1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İç Filtre

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde moskow tarafından 21 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. moskow

moskow

İsim:
    serhat semiz
    Arkadaşlar öncelikle merhaba kafama çok takılan bir konu hakkında bilgi aranıp duruyorum. 170 litre akvaryumum var içinde dişi erkek çift mücevher ve yavrular var dophin 950 iç filtre kullanıyorum yetersiz gibi geldi dış filtre için şuan durum müsayit değil önerileriniz nedir..?

2. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Su değişim aralığınızı sıklaştırın vede suyu dip çekimi yaparak değiştirin.

3. moskow

moskow

İsim:
    serhat semiz
    Murat bey akvaryumun başından ayrılmıyorum bugün 1600 L iç filtre aldım çok geldi ortası yok mudur bu işin veya forumda dış filtre satan var mıdır uygun fiyatlara ?

4. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    1000l/h bir iç filtre yeterli olurdu. 1600 çok olmuş.

5. moskow

moskow

İsim:
    serhat semiz
    peki iç filtrenin debisini düşürmek mümkünmüdür ? filtreyi çok beğendim geride veremedim bir oynama yapılabilirmi üstünde ?

6. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Debi ayarlama aparatı varsa onunla olabilir.
    Filtreyi köşeye arka cama takıp ön cama doğru sirkülasyon yapabilirsin. Az da olsa akıntıyı keser.

7. moskow

moskow

İsim:
    serhat semiz
    evet arkadaşlar bu debi olayını düşürme işlemini araştırıken süper bi teknik buldum ve denedim o büyük gelen akvaryumda tsunami etkisi yaratan durumdan kurtuldum yinede teşekkür ederim ilgilendiğiniz için..

8. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    Ne buldun

Bjk Vatandaşı

9. moskow

moskow

İsim:
    serhat semiz
    Resim alıntıdır plastik parçasını U şeklinde yapıp ordan Sokuyorsunuz sonra hava kabarcık borusu yerinede ataçı düzleyip sokuyorsunuz plastik parça çıkmasın diye denedim hiç bir zararı yok ve gayet memnunum..

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş