1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İç Filtreden Hava Çıkmama Sorunu

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde yilmaz-k tarafından 8 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. yilmaz-k

yilmaz-k

Dostlar herkese selam, 50 cm lik bi akvaryum aldım iç filtre ısıtıcı lambası felan derken karma bi balık bakıyordum ...ama şuan melek bakıyorum sanırsam 4-5 haftalıklar... sorunum resimdede anlaşılacağı üzere filtre ...araştırmalarıma göre melekler durgun suları seviyor bende kenid imkanlarımla şelale biçiminde bi filtre yapmaya çalıştım yalnız sorunum hava geleceği yerde oradan su çıkıyor ... şelaleyi sökünce bu sefer melekler bi köşeye çekilip öylece duruyorlar.... lütfen bi çare ne yapabilirim birde alttan yani kumun altından havalandırma varmış bilgisi olan beni aydınlatırsa sevinirim... ilgilenen arkadaşları teşekürler ..:(

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 17 Mayıs 2015
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Fotoğraf görme imkanım yok ama bir oneri olarak iç filtrenin su cıkış kısmına bir hortum takıp bu hortumla suyu akvaryum uzerine yapacaginiz plastikten filtre haznesine yonlendirebilirsiniz. Bu haznenin alt kismina bir pimas veya kalin hortum takarak suyu akvaryuma geri verbilirsiniz. Tabi yukari koyacaginiz haznenin icine dilediginiz gibi filtre malzemeleri koyabilirsiniz. Dıy filtre bölümünde daha birçok örnek bulunuyor.

Basit formülden başlayarak.

Düzenleme: 17 Mayıs 2015
  3. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    İç Filtre Sorunu

Temel abinn gösterdiği şekillerdeki filtreler gayet akvaryumu güzel temizliyor ve bende bunlardan kullandım ve çok işe yarıyor ama benimkinin motor iflas etti.Yılmaz abi ben de sana bunlardan tavsiye ederim.Hem de şelale filtreye hava çıkışı gerekmez bu yüzden hava çıkışı koymaman lazım yok ben bununla uğraşamam diyorsan sana tavsiyem atamn markalı bi şelale filtre alman yönündedir.

Saygılarımla......

4. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    İç Filtre Sorunu

Filtrenin diğer fonksiyonlarından memnunsanız,hava hortumunu taktığınız yeri bir şekilde iptal etmeniz gerek.
    Fıskiyeden akan su hava ile temas ederek akvaryuma dönüyor ayrıca hava vermenize gerek kalmıyor.

5. yilmaz-k

yilmaz-k

arkadaşlar hepinize teşekür ederim ilginiz için şelale filtre için hava gerekmediğini öğrenince rahatladımura bakmayın acemilik işte ...Aslında düşüncem (tabandan) kumun altından filtreyi yapmak neden diye sorarsanız şalale biçiminde olunca akvaryumum üstünde mecburen biraz boşluk bırakmak gerekiyor buda görüntüyü bozuyor hani cam gibi derler ya benimkisi o zaman üstü boşluk olduğundan görüntü bakımından biraz tuhaf oluyo....Bu fırumda araştırıyorum kumun altından bu hava işini ve nasıl verebilirim diye tabii fikri olan varsa paylaşabilir herkese teşekürler.. aha:

6. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    Serdar Hoca'mın dediğigibi hava geliş hortumunun hiç fatdası yok onu bir vana ile kapatabilirsiniz ve şelale olarak zaten gerekli oksijeni sağlattırıyorsunuz.Ama unutmayınki melek balıkları bol oksijenli suda yaşamasını sever.

7. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    İç Filtre Sorunu

Şelale filtreden akan su yeterince havalanma sağlar.Ayrıca havaya gerek yok.

Sayfayı Paylaş