1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İç Motorun Akıntı Yapmasını Engellemek ???

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde sqlear tarafından 17 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    Arkadaşlar öncelerde satılan yeşil iç motorları hatırlarsınız bunlar için akıntı önleyici aparatlar vardı, bu aparat vatilatör pervanesine benzer ve motorun sudaki uç kısmına takılırdı pervanale gibi döner akıntıyı engellerdi.

Ben yaklaşık 7 yıl önce bunu kullanırdım fakat şimdi böle bi aparat bulamadım acaba tavsiye edibileceğiniz yada bildiğiniz bişey varmı..

Teşekkürler...saat:gif

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Bazı akvaryumcularda nadirde olsa görmüştüm, bunun yerine filtrenin çıkışını cama çevirebilirsiniz.

3. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    Bu tarz öneriler geldi fakat vaktim yoktu denemeye soralım belki bilenler vardır diye düşündüm..

4. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    Şimdi motoru çevirdim, önceden bütün akvaryuma akıntı yaparken şuan yarısına kadar yapıyor, birazda olsa işe yaradı.
    Bakalım bugün Kemeraltı'na gidiceğim lamba ve o aparatı soracağım...

5. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Bence bir tane L alın Filtrenizin su çıkışını suyun üzerine doğru verin hem oksijen kazanmasına yardımcı olur. Ama iç filtreniz pislikleri çekemez bu seferde. O yüzdende bol bol cory türlerini tercih ederseniz onlar filtrenin yaptığı işi yapacaklardır.Tabanda gezerken pisliklerin havalanmasını sağlayacaklardır.

Sayfayı Paylaş