1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İç Motorun Sadece Kafasını Kullanabilir miyiz?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde The_ReligiouS tarafından 21 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Merhabalar;

Hava Motorumun diyaframları patladı. Bende 8 w lık bir iç filtreyi onun yerine kullanmak istiyorum.

İç filtreyi komple mi kullanmalıyım yoksa sadece kafasını kullanıp oksijen ihtiyacını karşılasam yeterli olur mu?

Birde Filtreyi nasıl konumlandırmalıyım. Niyetim Emiş borusunun yanına konumu ön cama bakacak şekilde.

Saygılarımla;

2. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Cevap: İç Motorun Sadece Kafasını Kullanabilir miyiz?

Komple kullanmanı tavsiye ederim. Akvaryumunun boyutu ne kadar?

3. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

375 Litre Ama büyük bir filtre değil zaten. Sadece oksijen ihtiyacını karşılaması adına kullanacağım.

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Bekir abi sadece kafa kısmını yani motor kısmını kullan. Zaten dış filtren var. Aksi taktirde iç filtre çabuk kirlenir ve sık sık temizlemen gerekli. Sadece kafa kısmı işinin görür.

Konumunu ise filtrenin temiz su çıkışının altına koy. Sağdaydı sanırım temiz su çıkışı. Kirli su girişinin zıt tarafında olsun yani. Dibe doğru koyarsan hemde dipteki pislikleri kumdan kaldırarak dış filtrenin çekmesini sağlarsın.

5. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Bende eskiden iç fitre kullanırdım. Fakat akıntı sıkıntısı motor temizlemek vb. olaylar oluyor. Suyu oksijenlendirmekse hiç işe yaramıyor. Bence kullanma hava motoru al, çift çıkışlı veya 4 çıkışlı al. İç filtre kesmez o kadar su miktarını. Fazla pahalıda değil 50 TL en kalitelisi . Hava motoru tavsiye ederim. Alt tarafa link veriyorum ordan inceleyebilirsin
    http://www.juenpetmarket.com/urun_detay.aspx?kat=5&urn=3649

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bekir zaten dış filitren akvaryuma yeterli oksijeni sağlar daha ne diye bu motoru kullanmak isiyorsunki ? Yapman gereken tek şey,dış filitrenin su çıkışını akvaryumun yüzeyini hareketlendirecek bir konumda ayarlaman.:ay:

7. ozgurtutsak

ozgurtutsak

İsim:
    ali

Hocam merhaba sizin aslında uygulamak istediğiniz sirkülasyon işlemi yalnız bunu yaparken şuna dikkat etmenizi isterim; iç filtrenin çekiş gücü fazla ise akvaryum içindeki canlıları pervane kısmından içeri çekebilir: Bunun için emiş ucuna elek, tül benzeri birşey ile kapatarak böyle bir olasılığıda engellemiş olursunuz diye düşünüyorum saygılar. Æ

ozgun_cyprus ve reis bunu beğendi.
  8. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Olcay Abi kafamı karıştırdın. Geçen sefer akvaryumun oksijeni az hava motorunu aç sonuna kadar dedin. Şimdi dış filtre yeter diyorsun. Hava motorunun Diyaframı patladığı için deli gibi ses yapıyor. Bende 8 W lık bir iç filtrenin kafasını kullanayım dedim oksijen için. Dış Filtre çıkış borusunun konumu dediğin gibi ayarlamıştım resimlerini ekliyorum.

Yardım ve yorumlarınız için hepinize teşşekkür ederim.

Saygılarımla;

Ekli Dosyalar:

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Bekir abi bu şekilde yeterli oksijeni sağlarsın. Ama mahalle akvaryumcundan 10 liraya bir hava motoru alıp bağlarsan dahah iyi olur. Bol oksijen her zaman daha iyidir.

10. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Anladım Fatih; geçen Olcay Abi öyle değince bende şimdi tedirgin oldum sadece bu yetermi diye. Öyle yaparım artık ama sessiz bir hava motoru önerirseniz Fatih daha iyi olur vallahi yanında durulmuyordu eskisinin. Malum ev dar olunca oturduğumuz yerde ses sıkıntı oluyor :(

11. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Champion CX-0098 öneririm çift çıkışlı hızı ayarkanabiliyor. Murat abi yollamıştı sağolsun. Sessiz denilebilir. Baktın rahatsız oluyorsun balkona çivi çak hava motorunu oraya as. Hava hortumu ile akvaryuma uzat...

12. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Güzel Yöntem bunu deneyebilirim. :) Sağol Fatih kardeşim.

13. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Hava motoru olarak Atman AT-A8500 öneririm sessiz ve performansı gayet güzel.Para konusunda sorun yoksa rambo 12000 tavsiye ederim şuan kullanıyorum ve memnunum.

The_ReligiouS ve fth-94 bunu beğendi.
  14. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bekir kafa karıştıracak birşey yok.Akvaryumun yüzeyini yeteri miktarda hareketlendirirsen su yeterince oksijen kazanacaktır.Ben akvaryumlarımda hava motorunu sadece tedbir olarak kullanıyordum.Hani olurda filitre durur,bozulur felan diye.

15. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Sağol İsmail Abi;

Atmanın fiyatı güzel. Muhtemel tercihim Atman olacak Akülü modeller şuan zorlar. İlerde inşallah.

Anladım Olcay Abi; Ben de o zaman her ihtimale karşı alayım. Kafam rahat olsun :)

cirol bunu beğendi.
  16. oziee61

oziee61

İsim:
    OğuzcanTopaçlıoğlu

375 lt lik akvaryuma kücük bir motor/filitre bence anca oksijen için kullanılabilir ama yararı cok olmaz diye düşünüorum

Sayfayı Paylaş