1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İç parazit

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Homeros tarafından 10 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Homeros

Homeros

Yer:
    İstanbul/Beykoz
    İsim:
    Ömer ÇAKIR
    Arkadaşlar astronotta iç parazit sorunu yaşıyorum.Yaklaşık 10 günden fazla bu sorun var. Flagy tedavi uyguladım. Öncelikle 250 ml suya 6 flagy eritip ağız yoluyla verdim. Pek bir faydasını göremedim 5 gün yarım flagy şırıngada eritip günde 1 kere uygulamaya başladım; ama hala rahatsız balık. Karnı içeri göçmeye başladı.Tankım 300 lt. 2 günde bir 20 lt su değişimi ve dip çekimi yapıyorum. Haftada 60 lt toplamda. 4 astronotum var 6 cm boyutlarında hepsini aynı zamanda aldım diğerleri gözle görülür bir şekilde büyüdü hasta olan ufak kaldı. Yem yemeye çalışsa da tekrar çıkartıyor. Yazık, kurtarmak istiyorum. Alternatif bir şeyler sunabilir misiniz? Bu arada karantina tankım yok maalesef.

2. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Ömer bey sarımsak ve taze zencefil iç parazit ve bağışıklık sisteminin desteklenmesi için fayda sağlayacaktır. Balıklarınıza küçük parçalar halinde verebilirsiniz,eğer almazlarsa suyunu sıkarak yemlerine emdirip kuruttuktan sonra verin.Şırınga yöntemide bir alternatif.

tamerkokcu bunu beğendi.
  3. Homeros

Homeros

Yer:
    İstanbul/Beykoz
    İsim:
    Ömer ÇAKIR
    Denedim ama yemediler yemi ağızlarına aldıkları gibi çıkartıyorlar :) New life'ın sarımsaklı yeminden de veriyorum arada.

4. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    Ömer kardeşim gecmiş olsun.Kendimizle bu kadar ilgilenmiyoruz maalesef.Flagy denemeniz yanıt vermemiş,sarmısak kürü uygulamanızda olumsuz sonuclanmıs.Ama murat beye katılıyorum.balıklarınızı sarmısaklı yem almaya alıştırmanız cok iyi olucak.Kullandıgınız sarmısak oranı yüksek gelmiş olabilir.4 astronotunuz için 1 tablet yem büyüklüğünde bir yemi sarmısak ile hazırlayın.Tavsiyem şu olur size.Bir diş sarmısagın yarısını ezin üzerine 2 çay kasıgı kadar su ekleyip 2 saat bekleyin sonrasında dediğim ölcülerde yemi sadece bu su ile karıstırın suyun fazlasını ve sarmısak posasını süzün.Dikkat edin yem bulamac haline gelmesin.6 saat kadar balkonda bekletin suyunu cekip kurumaya yüz tutunca balıklarınıza kontrollü olarak verin.Yemezlerse enaz 1.5 gün ac bırakıp tekrar deneyin.Bu konuda ısrarcı olun.Zamanla alısacaklardır.Ben bu uygulamayı yapıyorum sonuc cok iyi.

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş