1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İç Parazit

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Rador tarafından 1 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. Rador

Rador

İsim:
    Rador
    Merhabalar...

Benim SP'im yaklaşık 20 gündür iç parazit,karnı içine çöktü.Yerse 1-2 tane yiyor.Acaba Flagy le falan uğraşmadan sarımsağın suyunu yemle karıştırıp atsam bir yararı olur mu ? Suyu falan değiştirdim,diğer balıklarımda birşey yok ...

Bir tavsiyede bulunur musunuz ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İç Parazit

Sarımsak emdirilmiş yem iyi fikir. Karın çökmesi zor bir hastalık ve balığa çok iyi bakmak ve su kalitesini yüksek tutmak gerek. Flagyl kullanırsanız beyhude olarak suya eklemeyin onu da yeme emdirip verin. burda:gif

3. taygun

taygun Guest

İç Parazit

Sarımsağın faydalı oalcağına inanıyorum da balık yemi nasıl yedireceksin? Zaten yem almıyor ki?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İç Parazit

Yem alıyormuş Tamer abi az da olsa. sağol.gif

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    İç Parazit

Eğer yem almayı keserse en son tedavi şekli Ağızdan şırıngalama yapmak olur.

6. taygun

taygun Guest

İç Parazit

Güzel, bu umut verici.

7. Rador

Rador

İsim:
    Rador
    İç Parazit

Birşey vermeden biraz yeme geldi,rekor olarak 3 tane tanecik yedi :F Ama sarımsağı emdirip atsam diğer balıklarda yiyecek muhtemelen,bir şey olmaz değil mi ? :bilmem:

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    İç Parazit

Birşey olmaz diğer balıklar içinde iyi olur.Normalde haftada bir sarımsak suyunu yemlere emdirip akvaryumunda bulunan balıkara vermen iyi olur.

9. Rador

Rador

İsim:
    Rador
    İç Parazit

O zaman yem saatlerinde bir deneyeyim.İlginiz için teşekkürler. kıvır:gif

10. Erdo15

Erdo15

Yer:
    Kıbrıs
    Konuyu hortlatmak gibi olacak ama benim palyaçolardan birinde karın çökmesi ve beyaz misina gibi dışkılama olunca şüpelendim ilk 2 hafta bekledim strestendir diye fakat 2 hafta devam edince yeme sarmsak emdirdim bugün sarmsaklı yem kullanmamın 4.günü ve karnında düzelme fartkettim.

Sayfayı Paylaş