1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İçi Yenmiş Elma Salyangozu ( Resimli )

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde Muzikopat tarafından 1 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Evet arkadaşlar malawi balıklarım tarafından içi yenmiş bir elma salyangozumun resimlerini sizlerle paylaşmak istedim. Bu benim için acı bir tecrübe oldu ama olan oldu. Böyle olmasını istemezdim ama olacakla öleceğe çare yok. Bu kabuğu hep saklayacağım. Salyangozun içinin yendiğini farketmem 1 hafta sürdü. Çünkü sizlerde biliyorsunuz ki elma salyangozları günün çoğunu kabuk içerisinde geçirirler. Diğer salyangozları çok şükür kurtardım ama bu salyangozada üzülmedim değil doğrusu.

Buyrun resimler ;

2. rapstar*seen

rapstar*seen

İsim:
    Kürşat YILDIZ
    Ynt: İçi Yenmiş Elma Salyangozu ( Resimli )

Benim malawiler ve amerikan cichlidleri de 18 cm. büyüklüğünde ki vatozumun gözünü yiyip karnını deşerek öldürmüşler.:(.Çok üzülmüştüm gerçekten.Ama senin de dediğin gibi Hüseyin abi olcakla öleceğe çare yok.

Saygılar.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ben emin değilim balıklar tarafından yendiği konusunda. Salyangoz kendiliğinden ölmüş ve çürüme sonrası tüketilmişte olabilir. Üstelik salyangozlar savunmasız değildir. Ters dönmesi ve balıklar tarafından darbe alması olasılığıda var elbette, ancak normal şekilde kabuğu içerisinde ve yapışmış halde bunun çok kolay olmadığını düşünüyorum.

4. axu2

axu2

Temel hocama katılıyorum, şöyleki elma salyangozu öldükten sonra malaviler leşi tüketmişte olabilirler.

5. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    +1 Kendi ölüp çürümüştür...

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Değerli hocalarım sizin dediğiniz ihtimali düşünmedim değil ama ben bu salyangozun malawiler tarafından didiklenerek rahatsız edildiğine rastlamıştım. Bu kanaatimce malawilerin işi. Saygılar...

7. avşarbeyi

avşarbeyi

Katılmakla birlikte kabuğa bakınca ömrünü doldurmuş olabileceği de göz ardı edilmemeli.Ayrıca siz de bilirsiniz ki makrakanta varsa ilk şüpheli odur.

Saygılarımla...

8. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Ali abi,katılıyorum sana.Akvaryumcu arkadaşımdan biliyorum.Ona sormuştum çok büyük salyangozu malaviler ve makrakantanın içini boşaltması zor demişti.
    Büyük ihtimalle çürümüş olması lazım.

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    İki ihtimalde olabilir.Ama banada salyangoz öldükten sonra balıklar tarafından tüketilmiş gibi geliyor.
    Ama sebep ne olursa olsun sıkma canını Hüseyin.Napalım buda bu işin tuzu biberi artık.Zaman zaman hepimiz kayıplar yaşıyorz.

10. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Tabiki abicim olan oldu sonuçta . Dediğin gibi ölümler de işin tuzu biberi. Saygılar...

11. cihat35

cihat35

Arkadaşlar malawilerin canlı bir salyangozu öldürüp yemesi imkansız bir durumdur. Malawilerin verebileceği en fazla zarar antenlerini yemek olacaktır. Bende uzun zamanlar malawi akvaryumunda Apple Snail besledim ve tek karşılaştığım sorun Apple snail'lerin antenlerinin hep kısacık kalmasıydı. Burda sonuç olarak söyleyebileceğim şey salyangoz ömrünü tamamlayıp ölmüştür. Yok olmasının sebebide ya çürüdü yada malawiler ölüyü tükettiler.

Sayfayı Paylaş