1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İşkence ve bandın alternatifi ne olabilir?

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde lades tarafından 24 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Arkadaşlar akvaryum yaparken camları işkence veya bant dışında ne ile sıkıştırabiliriz? Fikirlerinizi alabilir miyim?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Vantuzlar var ama fiyatlarını bilmiyorum. Çok sık akvaryum yapıyorsun Hocam aslında sana lazım. Bunun dışında alternatif gelmedi aklıma şu anda.

lades bunu beğendi.
  3. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Temel hocam bu güzel bir alternatif aslında, işkenceyle sıkarken cam kayabilir, bunda sabitleyebilirizde, fekat fiyatları dehşettir bunların sanıyorum. :) Senin aklına başka birşey gelmiyorsa yoktur inanırım, teşekkürler. 330litre olan sehpalı akvaryumu bir hobici arkadaşa sattım bugün. 125*67*63h ebadında bir tane yapıcam aksilk olmazsa. Açıkçası yapıp satmak istiyorum ara ara. Doğru söylüyorsun hocam böyle birşey lazım bana.

4. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Hocam bu aleti silikonu sürüp camı yapıştırdıktan hemen sonra mı takmak lazım yoksa biraz beklemek mi lazım? Hemen takınca camlar kaymasın yerinden?

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yok Hocam bu yerinden oynatmaz camı. Fakat çeşitleri var bildiğim kadarıyla benim verdiğim bir örnek sadece. Plastik saplı olanları var. Silikon sürülüp cam yapıştırıldıktan sonra takılmalı çünkü gerdirme özelliği yok.

lades bunu beğendi.
  6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    L şeklinde tahta olabilir? Tam 90 derece? Olmaz mı?

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    L şeklinde tahta vb olmaz Erman.Camları yapıştırdığında camları sıkıp gerdirecek bir ekipman dan bahsediyor Cem hoca.

Cem hocam bu iş için gene en uygunu kağıt bant yada işkencedir. Camları sıkarken kaydırıp kaydırmamak birazda el becerisi ve özenle alakalıdır ve bu iki özellikte sende mevcut.Bunu geçmişteki akvaryum yapım aşamalarınızdan biliyoruz.:ay:

Sayfayı Paylaş