1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İşte Benim 50 Lt Tuzlu Su Nano Akvaryum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Bahadır tarafından 5 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. Bahadır

Bahadır

İsim:
    Bahadır Değirmenci
    Tüm Akvaryum Portalı ekibine iyi akşamlar dilerim ve teşekkür ederim. Teşekkür etmemin sebebi deniz akvaryumu hakkındaki korkularımı yenmemi sağlayacak özlü makaleler ve Tuzlu su bölümündeki faydalı bilgilerdir. Sonunda 50 ltlik bir tuzlu suya adım attım. öncelikle akvaryum hakkındaki kısa bilgiler.

Kardeşlerim Ben bu akvaryma nasıl canlılar eklesem beni yormaz. Mercan koymak istiyorum. Balık konusundada bana sizler yardımcı olun. Mercan konusundada yardım ederseniz memnun kalırım. Ve kıymetli yorumlarınızı benden esirgemeyin.. Şimdiden teşekkür ederim...

Akvaryum Boyutu: 55x36x30
    Akvaryum Hacmi : Net 59,4 lt
    Işık sistemi: Tam olarak net bilmiyorum ama Deniz akvaryumları için olan bir sistem.
    10 KG Canlı Kaya
    Akvaryumda beni zorlamayan en güzel şey şudur Kumu ve Suyu. Neden? sorularını duyar gibiyim. Bir akvaryumcu abim var o dükkanındaki akvaryumları yeniden yaptıracağı için boş olan deniz akvaryumlarındaki suyun 60 lt sini ve canlı kumunu bana verdi. ben sadece akvaryuma ps ye dalga motoruna para verdim.Bence en güzel tarafı oturmuş Kum ve su ile işin kolay olmasıydı.
    Protein Skimmer: Aqua Macro NS-16 Nano Protein Skimmer
    Dalga Motoru: Resun Waver 2000

Resimler:

Akvaryumdan Genel Görüntü: Bu Reim önemli. Dalga Motorunun konumu uygun mu?

[​IMG] [​IMG]

Genel Bir Görüntü Daha.Gene Dalga Motoru ve PS Konumlar Doğru mudur?

[​IMG] [​IMG]

PS ilk çalıştıktan 2 saat sonraki toplama. PS 24 Saatin sonundaki toplama performansı.

[​IMG] [​IMG]

2. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Cevap: İşte Benim 50 Lt Tuzlu Su Nano Akvaryum

Yüzey sirkülasyonu açısından dalga motorunun konumu iyi, iç sirkülasyonu, filtre gibi duran yapı ile sağlıyorsanız ve wavebox gibi bir ürün değilse yeterli olmayabilir. İç sirkülasyon, en az yüzey sirkülasyonu kadar önemlidir.

Ps nizi biraz sulu toplatmışsınız, gerçi ilk zaman için problem değil ama ilerleyen zamanda ayarını kısarak daha az su toplamasını sağlayın.

Aydınlatma 2 mavi 2 beyaz T5 ise rahatlıkla her türlü yumuşak mercan besleyebilirsiniz.Diğer mercan türleri sumpı olmayan ve buharlaşması kolay kolay takip edilemeyecek bu akvaryumda riskli olabilir.Ama yumuşak mercanların güzelliği zaten size yetecektir.

Balık olarak klasik 1 çift percula, ve küçük bir choromis sürüsü olabilir.

Sayfayı Paylaş