1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İşte bu yüzden seviyorum bu hobiyi

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Maxiiim tarafından 21 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Maxiiim

Maxiiim

İsim:
    Gm
    Arkadaşlar merhaba
    Yaklaşık 5-10 dakika kadar önce akvaryumuma baktığımda taşların altında çook küçük bir tane sp yavrusu gördüm . Daha dikkatli baktığımda ise erkek sp nin resmen diğer bakıkları o kayaya yaklaştırmamasını farkettim. Bir kaç dakika izledikyen sonra bir yavru daha gördüm . Tabii ki balıkları hemen ayırdım. Ve şuan inanışmaz mutluyum. Çünkü tesadüfen gördüm o balıkları . Böyle ilginç şeyler benim bu hobiyi daha da sevmemi sağlıyor. Şimdi bir şey sormak istiyorum bu erkek spnin diğer balıkları oraya yaklaştırmaması bir tesadüf mü sizce ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

veysel, YMR_AY ve corax bunu beğendi.
  2. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Sp'nin hangi balık olduğunu anlayamadım ama (Sarı Prenses mi?)erkek balığın yavrularını korumak amaçlı bir harekettir yaptığı. Türlerine göre bazen erkek, bazen de dişi balıklar yavrularını bu şekilde korurlar. Sürü içinde kendilerinden olmayan yavruları genellikle yerler, hatta bazı erkekler kendi yavrularını bile yer. Ayırmak iyi olmuş. Yavruları güle güle büyütün...

Düzenleme: 21 Aralık 2015
    Maxiiim bunu beğendi.
  3. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    sarı prenses olsa gerek:D

Maxiiim ve Nadir bunu beğendi.
  4. Maxiiim

Maxiiim

İsim:
    Gm
    Öncelikle teşekkür ederim cevabınız için. Fakat benim bildiğim kadarıyla sarı prensesler özellikle erkekler kendi yavrularını da dahil her türlü yavruyu yerler. Ama bu bildiğiniz akvaryımu ikiye ayırmıştı

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yavruları değil bölgeyi koruyor. Doğal üreme yani kusturma ve ayrı haznede büyütme olmadığı için gördüğün o iki yavru en zeki ve sağlıklı olanları. Doğada da zaten ancak onlar yaşayabilir.

Nadir ve Maxiiim bunu beğendi.
  6. Maxiiim

Maxiiim

İsim:
    Gm
    Hımm olabilir. Zaten yavruları gördüğümde yanlarına balık yaklaşınca balıkların gelemeyeceği yere kaçıyorlardı.

7. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    Dişi sarı prensesler yavrularını ağızlarında taşır beli boya gelene kadar yavru almak istiyorsanız dişiden yavruları alın en kolay bu şekilde çoğaltırsıniz...

Sayfayı Paylaş