1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İşte cennetin tam ekran görünümü :)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde sadangur tarafından 1 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    Bu ilk hali

Sular durulunca

tamamen yeşillenince

2. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Meltem Hanım ellerinize sağlık... Muhteşem bir akvaryum... Maaşallah...

Discus'larınızı da mı bu akvaryumda besliyorsunuz?

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    naz: Maşallah maşallah Meltem Hanım, gerçekten harika bir akvaryum. em34: Benim nazar boncuğu küçük diye nazar değecek değil ya. dil:

4. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Zaten büyük nazar boncuğunu asıl senin nazarın değmesin diye koyuyoruz Temel Hocam.... :F Sen de benim nazar boncuğunu gördüğüne göre artık Meltem Hanım'ın tankının başına senden yana gelebilecek bir kem göz kalmadı... :D

Senin minik nazarlıklar da Portal'daki minik kem gözleri savar zaten... :D

Meltem Hanım, tankınızdaki muhteşem gelişim görünce kendi günlerim geldi aklıma... Bir anda bana "flash back" yaptırdınız... Teşekkür ederim bu nostaljik geri anımsamayı bana yaşattığınız için...

Diğer taraftan şu konuyu sizin tankınız bahanesi ile açmak isterim ki bitkili tropikal tankının yanına görsellik ve dinlendiricilik bağlamında yaklaşabilecek başka herhangi bir tank bulunmamkta... Bunlara bitkiden yoksun, kayadan, börtü böcükten zengin, yeşilin "Y"sinin olmadığı tuzlu su tankları da dahil... ;)

5. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür

Hayır , discusları daha önce melek beslediğim tanka aldım ama melekler rahat vermediler..Bende melekleri yeşil cennetime taşıdım bakalım , şimdilik asayiş berkemal...

6. taygun

taygun Guest

Melek Hanım,

Merhaba. Tankın ilk hali ise son hali arasında dağlar kadar fark var. İyi iş başarmışsınız tebrik ederim. Görünüm müthiş.

Sadece ufak bir tavsiyem olacak, küçük bitkiler öne, büyükler arkaya. Herkes boy sırasına yani. Böylelikle tankınızdaki bu kadar bol bitki önden arkaya doğru yükseldiğinde yükselen bir tepe etkisi yaparak derinlik kazanmasına yardımcı oalcaktır.

Sağlıklı tanklar diğerim.

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Ah şu bitkili tanklar ahhh. dost: Bırakacağım en sonunda cıchlıd ları ama yunuslarımdan geçemiyorum. :D

Meltem hanım Maaşallah çok güzel akvaryumunuz var. naz: ( Benimde boncuğum küçük oldu :D )

8. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    Siz de benim gibi yapın , her özendiğiniz cins için bir tank kurun....Bendekiler 3 tane hatta bir tane de
    2 litrelik bir kare vazo var içinde bir ated crowntail betta var...biraz maddi yönden rahatlaynca ona da betta akvaryumu kuracağım...
    Galiba annem haklı , iyice abartıyorum ben :basardim:

9. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    Çok haklısınız Tamer bey ama küçük bitkim yok , hepsi boylanan bitkiler ,,,zemin için bir çare düşünmeliyim...

10. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Zemin bitkisi kullanımına karşıyım... Bu sene Ulubat gölünde sürttüm durdum bir tane bile görmedim... Amazon'da da zemin bitkisi var mı bilmiyorum... Eğer yoksa bence bizlerin tankalrında da olmasın... Tabii tam araştırmadım...

Olsun yine zemin bitkilerinden nefret ederim...

Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş...

Bizimki de o hesap... :D

11. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    Al benden de o kadar... :hepiniziseviyorum:

12. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Meltem hanım bende 18 akvaryum ( Yavru akvaryumları hariç) toplamda 5000 lt su var. :D Yani her özendiğim türe bir akvaryum kurdum zaten. Ama fazlasını kuramıyorum. Artık bizimki ev değil akvaryumcu dükkanına döndü. :D

13. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    Benim de hayalimde sizin ki gibi akvaryumcuya dönmüş bir ev var :)))
    Bu gidişle o günler çok uzak değil...Epey hızlı ilerliyorum...:)

14. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    10 lt - 135 lt arası 7 akvaryum ile peşindeyim Olcay Hocam... :F

15. sadangur

sadangur

İsim:
    şadan gür
    Vallahi harikasınız.... foto:

Sayfayı Paylaş