1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İşte O an

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 15 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selamlar,

Akvaryum görsel bir hobi ve balıklar çok hareketli. Bazı beğendiğim kareleri paylaşmak istedim. Belki bu tarz görüntüleri nasıl yakalayacağımız üzerine mesajlar gelir ben de artık flaş kullanmadan fotoğraf çekmeyi öğrenirim. :)

Benden de bir bonus. Eşi zor yakalanır ve benzerinin olduğunu sanmadığım bir dans görüntüsü. Birini kaybettim çok üzgünüm yanlız.

İzlesene.com : Video - son dans

2. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Temel abi sondan ikinci resim yani ramirezilerin üzerindeki resim Tuzlu su gobisimi ? bu saatte gözümden uyku akıyor faltaşı gibi açtırdın abi, teşekkkür ederim bu güzel görüntüler için. :heyo:

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Olabilir Emrah çıkaramadım tam. :bilmem:

4. aqua_boy

aqua_boy

İsim:
    Cenk Sinor
    Buda benden olsun ;

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Fotoğraf konusunda sana hayranım zaten Cenk. em34: Gerçekten çok güzel makina kullanıyorsun.

6. aqua_boy

aqua_boy

İsim:
    Cenk Sinor
    Çok teşekkürler Temel Abi . Kuzenim saolsun sürekli getiriyor DSLR'sini . Yoksa benim kompakt makinede iş yok olma:gif

7. taygun

taygun Guest

"Alo, kardeş. Yine mi sen? Hadi canım, hadi. Kaybol buralardan, yakarım bak."

8. *KONT*

*KONT*

İşte O an

O resimleri çeken makinaların adını öğrenmek istiyorum.

9. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    İşte O an

Herhangi bir dijital makine işini görecektir Sait. Resimler de gerçekten güzel. Bende de ilginç bir kare var en kısa zamanda kısmet olursa ekleyeceğim bu konuya.

Saygılar...

10. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    İşte O an

Bir kaç o an da benden.

11. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    İşte O an

Bunlarda benden olsun dahası ve fazlası için astrnot oskar konumda bulabilirsiniz.

12. Silahşor

Silahşor

İsim:
    Hakan Gürses
    İşte O an

Peki bir şey soracağım, bir çok fotoğrafta balıkların tam ağızlarını kusarmış gibi açtıkları an çekilmiş :)
    Balıklar bu hareketle ne yapıyorlar?

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İşte O an

Güzel soru. toka:gif Birçok balık türü bu hareketi yani esneme hareketini zaman zaman yapar. Sebebine gelince Hakan senden çok merak ettim şimdi. :F :F Bu konunun ele alındığını sanmıyorum. Bazı ön görüler söylenebilir ama tam bilimsel olmaz sanırım. Uykusuz olabilirler veya uykuları geliyor olabilir. Mesela orfozlar yatmadan önce esner. :)

14. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    İşte O an

Benim betta hergün yapıyor böyle.Bence ağzını açarak daha fazla su alıyor ve daha fazla oksijen süzüyor. burda:gif saygılar:gif

15. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    İşte O an

Bazı cichlid türlerinde de ( ağızda kuluçka yapanlar ) dişilerin ilk yumurtlamalarından evvel ağızlarını bu şekilde esnettiğini okumuştum daha önce...Gözlemlemek lazım...

16. taygun

taygun Guest

İşte O an

Balıklar esnerler mi?

Bir zamanlar, uykusu gelen insanların solunumların yavaşlaması nedeni ile kandaki oksijen oranın düşmesi nedeniyle esneyerek yüksek miktarda oksijeni ciğerlerimize ve oradan da kanımıza aldığı söyleniyordu. Şimdi bu görüş değişti mi bilmem.

Eğer bu görüş doğru ise balıkların bunu yapmaması lazım çünkü onlar solunum sistemleri farklı. Elbette beta, coryderas gibi istisnai balıklar var. Bunun farkındayım

Ben çenelerini yerine mi oturtuyorlar diye düşünüyorum. Büyük canlıları yutan yılanlar ağızlarının yeterince açılması için alt çenelerini yarinde çıkarırla böylece alt çene ile üst çene arasındaki kemikse ilişki kesilir. Bu durumda iki çene arasında sadece et dokusu vardır. Daha sonra yılan canlıyı yuttuktan sonra tıpkı esneme hareketi yaparak alt çenesini yerine oturtur.

Balık ayıklarken dikkat etmiştim. Balıkların da alt çeneleri katlı bir yapıya sahiptir. Bu katlar açılarak daha büyük bir ağız oluşur. Acaba balık esneme hareketi yaparak bu katları mı düzeltiyor ? Yani yılan gibi yerine yerleştiriyor.

17. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    İşte O an

Olabilir Tamer hocam. Benim aklıma başka bir olasılık gelmiyor.

18. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    İşte O an

Tamer hocam olabilir çünkü benim hayvan frontosa esnerken yemin ederim 2-3 cm ağzı açılıyordu valla. :D

19. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar benim balıklarlada oluyor arada sırada biraz bu hareketi yaptıktan sonra çmleğin içine girip şekerleme yapıyorlar.:DBu hareket daha çok yem yediketen sonra yapıyorlar benim gözlemlerime göre bu hareketi yapmalarının nedeni boğazlarında kalan yemleri mideye göndermek için yapıyorlar bazen de hazmedemedikle yapıyorlar.

20. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk
    Benim cikletlerde de bu olaya sık raslıyorum. Genelde karınlarını doyurduktan sonra çok sık yapıyorlar bu hareketi. Benim düşüncem sanırım sindirim yada yutmayla ilgili bi konu olabilir.

Sayfayı Paylaş