1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İşte Yaptığım Akvaryumum

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde fth-94 tarafından 20 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    İşte sonunda akvaryumum. İçine biraz daha kum koyucağım. Testide gelicek. Şimdilik ısıtıcı filtre ve kum ile idare ediyoruz :) Akvaryum boş ama o motorun sesi adamı içini rahatlatyor. :D

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    İşte Akvaryumum

Balıklarımı koydum ( sp ) Akşama fotoğrafları geliyor inşallah... naz: naz: naz:

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İşte Akvaryumum

Acele etmemek hobinin önemli bir parçasıdır. Pek dinlediğin söylenemez ama inşallah istediğin gibi bir akvaryumun olur. İlerleyen günlerde iç filtreni dış temizleme ünitesine çevirebilirsin. Bu sayede daha iyi bir filtrasyon ve tabi daha sağlıklı balıklara kavuşabilirsin.

Hayırlı olsun.

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    İşte Akvaryumum

Acele etmedim. 4 gündür akvaryum boş bir şekilde devir daim yaptı. Bugunde Türker (turger) abi balıkları getirdi bende koydum...

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    İşte Akvaryumum

Resimlerden naber dostum... Bu arada ısıtıcıyı da iç filtrenin arkasına yerleştir. Görüntü daha da sade olur. Ya da sevdiysen öyle de kalabilir...

6. omuryavuz

omuryavuz

İşte Yaptığım Akvaryumum

Dediğiniz 2 yönden iyidir. Ben de öyle kullanıyorum, hem görüntü kirliliği oluşmaz, hem de ısıtıcının ısısı dengeli bir şekilde akvaryuma yayılır. Bunun nedeni filtrenin oradan su çekmesidir... bay bay:gif

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    İşte Yaptığım Akvaryumum

Anlayamadım dediğinizi... Neyi nereye koyıyım lütfen açarmısınız biraz ?

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Son Görüntüler Sıcak Sıcak. Fatih' ten Kaçmaz Ekibi Tarafından Çekilmiştir :D

Resimlere bakmadan önce MAŞALLAH diyiniz...
    Elemtere fiş, Kem gözlere şiş :)
    İşte Resimler... 4 adet sp , kütüğüm ve kırık testim :)
    Testiyi bugun aldım yolda gelirken nazar oldu düştü.... Bende inatım ya bunu akvaryum silikonuyla yapıştırdım. 2 Gün kurusun sonra 1 hafta tuzlu suda bekleticem bakalım ne olcak... Kayada aldım fakat onu koyamadım daha onuda testiyle tuzlu suda beklicem dezenfekte için..
    Filtre ve ısıtıcıyı böyle yerleştirmemi istediler doğru bir şekildemi şuan ?
    Bu arada sabahleyin balıkları akvaryuma koyduğumda 5-6 cm lik balık diğerlerini korkutmuş kovalamış ve üstünlük kurmuştu :) Fakat eminönünden geldiğimde küçük olan 3 balığın beraber gezdiklerini ve büyük balığı korkuttuklarını gördüm. Mazlum büyük balığım filtrenin altında saklanıyor :D
    En son resimdeki testi salınım yaparmı ?
    Neyse daha uzatmıyım... Yorumlar size kalmış...
    naz: DEĞMESİN diyip resimlere geçiyoruz.

Çok buyuk gözüktüklerine bakmayın burda öle çıkmış :D biri 5-6 cm diğerleri 3-4 cm arası

Boy sırasına göre dizilmişler :D hahaha :D

Testinin kıldı bende parçaları yapıştırdım boş kısımda kalan parçalar çok ufalanmıştı bu yüzden boş bıraktım bu kısımda kuma doğru geliceği için sorun olmayacağını düşünüyorum. ( Tarihi esere benzedi :9 Onlarıda böyle birleştiriyorlar ya :D )

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İşte Yaptığım Akvaryumum

Sağlıklı yaşatmanı dilerim. Türün genel yapısına uygun olarak biraz kaya dekoru eklersen iyi olur. Testi su yolunda kırılmış sorun değil. Balıkların boyutları dengesiz senin belirttiğin gibi. Bu dişi, erkek oaranından ise iyi ama yok satın almada bu fark oluşmuş ise peki iyi sayılmaz.

Akvaryuma bir arka fon lazım, ilerde yaparsın inşallah.

Maşallah diyelim genel olarak. naz:

10. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    İşte Yaptığım Akvaryumum

Balıklarımı Türker abi getirdi... Cinsiyelerini oda bilmiyormuş. :( Sorun cinsiyetleri . Lambam yok sorun olur mu ? Şuan kavga dövüş ok hepsi ayrı bi köşede duruyor. Ama daha sonra kavga çıkarırsalar büyük olanı verip yerine küçük alabilirim. Kayada aldım ama daha koymadım tuzlu suya koyucağım önce dezenfekte sonra akvaryuma. Dişi erkek oranıda belli değil. Bu boyutlardaki sp lerin dişi mi ? erkek mi ? oldukları belli olurmu ? Nasıl ayırt edeceğimi çözemedim. Araştırdım anal yüzgeç filan diyorlar ama birşey anlayamadım :(

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İşte Yaptığım Akvaryumum

Sıkma canını Fatih, balıklarını Türker abin getirmiş kendisine ben de teşekkür ediyorum. Aydınlatma akvaryumlar için görseldir. Tabi bitkili veya tuzlu su için şarttır ama senin akvaryumunda aciliyeti yok. İnşallah ilerde o da olur veya yaparsın kendin.

Cinsiyet ayrımı zor bir tür. Yapman gereken balıkları takip etmek. Genel hareketlerinden anlaman mümkün. Erkekler dişilerin bölgelerine girmelerine izin verirler. Erkek balık dişiye titrer dişi ise kumda aranır. Bu arama yumurta arayışıdır ama yumurta olmasa da genel karakteristik hareketi yaparlar.

Artık yapman gereken görsel olarak takip ederek tecrübe sahibi olmak. burda:gif

12. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    İşte Yaptığım Akvaryumum

Daha çok küçük gibi geliyorlar bana. Bu boyda üreyebileceklerini düşünmüyorum. Ama yaşını bilmiyorum Türker abiye sorarım. Bugun Eminönünden led alayım dedim heryer kapalıydı biraz geç gittim o yüzden 1 tane elektrikçi açıktı girdim tanesine 75 kuruş diyor yani 10 tane alsam 7.5 TL :D Moralim bozuk şuan içimde endişe var balıklar hakkında arada çok güzel yüzüyorlar ama şuan kumda duruyorlar korkuyorlarmı alışamadılarmı anlamadım :(
    Kendilerinin geldiği suda hastalık olabilir diye o suyu akvaryuma koymadım. Belkide yararlı bakteriler vardı ama bilemiyorum :(

NOT: Türker abiye teşekkür etmeyi unutmuşum. Çooooook teşekkür ederim Türker abi taaa oralardan benim için balık getirdin. Ama ben çok büyük bir ayıp yaptım bugün heyecandan kendisine :( Geldiği gibi geri yolladık Türker abiyi bi yere oturup konuşmak hiç aklıma gelmedi. Ama banada hak verin o a sadece aklımdaki tek şey balıklarımı alıp bir an önce eve gidip akvaryumuma salmaktı.

Sayfayı Paylaş