1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İşte yeni tanklarım görüş ve önerilerinizi bekliyorum ..

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Eagle43 tarafından 23 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. Eagle43

Eagle43

Yer:
    Kütahya
    İsim:
    Tolga
    temel2: 120 lt tank :nazar:
    2 mavi prenses
    2 snow prenses
    3 sarı prenses
    1 vatoz

temel2: 63 lt tank :nazar:

3 lepistes
    2 plati
    2 moli
    2 pengasus
    2 melek
    1 vatoz

[video=youtube;zVKHJSRVjks]http://www.youtube.com/watch?v=zVKHJSRVjks&feature=player_embedded[/video]

2. Görkem

Görkem

İsim:
    Görkem EJDER
    Cevap: İşte yeni tanklarım görüş ve önerilerinizi bekliyorum ..

120 lt tankınız çok güzel dizayn edilmiş elinize sağlık...
    Balıkların hareketlerinden de rahatlıkları belli oluyor zaten...
    Tanktaki balık türleri genelde akvaryum tabanında dolaşan cinsten, akvaryum yuksekliğinizde gayet yüksek birkaç orta seviye yüzücü tür akvaryumunuzun görünüm bakımından şenlenmesini sağlayacak diye düşünüyorum...
    İyi çalışmalar...

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

+1 Aynen katılıyorum ...

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Malawi türleri kayalık dip balıkları ve akvaryum'un üst ve orta kısmında ekleyebileceği bu türlere uygun olarak Leptosama olabilir ama hacim yetersiz.Şuan bile türler uyumlu değil ve gelişimlerinde bu türler arasında en çok eziyet çekecek olan Sarı prensesler diye düşünüyorum.Umarım yanılırım:)Tavsiyem 3 veya 4'er adet Akvaryumun iki ayrı yerler Akvaryuma uygun kaya dekorları ilave edilip tek tür olarak yola devam edilirse hem görsel,hemde keyif alınır diye düşünüyorum.

5. Cevap: İşte yeni tanklarım görüş ve önerilerinizi bekliyorum ..

Hocam katılıyorum sana.120 litrelik tankta bir erkek üç dişi sağlık açısından iyi olur.Değişik türleri bu akvaryumda(120 litrede) tutmak bence intihar.

6. Eagle43

Eagle43

Yer:
    Kütahya
    İsim:
    Tolga

Teşekkür ediyorum yorum yapan herkeze iyi yada kötü önerilerinizi bekliyorum ona göre bir yol çizeceğim kendime.120 lt tanktaki mavi ve beyaz prensesler yerine 1 e 3 d demasoni gelecek tabi siz onaylarsanız :) Demasoni ve sp lerin beraber düzgün yaşadıklarını görmüştüm sizin onayınızı bekliyorum en kısa zamanda değiştireceğim.

7. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Maşallah akvaryumlar güzel olmuş, ama bir iki uyarı:

O mavi prensesler yakında akvaryumda terör estirecekler bundan emin olabilirsiniz. En azından bundan sonra balık eklemeyin, Ben sizin yerinizde olsaydım onların yerine yunus eklerdim.

İkincisi canlı doğuran akvaryumunda yavruda alırım diye düşünüyorsanız o meleklerle iş zor, melekler bütün canlı doğuran yavrularını tek tek çerez gibi yiyecek, fırsatını bulursa diğer balıklarıda erişkinlerinide rahatsız edecekler. Ama bunun şöyle bir artısı var bu tür akvaryumlarda yaşayan melekler çok iyi semirir tabak gibi olur :)

8. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Malavilerden pek anlamam, ama bu balıklar için akvaryum yeterli gelmeyebilir.

Diğer aqkvaryumda ise birbiryle uyumlu olmayan türler var ve üstelik 63 litre çok az. Yerinizde olsam pengasusları ve hatta melekleri çıkarırdım.

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Evet pengasuslar çabuk büyürler ileride zaten çıkarılması lazım,Melekler dursun Özdemir abinin dediği gibi aç kalmazlar artı güzel balıklar...

10. Eagle43

Eagle43

Yer:
    Kütahya
    İsim:
    Tolga

Teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için mavi ve beyaz prensesleri demasoni ile değiştireceğim, melek ve pengasuslar kısa süreliğine bendeler ama melekleri çok sevdim diyebilirim onaylarsanız onları bırakacağım :) yavru alma olayına gelince 12 lt küçük bir tankım var doğum yapacak balığı oraya alsam yavru alabilirmiyim, dişi lepistesimin karnı iyice şişti siyahlıkta var doğum yaklaştı sanırım şimdiden ayırayım mı ?

11. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan

Öncelikle hayırlı olsun abi 120 lt lik akvaryumda bence bana göre bir sıkıntı yok.Dizayn çok gzl olmuş 1 kaç parça daha kaya eklenirse akvaryumunuz hem görsel olarak hemde balıklar açısından çok gzl bir hale gelir.Ama 63 lt lik akvaryumdan bence melek ve pengasusları çıkarmalısınız sizin düştüğünüz hataya bende düştüm 6 7 ay boyunca hiç yavru alamadım.Melekler gece daha iyi görüşlü balıklar olduğu için hiç yavru kalmıyor ayrıca dişi balıklarada vurarak yavruları yutturuyorlar.Melekleri çok seviyorum demişsiniz benimde yaptığım gibi melekler için ayrı bir akvaryum düşünebilirsiniz.

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Doğru melekler ayrı bir akvaryumda olsa iyi olur,işte bu sebeplerden bende bir ara akvaryum sayısı yediye çıkmıştı anlamıyanlar ne yapıyorsun sen derlerdi.:D

13. Eagle43

Eagle43

Yer:
    Kütahya
    İsim:
    Tolga

Teşekkür ediyorum yorumlar için Bende tankları üçleyeceğim galiba birde melek tankımı kursam acaba :)))aslında en çok istediğim balık türü piranalar ama korktum diyebilirim :D Yavru almayı çok istiyorum inşallah başarırım.

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Maşallah çok güzel ve sağlıklı görünüyorlar. Video için ayrıca teşekkürler.

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

O zaman üçte yetmez dörtlücen gibi. :D

16. Eagle43

Eagle43

Yer:
    Kütahya
    İsim:
    Tolga

Teşekkür ediyorum Temel abi temel2:

17. Eagle43

Eagle43

Yer:
    Kütahya
    İsim:
    Tolga

Öyle olacak gibi Alparslan yakın zamanda süpriz pirana tankı kurarım belki :)

18. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Güzel olur beklerim pirana nın ayrı havası var. ;)

Sayfayı Paylaş