1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İceman Balığı Ölümü :(

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Eagle43 tarafından 8 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Eagle43

  Eagle43

  Mesajlar:
  120
  Yer:
  Kütahya
  İsim:
  Tolga
  Arkadaşlar akşam üzeri gezmeye çıkmıştım 2 saat sonra eve geldiğimde iceman balığı ölmüş buldum. Şok oldum gerçekten çok üzüldüm :( :( Hastalık olduğunu zannetmiyorum ama yinede siz üstadlarım daha iyi bilirsiniz. Balıklarımın arasında en canlı ve hareketli balığım oydu, hiçbirşeyi yoktu 2 saat içinde ölmüş, sebep mavi prenses olabilir mi, ya da sarı prenses? İceman balığı biraz küçüktü 2- 3 cm civarındaydı boyu, hırpalanmış olabilir mi? Su değişimini 4 gün önce yapmıştım filtrem ve hava motorum 7/24 çalışıyor, ısıtıcı çalıştırmıyorum şu anda 25 - 26 derece su sıcaklığı var.

  Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.
   
 2. cirol

  cirol

  Mesajlar:
  4.090
  Yer:
  Avcılar-İSTANBUL
  İsim:
  İsmail ATEŞ
  Cevap: İceman Balığı Ölümü :(

  Üzücü bir durum Tolga ölen balıkta hırpalanmaya benzer kuyruk ve vücutta izler varmı?eğer varsa büyük ihtimal dediğin gibi.Başka bir konunda yazmıştım bu türler sert balıktır ve diğer balıklar nasibini alır diye.Birde auratus balığı eklemiştir.Akvaryum içinde 3 farklı sert tür teşke zamanında ayırsaydın sağlık olsun diyelim.Bu türler durumlar hepimizin başından geçti umarım bir saha böyle üzücü durumlarla karşılaşmazsın kardeşim.
   
 3. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Cevap: İceman Balığı Ölümü :(

  Bu bilgilerle ölüm nedeni hakkında fikir yazmak çok güç. Ölüsü üzerinde hırpalanmışlık, kopuk yüzgeç veya kuyruk yapısı var mı bilemiyorum. Eğer diğer balıklarda hiçbir sorun yoksa ve gayet sağlıklı durumdaysalar dediğin gibi hırpalama sonrası olmuş olabilir.

  Hava motoru çalışıyor olabilir ama nasıl bir su değişimi yapıldı, ısı dengesi, filtre durumu, yemleme vb nedir bilmek lazım.

  Geçmiş olsun üzülme.
   
 4. Alparslan

  Alparslan

  Mesajlar:
  20.047
  Yer:
  Kartal-İst
  İsim:
  Alparslan İşken
  Cevap: İceman Balığı Ölümü :(

  Abi geçmiş olsun ömrü o kadarmış üzüldüm ...
   
 5. Eagle43

  Eagle43

  Mesajlar:
  120
  Yer:
  Kütahya
  İsim:
  Tolga
  Cevap: İceman Balığı Ölümü :(

  Teşekkür ediyorum yorumlarınız için.İsmail abi keşke ayırsaydım o balığı ama geldiğinden beri en ufak bir anlaşmazlıkta görmemiştim son pişmanlık fayda etmiyor.Balığımda ufakta olsa hırpalanma var gibi görünüyor yüzgeçlerinde.Temel abi su değişimini 1 hafta dinlenmiş su, ısı derecelerini aynı seviyeye getirdim %10 civarı bir değişim yaptım.Ekol 15 dış filtrem gayet güzel iş çıkarıyor gördüğüm kadarıyla su çok berrak, filtre temizliğinde yeni elyaf koymuştum.

  Birşey daha sorayım müsadeniz ile konuyla alakası yok ama şu anda gözlemlediğim kadarıyla sarı prenseslerimden 2 tanesi dudak dudağa 3 4 sefer birbirlerine vurdular ve ayrıldılar bu neye işaret yer kavgası filan mı ?

  Şimdiden teşekkür ediyorum.
   
 6. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Cevap: İceman Balığı Ölümü :(

  Dudak dudağa kavda erkek balık kavgasıdır. Balıklar kendi aralarında hiyerarşi oluşturmaya başlamış, baskın balık belli olacak. Dişi erkek oranı bu yüzden çok önemli.
   
 7. Eagle43

  Eagle43

  Mesajlar:
  120
  Yer:
  Kütahya
  İsim:
  Tolga
  Teşekkür ediyorum Alparslan.Bu hobiye başlamadan önce balıklarıma gönülden bağlanacağım aklıma gelmezdi.Hobiye başlamadan bu duygu bilinmiyor gerçekten.

  1 erkek 3 dişi olarak almıştım Temel abi demekki erkek dişi ayrımında bir sorun var.Akvaryumcu küçük oldukları için cinsiyet ayrımında sıkıntı oluyor demişti.Bende çok araştırdım çok okudum forumdaki cinsiyet ayrımlarını ama emin olamıyorum.
   

Sayfayı Paylaş