1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İceman Yavrularım Ölüyor

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Serdar59 tarafından 17 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Serdar59

Serdar59

İsim:
    Serdar
    Yaklaşık 1 haftalık olan iceman yavruları hepsi tek tek ölmeye başladı. Nedenini bilmiyorum sabah 1 tane attım, şimdide 1 tane attım, 1 tanesi de yan yatıyor ama canlı oda ölücek. Yem olarak Artemia kullanıyorum.

Yardımlarınızı Bekliyorum...

2. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Cevap: İceman Yavrularım Ölüyor

Akvarymunuz hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz? Kaç litre, ne zaman kuruldu, filitreleme sistemi nasıl,vs. ?

3. Serdar59

Serdar59

İsim:
    Serdar

Akvaryumum 60 cm, içerisinde pipo filtreye benzer bi filtre var hava hortumunu takıyorum, içinde taş sünger fln var. 35-40 lt su var. icerisinde sadece yavrular var. Akvaryumu kuralı yaklaşık 1 ay oldu. Dişi anneyi içine ayırmıştım kuluçka döneminde o kadar. Akvaryumumda başka bir şey yok. Bide altında beyaz küçük çakıl gibi kumu var.

4. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Artemia yı fazla kaçırmış olabilirsin. İyi dinlenmiş su ile %10 değişim yapmak faydalı olur.

5. Serdar59

Serdar59

İsim:
    Serdar

Tahminimce yemle alakası yoktur. Çünkü dün 5 tane öldü :S

6. Serdar59

Serdar59

İsim:
    Serdar

2 Tanesi daha öldü göz göre göre :S baştan dönüyor sonra sırt üstü düşüyorlar :S bi yardımcı olun

Sayfayı Paylaş