1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İceman'im Yumurta Mı Tutuyor_?

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde umitdulger tarafından 19 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER
    Arkadaşlar benim bir dişi bir de erkek iceman'im var. Dün akşam eve geldiğimde dişi iceman'imin çenesinde bi sarkma olduğunu farkettim. Ayrıca yüzerken ağzını hiç açmıyor diğerleri gibi. Bu sabah da hiç yem yemedi. Erkek sürekli titriyordu (hala titremeye devam ediyor gerçi) ama erkek dişiden biraz daha küçük olduğundan çiftleşeceklerine ihtimal vermiyordum. Sizce yumurta almış olabilir mi_? Yumurta tuttuğunu düşündüğüm dişi son iki resimdeki. Bir de ilk iki resimdeki iceman'i dün dişi diye aldım fakat bana erkek gibi geldi. Akvaryumda da hem erkeği hem de dişiyi kovalıyo. Resimler çok net değil ama belki bi tahminde bulunabilirsiniz. Şimdiden çok teşekkür ederim...

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Fotoğraftaki balığın ağzı bence de dolu. Hayırlı olsun, sağlıklı yavrular alırsın inşallah. Erkeğe benzettiğin yeni balık için ben de aynı şeyi düşündüm.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Hadi hayırlı olsun bakalım. Balığının ağzı dolu. Yavruların fotoğraflarını görmekte nasip olur inşallah.

4. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER
    Arkadaşlar az önce balığım ağzını açarken yumurtaları gördüm. Sanırsam ilk yavrularımı iceman'den alcam. Resimlerdeki erkek olduğunu düşündüğüm büyük iceman arasıra dişiyi kovalıyor. O erkeği en kısa zamanda değiştirmeyi düşünüyorum. Onların dışından dişiden daha ufak bir erkek iceman (ki bu babamız oluyor :) ) ve 5 tane de dişi iceman'dan ufak sarı prensesim var. Büyük erkeği alıp dişiyi akvaryumda tutsam bir sorun olmaz değil mi_? 18. günde falan başka bir yere ayırırım... Bir de iceman'ler yumurta tutma konusunda ne kadar başarılıdır_? Kolay kolay atma yada yutma gibi bişey yaparlar mı_?

5. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Hayırlı olsun. Umarım sağlıklı yavruların olur. Yalnız fark ettiğim bir şey var. Eğer akvaryumda fazlaca saklanacak yer varsa ağzı dolu dişiyi ayırmamak gerekiyor. Ben ayırdım ve bakımı çok zor oldu.Sonuç olarak da yumurtadan çıktıktan 2 hafta sonra su değişiminde kaybettim. Fakat hiç dokunmadığım bir dişi büyük akvaryumda yavruları bırakmış ve görebildiğim kadarıyla 3 adet iceman yavrusu 1 cm'e ulaşmış durumda. Belki daha da fazla vardır ama dekorun durumu nedeniyle göremiyorum. Büyük akvaryum ve bol saklanma yeri varsa ayırmamak gerekiyor kanımca.

6. umitdulger

umitdulger

İsim:
    Ümit DÜLGER
    Bir arkadaşım eğer erkek hala titriyorsa dişinin ağzındaki yumurtalar döllenmemiştir dedi. Acaba böyle bişey var mı yoksa erkek çiftleştikten sonra titremeye devam edebilir mi_?

7. seyyaHH

seyyaHH

Yer:
    Ankara
    İsim:
    KÖKSAL YILDIRIM
    İçin rahat olsun erkek işini layıkıyla yapmış ve onun verdiği mutlulukla titremeye devam ediyor. tem05.gif

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Çiftleşme anında dölllenen yumurtalar döllenir,döllenmeyene geçmiş olsun. Daha sonraki günlerde dölleme diye birşey yoktur. Erkek hala titremeye devam ediyorsa yarım kalan işini bitirmek için değildir.:ay:

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Çiftleşme anında dölllenen yumurtalar döllenir,döllenmeyene geçmiş olsun. Daha sonraki günlerde dölleme diye birşey yoktur. Erkek hala titremeye devam ediyorsa yarım kalan işini bitirmek için değildir.:ay:

10. uozgul

uozgul

Yer:
    Afyon
    İsim:
    ÜMİT ÖZGÜL
    Hayırlı olsun torunlarınız bufa benim yumurta alan dişim ama malesef 2 defa attı 3.sü ağzında

11. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Hayırlı olsun yavruların resimlerini görmek isteriz.

Sayfayı Paylaş