1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İkola Ürkeklik Sorunu

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde dartanyal tarafından 13 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. dartanyal

dartanyal

İsim:
    Ali YILMAZ
    Selamlar sitenizi yıllardır okurum. Fakat üye olmamıştım balıklarımın derdine burda çağre bulurum diye üye oldum
    biraz menfaatçi bir davranış oldu bunun için üzgünüm.
    Sorunum şudur 4 aydır ikola beslemekteyim henüz yavrular, bir ara ürkekliklerini hayli atmışlardı. Fakat balıklar akvaryuma bir türlü alışmıyor .
    Sürekli dipte kumun az açık olduğu alanda duruyorlar yem verince yiyip hemen oraya çekiliyolar.
    ışık açıkken durum böyle. Ancak ışığı kapatırsam azda olsa gezinmeye başlıyolar.
    Denemediğim bişi kalmadı ( ışığı azaltma, aç bırakma,timer,ısı sabitleme..... v.s )
    Aklıma başka bişi gelmiyor.
    Bilgisi olan varsa yardım edebilirmi alıcağım en ufak yardıma çok sevinirim teşekkür ederim.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum hacmi ve balık sayısı nedir?

3. dartanyal

dartanyal

İsim:
    Ali YILMAZ
    250 litre akvaryum. 17 adet ikola ve 4 adet cüce vatoz var.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mart 2015
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu sorun zamanla düzelir, balıkların yavru olmasıyla birlikte ortamda gezinen başka balık olmaması yüzünden toplanma psikolojisi hakim, tabii balık sayısı da etkili bunda. Üst katmanda gezinen farklı bir tür eklenirse zamanla bunu aşarlar. Mesela 1 erkek 3 dişi leptosoma eklenebilir.

Gmsy bunu beğendi.
  5. dartanyal

dartanyal

İsim:
    Ali YILMAZ
    Yıllardır balık beslerim bu kadar korkak balıklar görmedim. Daha öncelerde sarı prenseslerim aynı sorunu yaşamışdı sonraları atlatmışlardı . Gördüğüm hiçbir ikola davranışı bendekilere benzemediği için bir sorun olduğu aşikar, fakat çözememiştim tavsiyenizi dinliyceğim bakalım düzelme olucakmı.
    İlginiz için çok çok teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş