1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İlaçsız beyaz benek tedavim yanıt gösterdi !

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde boom0506 tarafından 9 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. boom0506

boom0506

İsim:
    batu han
    Arkadaşlar öncelikle temel abide benim yazdığıma benzer yazı yazmıştır. Şimdi bu beyaz benek ten şöyle kurtuluyoruz bende 40litre tank vardı. 7tane lepistes dişimin halleri vasattı bende şunu yaptım öncelikle akvaryumun suyundan aldığımız bir bardağa ben 1 kaşık tuz ekledim. ve akvaryumun derecesini 28 e aldım akvaryumun üstüne hertarafını kapatacak şekilde örttüm yemlemeyi 3 kez yaptım 2. gün geçmedi ise yarım yemek kaşığı kaya tuzu atıyoruz tekrar örtüyoruz 2.günün sonunda hala geçmemişse 3. gün bir çay kaşığı tuz atıyoruz ve hastalık takriben 3 yada 4 gün sürüyor 3.günün akşamı dip cekimi yapıyoruz ve 2 gün dinlenmiş suyu katıyoruz ve o akşamda battaniye örtüyoruz böylece sabah baktığımızda beyaz benekten eser kalmıyor. NOT: bu tedavi yöntemi fazla ilerlemeyen balıklarda etki gösterir. Tedaviyi uygularken ya hava motoru yada iç filtrenin vanası sonuna kadar açılmalıdır. benim yazdığım ölçüler 40 litrelik tanklar içindir. tedavi bende sonuç gösterdi sizde göstermeyebilir benim hiç bir suçum yoktur. Vatoz canlı bitki çöpcü olan ve tuzak dayanıksız balıklarda kullanmayınız. Bu yazdığım yazı sadece akvaryum portalında kopyalanbilir ve tataşınabilir. Telif hakkım saklıdır.

Alparslan, YIKIKTEMO ve TencoMelih bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş