1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İlangilerde Beyaz benek...

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde technofear tarafından 29 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. technofear

technofear

İsim:
    İhsan Cingil
    Merhabalar.
    Akkvaryumum 420 litre. 11 adet almanyadan ithal edilmiş ilangi yellow bakıyorum. 1-2 hafta civarında oldu alalı ve balıklar geçenlerde streste gibilerdi. Bende akvaryum ortamına alışsınlar diye diğer akvaryumumdan 5-6 cm mavi prensesleri suya alıştırmadan attım. Beyaz benek hastalığı bulaştığını farkettım ve ayırdım.Şimdi ise tropheusların 1-2 tanesınde hastalık yok.. Metilen mavisi kullandım 30 dereceye ayarlayıp 24 saat bekledım bi değişim göremedım.
    Şuan bi balığın üzerinde ortalama 30-40 adet var renkleri siyah oldu diyebilirm.
    En kısa sürede nasıl halledebilirm.
    Tuzla yıkama olayı varmış tam bilmiyorum açıklık getirirsenız yapabilirm.
    Yardımcı olan kişilere teşekkürler.:(

2. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER
    Cevap: İlangilerde Beyaz benek...

Tuzla yıkama olayı biraz hayvanı hırpalıyor dıye bilirim ama karentina akvaryumun varsa bence karantina akvaryumuna al yoksa azoo marka sıvı iç parazit gidericisi var ondan al. Dış filitrendeki aktif karbonu sök hocam ve 24 saat'de bir aynı şekilde ilaçlamanı devam ettir... ama kesin olarak dış filitrendeki aktif karbonu çıkarman gerekiyor. Saygılarımı sunuyorum...HATIRLATMA ( üzerindeki kullanma talimatına göre yap :D unutmadan söyliyeyim)

Bir de unutmadan bunuda incelemeni tavsiye ederim.
    http://www.akvaryumportali.com/threa...akış

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Gecmis olsun oncelikle. Hatali bir is yapilmis ve sorun ortaya cikmis gibi gorunuyor. Sicaklik artirmak ve isiklari kapatmak bazi durumlarda yeterli gelir ama bazen tam tersi tepki verir. Temelinde isinan suyun kaybettigi oksijen miktari yatar ve beraberinde de Ph dususu getirerek Tropheus gibi Ph degerine duyarli bir turde elde sifir birakir.

Sonuc olarak, % 40 bugun, % 30 yarin isisi dengelenmis su ile su degisimi, mevcut oksijen saglayan unsur ne ise 2 katina cikarmak, isiyi 29 yapmak, baliklarin yemine Mersin yagi emdirmek ve suyada 5 damla damlatarak sonrasinda bize durumu yazmak gerekiyor. Mersin yagi ilginc gelebir size ancak faydalidir ve faydasi olmadigi noktada da zararsizdir. Tecrubeler dogrultusunda tavsiye etmekteyim.

Cep mesaj...

4. technofear

technofear

İsim:
    İhsan Cingil

%30 su değişikliği akşam yapmayı planlıyorum ayrıca balıkların 3 tanesınde hastalık devam ediyor diğerlerinde iyileşme gözlemledim

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Umarım kısa sürede balıklarınız sağlığına kavuşur.Görsel olarakta hastalığı atlattığınızda balıklarınızın resimlerini görmek isteriz.

6. technofear

technofear

İsim:
    İhsan Cingil

Tabi eklerim teşekkürler.

Sayfayı Paylaş