1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İlangi'mi Rainbow'mu ?

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde atlantisprensi tarafından 28 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. atlantisprensi

atlantisprensi

İsim:
    Volkan ERİKÇİ
    Sevgili dostlar üretim yapmak için ilangi mi rainbow mu alayım diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz? İkisinin de yavrusunun fiyatı aynı mı? hangisi daha çok tutuluyor? Ne dersiniz?

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    İlangi'mi Rainbow'mu ?

Mrb volkan bey;

İki türde en çok tutulan türler ama orjinal safkan bulmak bu aralar zor belli kişilerde var Eğer safkan bulursanız ilangi derim

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    İlangi'mi Rainbow'mu ?

İsmail hocam zaten yazmış. İkiside nadir tür ve tutuluyor bende ilangi derim. ;)

4. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    İlangi'mi Rainbow'mu ?

İlangi tropheus'da son nokta burda:gif

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    İlangi'mi Rainbow'mu ?

İlangi güzel en çok ilgi gören türlerin başında geliyor.,

Ama red raınbow kasangayıda hani yabana atmamak lazım diye düşünüyorum.

6. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    İlangi'mi Rainbow'mu ?

Akvaryumlarımızda görmek istediğimiz renk tonları bunlar hocam danso:

Fiyat bazında bir kıyaslama yapsak durum ne olur hocam? Herkes bilgilensin amacım...Mezun olmadan ve aile desteği olmadan şahsen benim cebimi yakacak türler olduğunu biliyorum smiley18.gif

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    İlangi'mi Rainbow'mu ?

Türker kardeşim

Tropheus Red Rainbow Kasanga 8-10 cm ortalama 120,130 tl adet fiyatı.
    Tropheus İlangi 10,12 cm arası 150,170 tl arası değişiyor.

8. taygun

taygun Guest

İlangi'mi Rainbow'mu ?

İyi para vallahi. Peki bu kerataların yavrularının fiyatları nasıl? Küçükten alıp beslemek her zaman daha zevklidir diye düşünüyorum.

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    İlangi'mi Rainbow'mu ?

Tamer abi durum yoksa yavrudan alıp büyütmek en doğrusu ama baya sabır gerekiyor ben aldığımda 1,5 cm'diler .İlangi 4-5 cm ortalama fiyatı 45-50 tl ye satılıyor.Rainbowlarda aşağı yukarı yaklaşık fiyatlarda .

10. taygun

taygun Guest

İlangi'mi Rainbow'mu ?

Anladım İsmail. Aslında yine de az değil. Hani bazı kimseler akvaryum hobisinin pahalı bir hobi olduğunu savunurlar ya. Aslında bu noktadan baktığında haksız da değiller hani. Bir koloni neredeyse bir asgari ücret tutarında. Balıklardan birkaç tanesi öldüğünde koloni bozuluyor. Yeni balık alsan dert, almasan başka bir dert. Yani böyle bir durumda da verdiğin paranın bir kısmı belki de tamamı boşa gidiyor diye düşünüyorum.

Gerçi balıklar da büyüdükçe dayanıklılıkları artıyordu ama rakamlar ciddi rakamlar.

11. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    İlangi'mi Rainbow'mu ?

Evet tamer abi aslında yabancı ülkede fiyatlar yarı yarıya düşük ama buraya gelişi ve gümrük derken fiyat katlanıyor.

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İlangi'mi Rainbow'mu ?

Bu balıklar eskiden yanına yaklaşılamayacak kadar pahalıydı. Anlatsanız kimse inanmaz. Şimdi bence fiyatları çok ucuzladı. Tabi yine eskiye göre yorum yapıyorum.

İşin komik tarafı 5 cm boyunda bir tuzlu su balığı percula ve ya damsel yarı fiyatı aynı boydaki tropheuslar ile kıyaslandığında.

İlginç değil mi ?

13. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz
    İlangi'mi Rainbow'mu ?

Merhabalar. Bazı akvarist arkadaşlar yurt dışından tropheus ithalatı yapmakta. Fiyatlara ise geçenlerde göz attığımda 10-12 cm'lik red rainbow 105 TL, aynı boy ilangi ise 125 TL civarıydı. Birde Aqua Pet Center var. Genelde damızlık tropheus almak isteyen arkadaşlar burayı seçer. İlangi olsun, red rainbow kasanga olsun, kasakawale olsun F0 olarak 120 TL'ye satılmakta.

Benim tavsiyem kesinlikle tropheus ilangiden yana. 2 Hafta önce damızlık 5 adet F1 ilangi yellow, 5 adet F1 murago ve 12 adet yavru orange bemba ile tropheus beslemeye başlamıştım ancak 1 hafta içinde hüsranla bitti. Başka eve taşınma telaşından balıkları aktarırken tedbirli davranmamıza rağmen su değerlerinde sıkıntı oldu ve geriye sadece ilangiler kaldı. Birkaç tane maymun kafa cichlidleriminde öldüğü tankta ilangiler maşallah dayanıklı çıktılar.

14. taygun

taygun Guest

İlangi'mi Rainbow'mu ?

Geçmiş olsun Sezgin. İşte benim de yukarıda örneğini verdiğim mevzu buydu. Balıklar pahalı, herhangi bir sebeple öldüğünde yani sürü dağıldığında :F iş daha da zora giriyor. Ödenenler de boşa gidiyor.

15. erdal duneray

erdal duneray

İsim:
    Erdal duneray
    Malesef öyle.

Sayfayı Paylaş