1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İlginç bir olay..

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Durul Baykara tarafından 4 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Durul Baykara

Durul Baykara

İsim:
    Durul Baykara
    İş yerindeki 200 litrelik tankımda 2 adet oscar besliyorum yaklaşık 4-5 aydır. İlk aldığımda 3 adetlerdi yaklaşık 5-6 cm civarıydı. Şimdi 12 cm gibi boyları var bayağı da heybetlendiler. Dün canım sıkıldı bu green terror diye tabir edilen balıkları da çok beğenirdim. Bir adet green terror aldım erkek akvaryuma koydum. Alırken de green terror u kendime göre büyük aldım oscarlar hırpalamasın diye.. Akvaryuma koyunca bir de ne göreyim. GT oscarların yarısı kadar.. Ancak 2 adet oscara kafa tutan küçük GT şu an akvaryumun en baskın balığı durumunda.. Renkleri 1 günde akvaryumcudaki halinden bile daha canlı oldu.. Devamlı oscarları kovalıyor. Çok fena çok :)

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Cevap: İlginç bir olay..

Gerçektende şaşırtıcı bir olaymış,Green terror balığından bendede vardı bir aralar,adeta akvaryumun polisi asayişi o sağlıyordu.
    Astronot balığı ise ağzına girebilecek herşeyi yutmak isteyen bir balıktır,bazen akvaryumun cam derecesini yerleştirirken yutmaya çalışıyorlardı.
    Demekki Green terror Astronotların ağzına sığmıyor... :D:D:D

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Şunu da anlatayım bir gün astronotlara yem verirken onları birazda seveyim dedim (Normalde sevdiriyorlardı) bir tanesi parmağımı köküne kadar kaptı parmağımla dışarı çıktı... :D

4. Durul Baykara

Durul Baykara

İsim:
    Durul Baykara

Sorma Alparslan saldiriyorlar elime hatta ziplayip yem kapma yeni huylari :) Ama GT cok hos bir balik.. Oscarlardan once kesfetseydim GT alirdim. Gerci Oscarlar kadar cana yakin degiller..

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Abi Greenteror ü tek tut sakın çiftleştirme yoksa akvaryumun içinde terör olaylarını canlı izlersin... :D

Sayfayı Paylaş