1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İlk Akvaryum Kurulumu

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde Utku Kazancıoğlu tarafından 25 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. Utku Kazancıoğlu

Utku Kazancıoğlu

İsim:
    Utku Kazancıoğlu
    Merhaba arkadaslar

Yaklasik 1 ay once heves ettim ve akvaryum aldim bir gazla, bilgisiz kurmak istemedigim icin surekli arastirma yapiyorum. Hic arastirmadan aldigim icin sanirim akvaryum biraz kucuk.

Simdi elimdekileri sayayim,
    -60 litre akvaryum
    -ic filtre
    -isitici
    -aydinlatma

Simdi mutlaka canli doguran istiyorum, mumkunmu bilmiyorum ancak 2 3 tur ayni anda beslemek guzel olur. Akvaryumla birlikte kum almistim, beyaz hafif iri tas gibi bisey ama degistiririm ne gerekiyorsa. Canli bitki olarak ne koyabilirim? Baliklar sonrasinda yem disinda neler almak gerekli? Metilen mavisi var elimde onu baliklarla birlikte mi damlatayim yoksa suyu hazirlarken mi?

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Cevap: İlk Akvaryum Kurulumu

Merhaba...Siteye hoş geldiniz umarım iyi vakit geçirip bilgilerden yararlanırsınız.
    Akvaryumunuz güzel,canlı doğuran besliye bilirsiniz.Metilen mavisi şimdi gerek yok bakterileri öldürür suyu bozar,o hastalık olduğu zaman eklenir ve muhakkak su değişimi gerekir...

3. Utku Kazancıoğlu

Utku Kazancıoğlu

İsim:
    Utku Kazancıoğlu
    Tesekkurler guzel dilekleriniz icin :)

Oncelikle su degisimini ayda 1 yapsam sorun yaratir mi? Ve hangi tur baliklardan en fazla ne kadar besleyebilirim. Eger baliklar acisindan sorun olmayacakca birkac tur beslemek istiyorum. Hacme uygun yanyana uyum icinde yasayan turler nelerdir?

Simdiden herkese tesekkurler

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Suyu komple değiştirmeyin,10 günde dörtte bir yapsanız iyi olur.Balıklardan canlı doğuran Lepistes ilk aşamada size uygun ve dayanıklı balık...

5. Utku Kazancıoğlu

Utku Kazancıoğlu

İsim:
    Utku Kazancıoğlu
    Peki lepistesin yanina 2 kilic kuyruk 2 kucuk copcu 1 tanede vatoz alsam sorun yaratir mi? Birde isiticiyi kac dereceye ayarlamam gerekli? Ayrica akvaryumu alirken satici tuz gibi bisey vermisti bana, posetin yarisini bosalticaksin demisti ama yinede tecrubeli arkadaslara sormak lazim hata yapmamak icin :)

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Sorun yaratmaz.Isıtıcı şimdi gerekmez havalar soğuyunca 26 derece iyi olur. Kaya tuzuysa 60 lt bir kaşık ekliye bilirsin birde onların tabletleri var...

7. Utku Kazancıoğlu

Utku Kazancıoğlu

İsim:
    Utku Kazancıoğlu
    Sizide surekli yoruyorum ancak tecrubesizligime verin :) aydinlatma olarak 1 tane beyaz florasan turu birsey var. Akvaryumun uzunlugu 70 cm, onu cikartip bir normal bir daylight mi koysam yoksa boyle yeterli mi?

Birde bitki istiyorum ancak ne zaman koyulmasi gerekir? Baliklardan sonra mi once mi? Bitki icin kum cinsi onemli midir? Ve birki gelisimi icin herhangi bir sey yapmamiz gerekli mi yoksa kendi kendine gelisecek mi?

Son olarak 60 litre akvaryum ve lepistes kilic kuyruk copcu ve vatozla beraber canli kaya koysam cokmu kucuk gelir?

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Beyaz normal floresan sarı renk olmaz,gün ışığı olmalı.Bitki hakkında çok fikrim yok tabi ona göre kum almanız kaçınılmaz.O canlılardan fazla eklemezseniz olur,tatlı suda canlı kaya yok bulursanız ekleyin.:D

Sayfayı Paylaş