1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İlk Akvaryumum Olacak

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Mehmet ekinci tarafından 31 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Mehmet ekinci

Mehmet ekinci

Yer:
    Şanlıurfa Turkey
    İsim:
    Mehmet ekinci
    Yllardır deniz akvaryumu kurmak için hayal kurmuşumdur ama bir türlü gerek malzeme konusunda ve gerekse tecrübesizliğimden dolayı bir türlü kuramadım. En son karar olarak 45*45*45 boyutunda bir akvaryum satın aldım. Protein skimmer, kafa motoru, seramik filitre vs herşeyi mevcut. Şuan ne yapmam lazım? Şehir olarakda sıkıntılı bir şehirdeyiz acaba forumda gerek tuz, kum Kaya vs satışı yapan birileri var mıdır?
    Yadımcı olabilir mi mesala bu akvaryuma kac KG kum veya canlı kaya gerek ve uzu nasıl koyacağım, lütfen yardım eder misiniz?

image.jpg

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 31 Mart 2015
  2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Mehmet bey hayirli olsun. Yaklasik 5 cm kalinliginda mercan kırığı veya argonit kum koyacaksiniz. Sonrasında mumkunse RO değilse damacana su dolduracaksiniz. Sonra iceride sirkülasyon varken tuzunu avuç avuç ekleyeceksiniz. 1-2 gun sonra da canli kaya ekleyip diatomu bekleyeceksiniz ;)

ka2n ve EgemenKARAA bunu beğendi.
  3. Mehmet ekinci

Mehmet ekinci

Yer:
    Şanlıurfa Turkey
    İsim:
    Mehmet ekinci
    Tşk abi abi şimdi ben şanlıurfadayım burada malzeme olarak yok acaba sitede ilgilenen varmıdır üçretini gönderip kum tuz Kaya vs gönderebilirmi acaba

4. Mehmet ekinci

Mehmet ekinci

Yer:
    Şanlıurfa Turkey
    İsim:
    Mehmet ekinci
    Mesala kac kg kum veya Kaya ne kadar tuz kac kg hiç bir bilgin yok

5. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Sponsarlarimizin online satislari var. Oralardan bulamz isen netten arastir biraz.Oralardan dene şansını bir şansını ;)

6. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Yaklaşık 100 lt suyun olacak. Kum hesaplamayi bilmiyorum bilen biri yazsın :) 10-15 kg kaya ve 3.5 kg tuz ihtiyacın var. Tuzu 7kg lik kovalardan al su degisimlerinde de kullanirsin.

ka2n bunu beğendi.
  7. Mehmet ekinci

Mehmet ekinci

Yer:
    Şanlıurfa Turkey
    İsim:
    Mehmet ekinci
    Forumu takip eden birileri varmıdır satışda yapan hem bilgi alır hemde uygun hesaplar:) mesala abi tuz olarak kac kg almalıyım ve hangi tuz markasını tavsiye edersin

8. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Ren sea, aquarium system, kent reef royal vs tuzda bilindik markalar.

9. Mehmet ekinci

Mehmet ekinci

Yer:
    Şanlıurfa Turkey
    İsim:
    Mehmet ekinci
    Abi sen hangisini tavsiye edersen o markadan bakayım

10. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Ben red sea coral pro kullanıyorum.

11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun. Tuz red sea coral pro olur, kum için mercan kırığı 3 mm veya ölü aragonit, (10 kg yeterli gelir bence.) bir adet refraktometre alın plastik tuz ölçer alırsanız kalibre etmek lazım yakınlarda bu hobi ile uğraşan yoksa sıkıntı yaratır tuzluluk. Isıtıcı 100 w lık yeterli gelir, bir adet nano için dalga motoru ayrıca kayalar size ulaşana kadar canlılığı kalmayacağı için ölü kaya alın, bakteri kültürü yemi veyahutta ufak bir kaç parça yemleme ile canlandırılır akvaryum.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, sponsorlarımız var onlarla irtibata geçin yardımcı olacaklardır malzeme temini konusunda.

12. Mehmet ekinci

Mehmet ekinci

Yer:
    Şanlıurfa Turkey
    İsim:
    Mehmet ekinci
    Tşk veysel sponsor nerede bulacam bulamadım:)

kemal mertkaan bunu beğendi.
  13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Esnaf Forumları

kemal mertkaan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş