1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İlk Balık Üretim Deneyimi

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde someye tarafından 13 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. someye

someye

İçinde 10 adet sarı prenses olan 150 litrelik bir akvaryumum var. Bir dişinin ağzı dolu yavruları görebiliyorum. Ne yapmalıyım? Dişiyi alıp kusturmalı mıyım yoksa kendi haline mi bırakayım.

2. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak
    Merhabalar hayırlı olsun yeni ve ilk yavrularınız. Yavrular anne ağzında 10. günler gibi canlanıyor, öncesinde mantarlaşma risk çok; onun için anneyi ayırmak en güzel yöntem ilk deneyim için.Eğer yavrular görünecek hale gelmiş ise kuluçkanızın hazır olmasıyla birlikte kusturma yapabilirsiniz. Kese durumuna göre de ya yavruluk veya yavru akvaryumuna yada kuluçkaya koyabilirsiniz. Bu şekilde hiçbir riske girmemiş olursunuz. Bazen yavru çıkarken anne ağzını kapatabiliyor ve yavru çiğnenip ölebiliyor. Dikkatli olmanızı tavsiye eder sağlıklı balıklar dilerim

veysel bunu beğendi.
  3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    En zor sarı prensesler kusturuluyor ağız yapıları da diğerlerine göre daha küçük dikkat edilmesi lazım kustururken balığa zarar vermeyin.

4. FRK34

FRK34

Yer:
    İSTANBUL-OKMEYDANI
    İsim:
    Faruk KURU
    Hayırlı olsun :) doğumdan sonra anne balığı dinlendirmeyi unutmayalım :)

5. someye

someye

Yavruları aynı akvaryum içinde yuvalığa koydum 12 tane vardı biri dün gece öldü. Nedenini bilmiyorum ama. Ne kadar zaman sonra yem vermeye başlayayım? Yavruları dün gece annenin ağzından çıkardım.

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hayırlısı olsun 11 yavru fena sayılmaz, yavru yemi hemen vere bilirsiniz yoksa mevcut yemi ezip toz şeklinde yapıp az az sık sık verin derim...

Sayfayı Paylaş