1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İlk Bitkili Canlı Doğuran Akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Sezer han tarafından 15 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Sezer han

Sezer han

Aslında alışveriş yapmadan önce burada bilenlere danışmam gerekirdi, biraz deneme yanılma oldu benimkisi, önerilerinizin hepsini bir yere not ediyorum, çok teşekkür ederim ilginiz için.. :)

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Arkadaşlar forumumuzda olmayan yada aktif takip etmeyen firmalarla ilgili iyi veya kötüdür gibi yorumlarda ayrıca isim vs gibi belirtmelerde de bulunmayalım. Bizde aktif olmadıkları için kendilerinin söz hakkı da olamaycağından sadece üyelerin sarf ettiği sözlerle haklarında bilgi sahibi olunumuş olur. Bu bilgilerinde tutarlılığını buradan bilemeyiz. Buda portal kurallarına ve düşüncelerimize aykırı, bu konuda gayet titiz davranmaya çalışıyoruz. Teşekkürler , saygılar.

3. Sezer han

Sezer han

Pekala anlaşıldı, sizce yeni doğan balıkları bu filtre içine çekip ölüme sebebiyet verebilir mi ? Yoksa balıklar kendilerini bu filtrenin akıntısından koruyabilirler mi ?

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yavrular kapılırsa içine çeker, önünde süzgeç varsa süzgece yapışıp suyun basıncıyla ölebilirler.

5. Sezer han

Sezer han

O zaman yavruları bir süre yavruluk ta tutmam gerekecek, teşekkürler.

veysel bunu beğendi.
  6. Sezer han

Sezer han

Bugün aklıma takılan bir şey oldu, grolüx floresanları incelerken bunların benim akvaryumuma uygun olanların ( 45- 60 cm arası olanların ) 15 wat olduğunu gördüm.
    Benim hesaplamalarıma göre 70 - 80 wat arası bir ışığa ihtiyacım var. Sizce 5 adet grolüx mü almam gerekiyor nasıl yapmalıyım? Kafam basmadı bir türlü..

7. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Diğer konuda cevap verdim. Oraya bakabilirsin. T5 ve T8 floresanlarda uzunluğa göre watt değerinde farklılık gösterebilir. Baktığın floresanlar T8'se, T5 floresanlara da bakabilirsin. Akvaryumun boyu ne kadar?

Hatırladığıma göre 24watt 55cm T5 floresanlar var. Bunlara bakabilirsin. Bütçen yoksa illa ki grolüx falan almana gerek yok. Gerekli kelvin-lümen değerlerini araştır ve bu değerlere uyan Philisp-Osram gibi markaların floresanları var. Bunlardan bir kombinasyon yaparak alabilirsin.

Sezer han bunu beğendi.
  8. Sezer han

Sezer han

Akvaryumumun şuanki halidir. 3 adet t8 kombinasyonu eklenmiştir, + olarak su içi florasanı da kullanıyorum. şuanda litre başına düşen wat 72
    konunun yukarısındaki akvaryumun ilk hallerine baktığımdan beri eklediğim pekçok gelişme oldu. İlgilenen tavsiyede bulunan, birçok konuda destek olan bütün arkadaşlarıma abilerime sonsuz teşekkür ederim.
    İlk fotoğraflardaki bazı bitkilerim zaman içerisinde o kırmızı led ışık yüzünden çürüp öldü. Bir kısmını da ben akvaryumumda istemeyip bir iki arkadaşa dağıttım. Bahsettiğim bitkilerimi eklemek için yeterli sistemim var artık elimde. Herşey çok güzel olacak. Bitkiler tamam olduktan sonra da bir fotoğraf daha ekleyeceğim :)

1424464_605273929599001_1112425229750785574_n.jpg

9. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Su içi floresanı çıkarmanızı öneririm. Yosundan ve canlıları strese sokmaktan başka bir işe yaradıkları yok malesef.

10. Sezer han

Sezer han

Akvaryumun son hali, gün geçtikçe güzelleşiyor veya bana öyle geliyor, yorumlarınız ve bilgilendirdiğiniz konular için hepinize çok teşekkür ediyorum. :) 10841571_619336444859416_420781921_n.jpg

Sayfayı Paylaş