1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İlk Bitkili Deneyimim

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde Ahmet ASLAN tarafından 20 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Ahmet ASLAN

Ahmet ASLAN

İsim:
    Ahmet ASLAN
    100x50hx60
    tetra ex 1200
    6 lt. co2
    6*39w t5

2. Ahmet ASLAN

Ahmet ASLAN

İsim:
    Ahmet ASLAN
    Merhaba, 2 aylık bir hobi başlangıcı ile bu zevki meydana getirdim kazasız belasız, yorumlarınızı bekliyorum.

3. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Fotoğrafları göremiyorum ama siz görebiliyor musunuz?

4. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Fotoğraflar gözükmüyor.

5. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Ahmet Bey öncelikle aramıza hoş geldiniz. Diğer arkadaşlarımın dedikleri gibi ne yazık ki, meydana getirdiğiniz zevkinizin fotoğraflarını göremiyoruz.

6. Ahmet ASLAN

Ahmet ASLAN

İsim:
    Ahmet ASLAN
    2.jpg 4.jpg 3.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 1.jpg Fotoğrafları değiştirebilir miyiz?

7. Ahmet ASLAN

Ahmet ASLAN

İsim:
    Ahmet ASLAN
  8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Her şey düşünülmüş kurulum unuz hayırlı olsun su da netleşince süper olur...:nazar:

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  9. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Maşallah....Bu akvaryumu 2 ay sonra hayal edince mükemmel olacağını düşünüyorum....Sağlıkla,keyifle inşallah

Ahmet ASLAN ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  10. Ahmet ASLAN

Ahmet ASLAN

İsim:
    Ahmet ASLAN
    Teşekkür ederim arkadaşlar. co2 ve dış filtre bağlayamadım henüz bugün dördüncü gününde işlerden dolayı fırsat bulamıyorum. Armatürün arkasına dış filtre için delik açacağım ve camın kayıtlarından kesmem gerekiyor elimde elmas var ama işim biraz zor gibi.

11. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Ahmet Bey, çok güzel bir kurulum olmuş. Sağ taraftaki kökün bulunduğu alan, bitki yönünden boş kalmış. Kökün üzerine tutturacağınız bir kaç Anubias ve arkasına yüksek bitkilerden oluşan( Amazon hançeri, Dev saz, rotalla gibi)
    bir kaç kök ile daha dolgun görünecektir. Tabandaki tele sarılı bitkiler riccia mı yoksa moss türü mü?

Ahmet ASLAN ve Alparslan bunu beğendi.
  12. Ahmet ASLAN

Ahmet ASLAN

İsim:
    Ahmet ASLAN
    Teşekkür ederim. Köklerin yeri sabit değildir yerler sonra değişecektir. Sağdaki kökün olduğu tepe yere başka düşüncem var onun için boş tutuyorum. İki aylık bir oturma sürecini bekliyorum onun için.

Tabandakiler flame moss ve ricciadır. Kökler flame moss ile şekillendirilecektir.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  13. Ahmet ASLAN

Ahmet ASLAN

İsim:
    Ahmet ASLAN
    Merhaba; İki gün oldu co2 bağlayalı. Saniyede iki kabarcık ayalardım fış filtrenin girişinden kabarcıklar rahatlıkla gözüküyordu. Bugün tekrardan kontrol ettiğimde kabarcıkları göremedim. Damla sayacına baktım normal devam ediyor. Ama reaktörün içerisinde kabarcıkları göremedim. Damla sayısını çoğalttığımda görmeye başladım. Kabarcıkları hem reaktör hemde akvaryum içinde göremem bu çok iyi çözülüyor anlamına gelir mi acaba.

http://www.atakanpetshop.com/ista-external-seramik-co2-reaktor/urundetay/46501.aspx

Resimdeki reaktör kutusundaki kurulum resminde baş aşağı gösteriyor. Ben de bu şekilde ters bağladım ancak bir arkadaşım ise tam tersi olması gerekiyor diyor. Bu konuda fikrinizi alabilir miyim. Teşekkürler.​

Sayfayı Paylaş