1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İlk denemem arkadaşlar

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde fatjoe tarafından 18 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. fatjoe

fatjoe

Yer:
    Ceyhan, Adana
    İsim:
    ilker Ekeroğlu
    Sevgili forum arkadaşlar. Kısa bir zamanda bu strafor arka fon çalışmalarına merak sardım. Yapabileceğimi düşündüğüm için icraata dökmeye karar verdim. Bu adımlarımı sizlerle paylaşarak yanlışlarımı düzeltirseniz sevinirim. Strafor üzerinde ilk oyma çalışmam fotoğraf olarak attım.Yorumlarınızı bekliyorum.
    Bu akşam derz işlemini gerçekleştireceğim, yapmadan önce önerilerini alabilirim.

veysel ve Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba öncelikle hoş geldiniz, hangi balıklar var veya bu akvaryum hangi balıklar için yapılıyor.
    Strafor arka fon güzel olur hayırlısı olsun,biliyorsun strafor sıcak bir şeyle daha çabuk şekillenir şekil vermek için havya kullanıla bilinir...:)

3. southbluee

southbluee

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    ahmet özmen
    Merhaba hoş geldin arkadaşım. Öncelikle Alparslan Bey'e katılıyorum, havya ile daha rahat sekil verebilirsin. Birde tinerle mi oyukları açıyorsun? Eğer öyleyse de balıklara zarar vermez mi en ufak bir derz boşluğunda?

4. fatjoe

fatjoe

Yer:
    Ceyhan, Adana
    İsim:
    ilker Ekeroğlu
    Hoşbulduk arkadaşlar. İlginizden dolayı teşekkür ederim.
    Sayın Alparslan Bey;
    Akvaryumumun boyutu 1000 x 50 x 38
    İçindeki balıklar Ciklet türleri Sarı Prenses 5, Beyaz Prenses 2, Zebra 2, Çöpçü 2, Birde benekli cikletim var 3tane
    Sıcak şeylerin evet daha çabuk şekil verdiğini biliyorum ama imkan olarak biraz da sabırsızlık diyebilirim.
    Ahmet Bey ;
    Evet kullandığım tinerdi ama derzi sağlam yapacağımı düşünerek hiç aklıma gelmemişti bu risk. Aydınlattığınız için teşekkür ederim derz işlemini yaparken daha dikkatli olacağım.

5. southbluee

southbluee

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    ahmet özmen
    Evet bence cok dikkat et derz işinde. Bende şu an bir fon yapıyorum, :D yapmadan önce çok arastırdım ilk havya ile yaptım, odadaki dumandan boğulacaktım. :D Sonra tiner işini düşündüm alıp enjektorle eritmeyi, sonra kafama yatmadı ucup gidiyor kimyasallar deniyor. Ama kalanlarda kötü sonuçlar icin yeterli oluyor diye okudum, riske atmak istemedim balıklarımı. En sonunda elimle tek tek parcalayarak yapıstırdım. İnceleyip yorumlarsan sevinirim. Kafama takılan sorularda var orda. :) Şu an bende derz katlarını atıyorum ve sandığımdan daha zormus strafora sürmesi. Koyu yaparsan aralarda açık kaliyor, cıvık yaparsanda akıp gidiyor. Onun için dikkat et. Kolay gelsin

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ben aşağıda resimde görülen ciklet akvaryumuma yaptım bu işlemi. 145X45X60(h) civarıydı ölçüler. Straforu üç kat kullandım, akvaryumu acayip şekilde daralttı bilginize. Tek kat strafor üzerine işlerseniz daha güzel oluyor, havya ile balkonda tek kat strafora işleyin bence, gördüğüm kadarıyla çok kalın arka fon olmuş. Malzeme ve boruların gizleneceği yerler yapılacaksa o bölgeleri kalın tutun ve cama yapıştırmada taban ve arka camın silikonunu bol tutun yan camlara gelen yerleri incecik şekilde silikonlayın. Derz dolgusu olarak kalekim fugapol kullanın, anti bakteriyel ürün havuz derzlerinde de kullanılıyor. Renklendirme için filli boya renklendirici kullanmıştım. Salınım bu malzemelerde çok cüzi düzeylerde oluyor. Elinize sağlık kolay gelsin.
    27244_110448662324333_4679093_n.jpg

Sayfayı Paylaş