1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İlk Kurulum Deneyimi.

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde rebeke tarafından 12 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. rebeke

rebeke

İsim:
    kemal beles
    Sizlerden öğrendiklerimle birseyler yapmaya çalistim. Saniyorum yanlışlarim vardir. Değerli yorum ve tavsiyelerinizi ve tabii ki eleştirilerinizi bekliyorum sevgiler ve saygilar...400 Lt Malawi akvaryumu .suyu 2 gün once doldurdum ve su anda balik yok.akvaryum geliştikce fotoğraflarini paylasacagim...

BassKiller, kerem11, reis ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: iLK Kurulum deneyimi

Kemal Bey; geç oldu ama hoş oldu, dizayn olarak güzel olmuş, balık için zaten çok erken önce suyun oturmasını bekleyin. Filtreniz çalışır vaziyette olsun ve tanka az miktarda yem atın. Eğer mümkünse akvaryumu olan bir arkadaşınızdan su ilave ederseniz döngü süreci daha da hızlanacaktır.

Sağlıklı balıklar beslemeniz dileği ile.

rebeke bunu beğendi.
  3. rebeke

rebeke

İsim:
    kemal beles

cok tesekkurler.filitre ve hava motorlari devamli calisiyor.2 tane hava motorum var.dis filitre olarak da jbl e1501 kullaniyorum.[​IMG]

4. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Öncelikle hayırlı olsun.Dizayn gayet güzel olmuş.Suyun yerleşmesini bekleyin.Akvaryumunuzun balık eklenmiş halinin fotoğraflarını bekliyoruz.

rebeke bunu beğendi.
  5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Kemal bey hayırlı olsun. Güzel olmuş ellerinize sağlık. Sanırım cichlid türü besleyeceksiniz dekordan anlaşıldığı kadar. Fakat akvaryumunuza koyduğunuz kök suyu yumuşatmaya meyillidir. Cichlid türleri sert suyu sever. Kökü çıkartmanızı tavsiye ederim. Onun haricinde akvaryum güzel görünüyor.

Döngüyü başlatmak için az bir miktar akvaryuma yem atın.

rebeke bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hayırlı olsun dekor çok şık ve zevkli elden çıkmış gibi. Kütük bence kalmalı en fazla suyun rengini koyulaştırır biraz kömür ile alınır. Yakışmış çünkü ve bir parçası etki etmez o kadar.

rebeke bunu beğendi.
  7. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Güzel bir akvaryum olmuş uğraşılmış ve emeğinide almışsınız dahada alıcaksınızdır.Tebrikler günler aylar geçtikçe zaten dekor oynanacak ve daha güzel bir hal alacaktır...

rebeke bunu beğendi.
  8. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Dekor hoş olmuş ama yapay kaya gibi şeyler var içinde. Onları çıkar bence.

rebeke bunu beğendi.
  9. methapor

methapor

İsim:
    Polat

İlerde dekoru değiştirmeyi planlarsanız 'Tamburlanmış Kaya' koyun derim sivri uçlu kayalar balıkların kuyruk yırtılması vb problemler oluşturabilir!
    Arkdaşların dediği gibi az yemleyin dengenin oluşması için,inşallah yavrularıda görmek nasip olur:)

rebeke bunu beğendi.
  10. rebeke

rebeke

İsim:
    kemal beles

Evet köşede duran seramik.Ben de beğenmiyorum ama orayi kapatacak büyükçe bir sey bulamadim.İlerde strafordan bir çalisma yapmayı düşünüyorum.Şimdilik idare etsin.bu arada arka fonu cikardim.sanki daha bir derinlik kazandi akvaryum.yakinda foolarini ekliyip sizin de fikirlerinizi alacagim.saygilar...

11. rebeke

rebeke

İsim:
    kemal beles

kesinlikle size katiliyorum.suyu sertlestirecek cok sayida kaya var.hepsini dere yatagindan kendim topladim.bir parca kutugun bir sey yapacagini sanmiyorum.dekoru begendiginize cok sevindim.inanin buradan ve sizlerden ogrendiklerimi uygulamaya calistim.saygilar...

12. rebeke

rebeke

İsim:
    kemal beles

son hali.arka fonsuz sizce nasil.[​IMG][/url][/IMG][​IMG][/url][/IMG]

13. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Kemal abi gayet güzel duruyor bence il deneyim için gayet güzel. Tebrikler.em34:

14. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Balıklar gelmiş sanırım arka sıra taşlarda biraz yosun tutarsa harika olucak sağlıkla balık büyütmenizi dilerim:nazar:

15. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Dekor olarak güzel olmuş.Fakat aşırı taşlar arasında belli bir zaman sonra dışkı ve yem birimleri olma ihtimali yüksek bu nitrat demek umarım ben yanılırım.Akvaryum içinde venüstüs var galiba şuan tek başka balık göremedim.Bence bu akvaryuma güzel bir fon kullanılırsa dekoru daha güzel gösterecektir.

16. rebeke

rebeke

İsim:
    kemal beles

[​IMG][/IMG] evet baliklar yavas yavas eklemeye basladim.ilk olarak 1 erkek ve bir disi Nimbochromis venustus (Venüstüs)aldim.romanyada malesef turkiyedeki gibi cok cesit bulmak cok zor.mesela yunus bulamadim.halen burdaki forumlarda arastiriyorum.venustusleri de forumdan aldim.allahdan saglikli ciktilar.12 cm civarindalar.turk parasiyla yaklasik 15 lira verdim.bilmiyorum fiyat olarak uygun mu degil mi.4 tanede portakal cichlid aldim.cok buyuk degiller.onlara da turk parasiyla 30 lira verdim.yorumlarinizi ve elestirilerinizi bekliyorum.ayni zamanda kosedeki seramik kayayi cem arkadasimin tavsiyesine uyarak cikardim.bence de boyle daha guzel oldu.sevgiler....[​IMG][/IMG][​IMG][/IMG][​IMG][/IMG][​IMG][/IMG]

17. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Yeni canlılarınız hayırlı olsun. Buraya nazaran fiyatları normal sayılır. Pahalı sayılmaz yani. Sağlıkla beslersiniz İnşallah.

Bu arada suyunuz bulanık gibi görünüyor resimden. Dış filternizin malzemeleri düzgün yerleştirilmiş vaziyettemi ? :smiley33:

rebeke bunu beğendi.
  18. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Kemal Abi, hayırlı olsun sonunda canlıları eklemişsin ama Olcay Abininde dediği gibi su da bir sıkıntı var sanki. Filtre malzemesi olarak neler kullanıyorsun? Yada kumu hiç yıkamadan mı koymuştun?

rebeke bunu beğendi.
  19. rebeke

rebeke

İsim:
    kemal beles

saniyorum telefon kamerasiyla cektigim icin oyle.suyum bulanik gorulmuyor.gayet iyi .kumu o kadar cok yikadim ki hic bulaniklik yapmadi.fotograflar kaliteli degil.yakin zamanda yeni baliklarimla beraber daha kaliteli fotolar eklicem.sevgiler.....

The_ReligiouS bunu beğendi.
  20. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Bekliyoruz Kemal abi, kaç tane daha balık koymayı düşünüyorsun ve hangi tür?

rebeke bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş