1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İlk Nano Tank Kurulum

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde OwlDarkness tarafından 3 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. OwlDarkness

OwlDarkness

Yer:
    Çanakkale
    Herkese Merhabalar;

Öncelikle forumlarda baya dolaştım birkaç senedir araştırma yapıyorum ancak uygulama konusunda net bir bilgim yok yaklaşık 10-15 senelik tatlı su akvaryum geçmişim var şuan bir nano tuzlu su düşünüyorum. Akvaryumu tamamen kendim yapacağım bu yüzden başlamadan önce bazı şeyleri netleştirmek istiyorum, ölçü olarak 50x50x60 düşündüm içine arkaya taşırmalı mini sump düşündüm ısıtıcı vs. içine alacak şekilde pleksiglas ile bölmeyi düşündüm sol üstten taşırıp sağdan geri dönüşünü vereceğim ama sump bölümü küçük olacağı için ps konusunda kararsız kaldım küçükler arasında resun sk-300 gözüme çarptı kullanan eden varmıdır? başka öneriniz olurmu? aydınlatmayı led düşündüm uygun spektrumda ledlerle çözerim dedim. Tank küçük olacağı için içinde zaten karides vs. düşünüyorum. Şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum sump, ps konusunda yardımcı olmanız şuan için yeterli olacaktır kurulum aşamasında..

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bubble magus curve 5 diyorum...

3. OwlDarkness

OwlDarkness

Yer:
    Çanakkale
    Teşekkürler öncelikle curve 5'e bakacağım bir sanki boyut biraz büyük gibi geldi ama? birde aşağıdaki ölçüler konusunda yardımcı olabilecek varmıdır önerisi olan ? A, B, C, D ve E olarak işaretlediğim yerleri kaçar cm yapmalıyım?

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. OwlDarkness

OwlDarkness

Yer:
    Çanakkale
    akvaryum yapılıyor 6mm camdan 50x50x65 cm boyutlarında, akvaryumcu 6mm nin yeterli olacağını söyledi toplamda suyla beraber 200 kgye yakın oluyor, bittikten sonra yukardaki gbi plexi ile silikonlayıp böleceğim sump 'ı, ölçüler konusunda yardımcı olabilecek olan olursa çok sevinirim. toplamda 150 lt oluyor ışık öneriniz nedir led düşünüyorum kaç watt kurayım armatürü ?

5. OwlDarkness

OwlDarkness

Yer:
    Çanakkale
    Ölçülere bir arkadaşın tavsiyesiyle şöyle karar verdim şimdilik; Önerisi olan varsa bir yanlışlık varsa uyarırsa sevinirim.

6. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Askılı Ps kullanılacaktı galiba?

7. OwlDarkness

OwlDarkness

Yer:
    Çanakkale
    Ona henüz karar vermiş değilim ama belki motorsuz hava taşlı bir ps denemeyi düşünebilirim öncelikle.

8. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    15o lt hava taşlı ps ile idame edilmez onur bey.Kullanıcağınız Ps yi netleştirip sump tasarımını ona göre yapın.

Alparslan bunu beğendi.
  9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hatta veya bence ilk önce Ps alıp ona göre akvaryum ve canlı alımı yapmalı...:)

10. OwlDarkness

OwlDarkness

Yer:
    Çanakkale
    Zaten o yüzden halen sump kısmını bölmedim ps'in boyutuna göre ayarlayacağım ps'i, peki kaç litrelik bir ps önerirsiniz?

11. OwlDarkness

OwlDarkness

Yer:
    Çanakkale
    Aqua Macro NS16 hakkında ne dersiniz ? birkaç yorum okudum 150 lt civarı tanklarda memnun olanlar var

12. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Tunzenin askılı modellerine makmanizi oneririm.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. OwlDarkness

OwlDarkness

Yer:
    Çanakkale
    Tunze 9004 gibi mi ?

14. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Model olarak aklimda kalmamış. Ancak askı düşünüyorsanız değerlerinden daha performanslı.

15. OwlDarkness

OwlDarkness

Yer:
    Çanakkale
    Sumptan dönüşe kafa motorunun çıkışına uv bağlayıp ondan geçirip tanka versem, tuzlu su için bir problemi olmaz ? merak ettim bir zararı var mıdır faydası zararı biraz baktım net bir şey bulamadım pek.

16. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Faydasi ve zararı konusunda hemfikir olunamadigindan net bir cevap bulamamış olabilirdiniz ;)

17. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Onur bey Uv çıkışını tanka vermeniz ölen tüm bakterileri tanka göndermeniz demek.Ps nin su emişine yakın bir noktaya vererek sistemden atılmasını sağlayabilirsiniz.

18. OwlDarkness

OwlDarkness

Yer:
    Çanakkale
    ozaman çift kafa motoru kullanmalıyım sanırım

19. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Uv nin debisi geri dönüş den çok daha azdır ancak vanalı parelel bağlayabilirsin oda motorun debisini baya düşürür..Bunu da motoru büyüterek çözebilirsin..Örneğin 2300 kullanıyorsan 3000 kullanmak gibi.

TencoMelih bunu beğendi.
  20. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    PS olarak Tunze ya da JNS W1 tarzı donanım işinizi görür, yalnız (9002 için konuşuyorum) Tunze' ler su seviyesine biraz hassastır ve ses sıkıntısı yapabilir. Ben olsam UV kullanmazdım.

TencoMelih bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş