1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İlk SP akvaryumum(100-40-30)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde DoDzilla tarafından 18 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. DoDzilla

DoDzilla

İsim:
    Mehmet
    Öncelikle akvaryumdaki karışıklıktan dolayı sizden ve balıklarımdan özür diliyorum. Daha önceki akvaryumumdan kalanları ne yapacağımı bilemediğim için 1 günlüğüne bu şekilde tür karışıklığı yaşıyorum.(çöpcü-neon-sp?!!) İşte buda benim ilk malawi akvaryumum. İyi yada kötü yorumlarınızı bekliyorum.

AYRICA BİR KAÇ SORUM OLACAK:

1. Ben daha önce böyle bir iç filtre hiç görmemiştim. Sırf merakımdan aldım. Fiyatı 30 TL. Özellikleri fotoğraflarda var. Sizce yeterli mi ve malzeme sıralaması doğrumu? (Kutudan böyle çıktı ve resimlerdede bu sırada)
    2. Filtrenin hantal görüntüsünü yok etmek için etrafına bambular dikmek istiyorum. Sizce bir sorun çıkar mı?
    3. Kaç tane SP bakabilirim?
    4.Bir öneriniz var mı? :)

2. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Sarı prenses le neonlar birlikte yaşamaz ayırmalısınız bence. Akvaryumda tek o iç filtre varsa büyük ihtimalle yetmeyecektir Atman HP-0600 öneririm şelale ama oda tam iş görmeyebilir ondan bir dış filtre şart. Akvaryum çok boş görünüyor malawi ler bol kayalıklı bölgeleri sever ondan daha çok kaya koymanız lazım :) Birde çöpçüler çok küçükse ve makrakanta değilse sp ler vurabilir hazırlıklı olun :)

DoDzilla bunu beğendi.
  3. DoDzilla

DoDzilla

İsim:
    Mehmet
    Zaten belirttiğim gibi 1 günlüğüne bu şekilde kalacaklar.(neon-çöpcü-sp) Yer sıkıntısı çekiyorum şimdilik. Filtrenin yeterli gelmeyeceğini söylüyorsunuz. Filtreleme bakımından mı yoksa havalandırma falan mı?(Pek bir bilgim yokda...)

4. DoDzilla

DoDzilla

İsim:
    Mehmet
    Bu arada köşedeki yavruluktada lepistes yavrularım var. Biraz büyüsünler... Ya birilerine hediye edeceğim ya da akvaryumcuda bir şeylerle takas edeceğim. Diğer sorularımın cevaplarını bekliyorum.

5. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN
    Mehmet kardeşim akvaryumun güzel sp,neon ve çöpçü birbiriyle hiç uyumlu değil çöpçüler bir ikigün sp ler küçük olduğu için idare edebilir fakat neonlar için bişey diyemicem akvaryumun 120 litre yaklaşık sp için fena sayılmaz adet içinise 1 erkek 4 dişi olabilir bence iç filitren temizlik için yeterli ama hava vermiyorsa bir hava motoru şart

DoDzilla bunu beğendi.
  6. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Filitren fazla küçük bir iç flitre değil ama balıklar büyüyünce yetmeyebilir. Spler neonları çok rahat bir şekilde yerler belki şimdiye yemişlerdir bile :(

Çöpcülerin küçük galba çok riskliler sp ler diyerlerine göre(Canlı doğuran) biraz hızlı büyürler..

Akvaryuma kaya eklemeniz hem görüntü hem balıklar açısından daha hoş olur..

Akvaryumunuz hayırlı olsun.. Filitrene şelale başlık alıp takarsan hava motoru derdinden kurtulursun.. Balıkların şuan için küçükler..

7. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Filitren fazla küçük bir iç flitre değil ama balıklar büyüyünce yetmeyebilir. Spler neonları çok rahat bir şekilde yerler belki şimdiye yemişlerdir bile :(

Çöpcülerin küçük galba çok riskliler sp ler diyerlerine göre(Canlı doğuran) biraz hızlı büyürler..

Akvaryuma kaya eklemeniz hem görüntü hem balıklar açısından daha hoş olur..

Akvaryumunuz hayırlı olsun.. Filitrene şelale başlık alıp takarsan hava motoru derdinden kurtulursun.. Balıkların şuan için küçükler..

8. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA
    Akvaryumun çok güzel görünüyo sarı prenses dışında akvaryumda bulunan canlıları çıkarmanızı öneriyorum.Kayalıkları biryerde toplarsanız çok güzel görünecektir.

DoDzilla bunu beğendi.
  9. DoDzilla

DoDzilla

İsim:
    Mehmet
    Neonları bugün çıkardım. Filtremin şelale başlığı var fakat çok tazikli bir şekilde su fışkırttığı için onu takmamıştım. Bir türlü bunu azaltamadımda... Bir sorum olacak makrakanta ile SP uyumlu mudur?(eğer öyleyse kaç makrakanta önerirsiniz?)

10. DoDzilla

DoDzilla

İsim:
    Mehmet
    Taşlar düz olduğu için kendimce mağaralar oluşturdum. En yakın zamanda bir dereden yuvarlak taşlar toplayacağım. Öneriniz için teşekkürler...

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ben iç filtreyi çok beğendim açıkcası. İhtiyaca göre kimyasal filtre elemenı bile eklenebilecek bir yapısı var, güzelmiş filtre. Akvaryumunuz hayırlı olsun, sağlıklı canlılar beslemenizi dilerim.

DoDzilla bunu beğendi.
  12. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    iç filtreyi bende çok beğendim ancak yaklaşık 120 t bi akvaryum için ileride canlı yoğunluğu açısından dış filtreye ihtiyaç duyacaksınız gibime geliyor. Onun haricinde içine koyduğunuz kaya dekorları sarı prenses yavruları için güzel sığınak oluşturmuşlar. Daha büyük kayalar bulabilirseniz, daha da dolu duracak ve göze hoş gelecektir düşüncesindeyim. Sağlıklı balıklar dilerim. saygılar:gif

DoDzilla bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş