1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İmparatorluğun Yeni Dekoru..

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde mengi_man tarafından 5 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Arkadaşlar merhaba;
    Yeni dekorumu paylaşmak istedim.
    Buyrun...

--- Ekleme; ---

--- Ekleme; ---

--- Ekleme; ---

--- Ekleme; ---

--- Ekleme; ---

2. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Hayırlı olsun yeni dekorunuz. Sağlıklı balıklar ve bol yavru almanız dileğiyle ama gözüme çarpan bir iki nokta var tabana yaydığınız o taşlarla pek anlam veremedim. saat:gif Akvaryumu doğallığından çıkarmış sanki. Tabi bu benim fikrim. Arka fondaki hava kabarcıkları da bu güzel akvaryuma yakışmamış.. Sökülüp tekrar güzelce yapıştırılabilir. Bana göre bir diğer eksikte akvaryumdaki yeşil eksikliği. Fosil kayaların üzerine anübiyasları bağlayarak çok daha güzel şık ve doğal bir görüntü yakalaya bilirsiniz.
    Tabiki zevk her zaman hobiciye aittir biz sadece fikirlerimizi iletiriz.tem02.gif

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık güzel olmuş. Ön taraftaki taşlar senin kendi tarzın olmuş gibi. Sen beğendiysen bence de sorun yok. Zaten dekora uyum sağlarlar zaman içinde doğal görünüm olarak. Fakat ana dekor taşlarını çok beğendim ben.

4. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Merhaba,

Diğer konunuzda dediğim gibi arka orta kısımdaki taşlar çok güzel. Bence sadece onlar bile yeterli.

Ön kısımdaki taşlar , doğallığı bozuyor.Bir de renk karması olduğu için dikkat direk oraya yöneliyor ve arka orta kısımdaki güzelim taşlar daha sonra farkediliyor.

Sağ kısımdaki küçük taşlarıda , akvaryuma dağınık bir biçimde serpiştirebilir ya da çıkartabilirsiniz. İlkine göre dekor daha güzel olmuş.

Arka fonda sanırım mavi sprey boya vs kullanılmış ve zaman içinde deforme olmuş. Eğer bahsettiğim gibiyse bir mavi sprey boya ile sorunu çözebilirsiniz.

5. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.
    Arka fon yapıştırma sprey boya değil. Çok dar alanda yapıştırdığım için hava kabarcıkları kaldı. Onlara en yakın zamanda bir çözüm bulacağım.
    Öndeki taşlar benim çok hoşuma gittiği için koydum. Değişik bir hava veriyor bence tanka.
    Gnays kayaları çok seviyorum yakın zamanda tamamen gnays olacak akvaryumun içi.
    Görüşleriniz için teşekkürler arkadaşlar.
    Saygılar...

6. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Arkadaşlar;
    Akvaryumun içine batık gemi gibi dekorlar da düşünüyorum.
    Sizce nasıl olur?
    Doğallık bozulur mu?
    Saygılar...

7. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Ben hemen fikrimi söyleyim bence hiç güzel olmaz... O güzel kayalar öyle yapay dekor doğallığı çok fazla bozar.

8. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Teşekkürler.

9. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Benim fikrimi almak istersende akvaryuma kesinlikle yapay dekor kullanma.Birde diğer arkadaşın dediği gibi yeşil eklersen bence cok hoş bir akvaryum olur gibime geliyo.

10. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Bu balıkların yaşadığı gölde bitki olmadığı için koymak istemiyorum açıkçası.
    Kayalık ve mağaralar doğal duruyor bence.
    Tavsiyeler için teşekkürler.
    Saygılar.

11. Fish45

Fish45

İsim:
    Mahmut Yavaşlar
    Cevap: İmparatorluğun Yeni Dekoru..

Zafer abi akvaryumunun genel görünüşü güzel ama bitki ekleme konusunda bencede iyi olur.Bir kök cripto eklersen köşeye çok güzel bir hava katar akvaryuma çok küçük bir bitki bile olsa daha da güzel oluyor akvaryuma tavsiyem bulabilirsen 1 kök cripto dik köşeye.

Birde ortadaki kalıp şeklindeki taşları çıkarırsan daha güzel olur abi.

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş