1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İmparatorun kuyruğu eksildi.

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Silahşor tarafından 7 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. Silahşor

Silahşor

İsim:
    Hakan Gürses
    Merhaba.
    İmparatorlarımdan birinin kuyruğu küçüldü, yani sanki bir kısmı koptu eksildi. Üst yüzgecinde de kopukluk var, eksiklik.
    Ve çoğunlukla moturun arkasına geçip orada duruyor.
    Yem her zaman olmasa da alıyor. Bazen motorun arkasından çıkıyor ama çoğunlukla ya motorun arkasında ya da suyun yüzeyinde duruyor.
    Ayrıca kuyruğunda beyazlıklar var tortu gibi.
    Resimlerini çektim,

Akvaryumun boyutunu soracak olursanız, tam bilmiyorum ama onun da resmini ekledim:

Resmler net değil kusura bakmayın, 2MP lik telefon kamerasıyla ancak bu kadar oluyor :)
    Akvaryumda 10 tane balık var (4 prenses 6 imparator ve 1 vatoz)

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    İmparatorun kuyruğu eksildi.

Resimler düzenlenmiştir.

Hakan öncelikle geçmiş olsun.

Akvaryumumda 4 prenses 6 imparator var demişsin ama ben sarı prenses yerine Mısır cıchlıdı olan mozampik görüyorum. .8.

Diğer balıklarında sorun yok ise muhtemelen yaralı balığın diğer balıklar tarafından hırpalanmışa benziyor. Zira akvaryumun beslediğin balıkların cinsine,boylarına ve adetlerine cevap veremeyecek kadar küçük.Ve bu durumda strese bağlı olarak kavgalar,yaralanmalar,hastalıklar ve akabinde ölümler yaşanması gayet normal. :uyari:

En kısa sürede balık sayını azaltmalısın. :uyari:

Gelelim yaralı balığımıza.

Bu şekilde sakatlanmış balık o akvaryumda diğer balıkların arasında çok yaşayamaz. Zira gelip gidip onu hırpalayacaklardır.Balığı ayrı bir karantina akvaryumuna alıp,taze dinlenmiş suda ısıyı 28-30 derece ye kademe kademe çıkartarak bir müddet burda besle. Ve akvaryuma bol hava ver.

Hafif hafif olsada yeme geliyorsa kısa sürede kendini toparlayacaktır. İyice iyileştikten sonrada ana tanka alabilirsin.

Ancak dediğim gibi o boyutta bir akvaryumda bu balıkları,hele hele bu boyda ve sayıda beslemeye devam edersen sorunların sonu gelmeyecektir unutma. :uyari:

Sayfayı Paylaş