1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İMZA KAMPANYASI: Aphanius villwocki (SAKARYA HAVZASI DİŞLİ SAZANCIĞI) yok olmasın!

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 17 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Arkadaşlar, bir imza kampanyası başlattık. Çok önemli bir konu... Bilenler biliyor, 2005 yılından beri Aphanius villwocki türüyle ilgili yoğun araştırma ve incelemelerim oldu (masa başında değil, bizzat yerinde görüp inceleyerek).

Bu tür yok olmak üzere ve biz bir şeyler yapmazsan önümüzdeki on sene içinde tamamen yok olacaklar.

Bu çabam bütün forumların üzerinde, herkese açık olan, doğayı seven herkesten destek almaya mecbur bir çalışmadır. Desteklerinizi bekliyorum.

Doğayla ilgili çeşitli kurum ve kuruluşlarla iletişime geçmeye çalıştım. Gerekirse Çevre ve Orman Bakanlığı'na kadar gideceğiz.

Lütfen destek olun. Lütfen bir fikir verin. Bu canlıların yok olmalarına izin vermemeliyiz.

Bu tür hakkındaki bilgiler çok kısıtlı olup, türle ilgili olarak yabancı kaynaklarda birkaç paragraflık bilgi vardır. Bilgilerin çoğu ve Türkçe bilgilerin tamamı benim yıllardır yaptığım çalışmalardan ibarettir.

İMZA KAMPANYASI: Aphanius villwocki (SAKARYA HAVZASI DİŞLİ SAZANCIĞI) yok olmasın!

Bu nadide türümüzle ilgili fotoğraflar:

Videolar:

Rapordan bir özet:

hasanaytekin, YIKIKTEMO ve zgrkaralar bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Nereye imza atacağız hocam ?

3. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Sanıyorum önce facebook'ta bir kitle oluşturulacak daha sonra imza kampanyası başlayacak.

4. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Canım kardeşim Evren'in aracılığıyla bazı yerlere ulaşmaya çalıştım geçenlerde, kendilerinden cevap bekliyorum.

Bunun dışında bu sabah beni -sanırım Doğa Koruma Derneği'nden- "Ergün ÖZUSLU" diye biri aradı. Bu türle ilgili ayrıntılı bir rapor istedi. Araştırdım, kendisi bizim kafadan bir çevreci ve biyolog. Özellikle bu tür durumlar hakkında projeler yapıyorlarmış. Ayrıntılı bir raporu kendisine az önce gönderdim.

Bakalım ne olacak...

Ergün Bey, bu kişidir:

5. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    İsteyenler Facebook'tan izlesinler:

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş