1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İngilizce www.aquariumportali.com

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 8 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selamlar,

Nerden giriş yapsam diye düşünüyorum ama şöyle diyim; İlk açıldığında daha portal'ın sidiği akar borusuna girmeden ileriyi düşünerek hareket ediliyordu. Kısaca ne olacağı belli olmadan alt yapı güçlü, masraflı, geniş alan, geniş kategori, Flaş hesaplayıcılar hazırlandı vs vs. Portal'ın sidiği daha okyanusa dökülmedi ama akar içinde yol aldı ve bir yerlere dökülecektir.

Bizler de başından beri dökülecekse Okyanus olsun, boğulacaksak da Okyanusta boğulalım bari de Hacı Mehmet deresine döküldüler demesinler diyorduk.

Bu vesile ile www.aquariumportali.com yakında tamamen İngilizce olarak paylaşıma açık olacak. Ülkemizden bu dili geliştirmek isteyenler hobi çerçevesinde yapabilecek, yurt dışından hobicileri davet ederek geliştirmeye çalışacağız. Ülkemiz hobisini tanıtma fırsatı yanında biz DIY yaparsak, bizler uygulama geliştirirsek, akvaryumları uçurursak böyle yaparız deme fırsatı bulacağız. Elbette zaman içinde arama motoru yoluyla davetsiz yabancı paylaşımcıları olacaktır ve bu sayede İngilizce pıratiği de yapmak isteyenlere faydalı olacak akvaryum hobisi dahilinde.

Merak edenler olabilir; Her zamanki gibi uygulama masraf yüküne artı masraf yüküdür yani gelen maniler olmayacak, bu yüzden ben İngilizce makale yazarım, ben Portalın özgün ve değerli olan paylaşımlarını İngilizceye çevirip paylaşırım, son 200 de sprint atarım diyen İnsan evlatlarına ihtiyaç olacak...

Sevgiler, hayırlı olsun.

lepistes, Heliak, BassKiller ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  2. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Cevap: İngilizce www.aguariumportali.com

Eminim bizden iyileri vardır ancak sizin ter akıttığınız her ortamda ter akıtmak isterim abi elimden geldiğincede yardım ederim görev verilirse.

İnşallah hayırlısı ile yayına başlar. Yüzünüz akı ile çıkacağınıza eminim.

Saygılarımla.

METİN SUVAR, fth-94, reis ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER
    Cevap: İngilizce www.aguariumportali.com

Uçur,şişir,patlat abi sen bunu yaparsın.Yardıma herzaman açığım

YIKIKTEMO ve reis bunu beğendi.
  4. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Cevap: İngilizce www.aquariumportali.com

Elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım.
    Hayırlı uğurlu olsun.

5. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

İyi fikir, çılgın bir fikir, çok güzel... sadece bir noktaya değinmek istiyorum: "Aquarium" İngilizce bir sözcük, bir sakınca yok... Ama "Portalı" Türkçe bir sözcük oluyor. Yani "portal" elbette yabancı bir sözcük, ama "portalı"deyince "arabayı, evi, kapıyı, akvaryumu, eldveni" sözcüklerinde olduğu gibi Türkçe bir ek gelmiş. Ya da neyse ya... Hayırlı olsun. :)

YIKIKTEMO, reis ve hasanaytekin bunu beğendi.
  6. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Hayırlı olsun
    Elimizden geldiğince yardımlara açığız!

7. Sarayalti

Sarayalti

İsim:
    Fatih Görgülü

Katılıyorum. "aquarium portal" olsa daha uygun olurmuş. Ama önemli olan içeriğidir. Başarılı olur inşallah.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tesekkurler arkadaslar,

Evet 'Portali' Turkce ama kiyisindan ve kosesinden icinde Turk isi bulundugu belli olsun. Isim mevcut siteyle ortak olsun dedik. Zaten ingilizce olan akvaryum ifadesi amacina yeter diye dusunduk. Bir de bir yabanci olarak dusunun, akvaryumla ilgili ama akvaryum ne?

Hani bizler bazen marka deriz allengilli bir isim gibidir ama ingilizce anlami bizim bakkal Osman'a denk gelir. Bu da oyle gorunuyordur onlara. :D

Cep mesaj...

9. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Biri Temel abiyi durdursun artık :))))) Bitki rehberini olduğu gibi taşıyabilirsin Temel abi.. Zaten isimler latin isimleriydi.. Zaten (2) ben sen böyle bişey yaparsın diye latin ismiyle aynen aktarmıştım isimleri :)) Peki yabancıların bu sitelere çekilmesi için nasıl bir yol izlenecek ? Hareket planı nedir ? Milleti olduğu yerden koparmak zor.. Portal kadar detaylı olmayacak heralde ?? 2 forum birden idare ettirmek , ne diyim Allah kolaylık versin :)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  10. methapor

methapor

İsim:
    Polat

İngilizcede biraz zorlanırız çok iyi bilen olmayınca veya çeviren bişey.
    Örnek
    Türkçe:Oboruyu yanlış takmışsın sağa takcan yanlış ısıda ve oyuncak dekoru koyma yani pilastik....
    İngilizce:boru click left didn't click rigt ok not hot oynucak tak tuk yanlış no Never plastik:F:F:F

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Volkan valla bana kızanlar olabilir bazen bu ifadelerden dolayı ama gerçekleri yazıyorum. The END olmaya başlayan eski siteler var, hatta oldular denebilir. Daha 2 site var THE END olmasını beklediğim. İçten olanlar, üyelere üstten bakmayanlar, kaliteli standartı hedefleyen ve hobiyi geliştirmeyi düşünenler ve yine zamanında kıytırık yöneticilere üyeleri kırdırmanın hatasını başından düşünenler ayakta kalacak.:) İşte o zaman birileri Temel abini durdurmak zorunda kalmayacak zaten...Çünkü :por:

Açıkcası nasıl idare olacak bir fikrim yok.:D Davet işini belirlemedik çünkü daha site açılmadı. Yönetim kadrosunu İngilizce bilen ve okulda yabancı dili olan arkadaşlar oluşturacak sanırım. Yönetimine pek karışamayız diye düşünüyorum. İçerik işi en önemli emek kısmı olacak her zamanki gibi. Hayırlısı olsun, çıkar portal'dan altından kalkacak arkadaşlar sanırım. Değil mi arkadaşlar? Baktık olmuyor biz de karpuz keseriz.;)

12. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Karpuz tek gidermi yanına ekmek peynirde lazım :F

13. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Öncelikle Marmara suyu ile kurulan akvaryumların tercümesini yaparız, tabi her konuyu 40-50 sayfa birden çevirmek biraz hayal olabilir; ama sizlerin belirlediği mesajlar ve başlıklarla güzel bir sergi oluşturulabilir ilk etapta.
    Dışarıdan insanların da; Türkiye'de de ne güzel akvaryumlar varmış diyeceği bir çok konu mevcut. DIY konularının da içi fazlasıyla dolu, site ana hatlarıyla güzel bir şekilde oluşturulduktan sonra içi zaten dolar bir şekilde. Tatlı su kısmın da pek bir bilgim ve okumuşluğum yok fakat eminim orası da tuzlu su kadar güzeldir.
    İngilizce konusun da sıkıntı yaşanacağını zannetmiyorum zira artık insanlar bir şekil de öğreniyor, akademik makale yazacak kapasite de olmasa da bir şekilde okuduğunu anlıyor, translate programları da iş görür hale geldi zaten. Geçenler de hiç bilmediğim İtalyanca ile ilgili bir problemimi bu şekilde çözdüm, bu programların bu kadar işe yarayacağını zannetmiyordum. İngilizce için hiç kullanmadım daha doğrusu ihtiyaç duymadım; ingilizce konusunda sorun yaşayan arkadaşlar için bu programlar kullanılabilir.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  14. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Süper harkulade fikir. Mesut YILLAR yada Happy YEARS fark etmez bize heryer portal.

15. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Ağbi bencede çok güzel fikir elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız hem akvaryum sevdamız sayesinde çeviri yapa yapa ingilizcemizi de ilerletmiş oluruz :)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Burak, Bekir ve Alper kardeşim, öncelikle ezilecek el var demenize teşekkürler. Elbette yabancı dilinizi bu vesileyle geliştirmenizi çok ama çok isterim. Bizler belki siz farkında değilsiniz ama forum içinde belli başlı adamları olan ve onları kayıran bir yapı değiliz az çok anlamışsınızdır. Hatta tam tersi böyle düşünüp kalp kıranları barındırmayan bir yapı görünümü çizdik. Elbette format itibari ile yabancı dil bilgisi veya alt yapısı olması gerek yönetmek adına. Sanırım bu sizde mevcut. Bu sonuçla aguariumportali.com Forum yönetimi olarak aranıza katılacak moderatör arkadaşları belirler, teklif eder aranıza katma kararını siz verirsiniz. Kısaca size emanet artık. Ben öncelikle size teşekkür ediyorum gönülden.

Tema olarak Portal temasını kullanmayı düşünüyorduk ama ortak kararınız doğrultusunda renkler değişebilir ve yine farklı Tema seçeneği de olabilir. Buna sizlerle birlikte karar veririz. Site açıldığında işlemleri yaparız ve orada fırsat oldukça geliştirmesini yapar belirleriz. Tekrar teşekkür ediyorum, sağ olun.

Teşekkürler Mesut, eleştirmiş olsaydın da iyiliğimiz için olacağından bizim içinde her yer Mesut.:em:

alper5959, The_ReligiouS ve brkfrt bunu beğendi.
  17. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Öncelikle uygun gördüğünüz için çok teşekkür ederim. Kısa zaman da bu güveni verebildiysem ne mutlu bana.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  18. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Temel Abi inşallah sizi utandırmadan vereceğiniz görevleri layıkı ile yapmak nasip olur. Kararınızın hepiniz ve hepimiz için hayılı olmasını diler teşekkür ederim.

brkfrt bunu beğendi.
  19. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Öncelikle vericeğiniz görevden hariç bu düşünceniz bile hoşuma gitti Temel ağbi demekki bizleri güvenilecek biri olarak görmen beni yetiştiğim kişilik açısından gururlandırdı. Evet ağbi zaten bu portalda da önemli olanı o samimiyet duygusu.Portalda kıyaslamayım genel hayatta o.Çalışma hayatında iyi karakterli samimi bir üst yöneticin vardır canı gönülden çalışırsın ama sana tepeden bakıp tersleyen bir yöneticin vardır o işe girdiğine kahredersin.

Tema ve sayfa düzenine gelince bence portalımızın temasıda sayfa düzeni de gayet yerinde.Geçen gün bir bilgi ararken adını hatırlamadığım başka bir portal sitesi çıktı.Okadar karışık ve kullanışlı olmayan bir siteydi ki... Bizim sitemiz forum ve portal sitelerinle karşılaştırınca sayfa düzeni ve tema olarak da iyi ama yeni site için tema olarak daha iyi fikirler ortaya çıkarsa bence es geçmemeliyiz.

Bu yaz büyük ihtimal Antalya'da stajda olacağım ağbi ama işimden art a kalan zamanda elimden elimden geldiğince yardımcı olup bu hobiyi sevdirip geliştirmek için elimden geleni yaparım.

YIKIKTEMO, zgrkaralar ve brkfrt bunu beğendi.
  20. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Tema zaten yeterince evrensel, dünya logosu; İngilizce site düşünülerek mi yapıldı bilmiyorum fakat; yerinde olmuş. Sayfa düzeni konusunda da katılıyorum Alper.
    Bir ricam olacak sizlerden, boş vakitlerimiz de elimizden geldiğince yabancı siteleri alıcı gözüyle inceleyelim; bir araya geldiğimiz de yükümüz azalır fikirler artar.

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş