1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İniş sesini azaltmak için sistemler

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde lcturkey tarafından 2 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Arkadaşlar merhaba,

Bugünlerde akvaryumumu değiştirip iniş sistemini resimlerdeki gibi yapmak istiyorum.Tabi yukarı basma motoru dışarıda değil sump içinde olacak.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Suyu akvaryumdan dışarı almak için sanırım akvaryum arkasındaki bir ön haznetye alacaksın ve oradan sumpa taşıyacaksın. Projede akvaryumda delikler yok. Güzel sistem aslında ben daha farklı küçük bir modelini paylaşmıştım. Akvaryumu deldirmeden sump sistemini monte etmek bu sistemde çok kolay. Su sesine etkisi olur mutlaka.

http://www.akvaryumportali.com/vbi/...lme-lemi-Olmadan-Efektif-Olarak-Sumpa-Su-Tama

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Levent çok sesmi çıkartıyor sumpa inen su ? Bu kadar rahatsız edici olmamalı yada şimdiye kadar o sese alışman lazımdı.:)

Yukardaki sistemde üç ayrı su iniş borusu var. Bunların tek tek havasını almak uğraştırıcı olur ve sesi nekadar azaltacağı tartışılır bence.saat:gif Bu sistemi çalışrken canlı olarak gördünmü hiç ?

Sayfayı Paylaş