1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İnsanın hevesini kursağında bırakıyorlar!

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde ORGO tarafından 15 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Merhabalar;
    Bugün günlerden Cumartesi,1 haftadır bu günü bekliyordum. Sabah erkenden kalkıp(balık değişikliğine girecektim ama)akvaryumcuya doğru yol aldım,balıklar elimde.Dedim ki bari yunus ve sarı prenseslerimi bırakayım kalsınlar akvaryumu yunus ve sarı prenes yapayım,meleklerde yoktu zaten önceden baktığımda.Neyse 1 çift zebra,1 tane kocaman yaşayan erkek kayam ve dişisini aldım yola koyuldum.Kafamda erkeğime 25 tl verse dişisine 15 tl verse,zebralarada bir 10 tl verse 50 TL lik balık alırım diyordum.Neyse girdim içeriye heyecanla dedim böyle böyle ne kadar verirsin bunlara dedi 20 TL,birden gözlerim yerinden fırlar gibi oldu,duyamadım dedim bir daha söylermisiniz,20 tl dedi,sanırım dalga geçiyorsunuz benimle dedim,yok gayet ciddiyim dedi.Dedim tamam,siz de esnafsınız ve kar yapmaya çalışyorsunuz,ama bizi de düşünün sizin verdiğiniz parayı ben sadece bir tane balığın yemine veriyorum ve bana bu parayı veriyorsunuz dedim.Oda burda böyle dedi,iyi tamam dedim çıktım,ama bir daha da oradan ne alışveriş yaparım nede başka birşey,kendi kaybetti.Hevesimde kursağımda kaldı oldu bitti. BU AKVARYUMCULARIN (BAZILARI HARİÇ)HEPSİ BÖYLE,SAKIN AMA SAKIN BUNU HERKEZ BİLİYOR GÜVENMEYİN,BÖYLE HEVESİNİZİ KURSAĞINIZDA BIRAKIYORLAR....:hasta:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bence Akvaryumcu haklı.

Bir hobici önceden konuşmadan ve anlaşmadan balıkları kovaya koyup esnafın yanına gidiyorsa olay bellidir ; Düşünce ' Balıklar gözden çıkarılmış kovada gelmiş, ne versen bırakır bunları ' şeklindedir.

uozgul bunu beğendi.
  3. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Temel abi yapma gözünü seveyim.Ben onunla kaç diyeyim 1-2 ay önce konuşmuştum,bir ara getiririm diye tamam demişti,güzel birşeyler felan.Ne yapalım şimdi abi yok pahasınamı verelim??

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Demek ki fiyat konuşmamışsın ?

5. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Abi fiyat ta,adam diyor ki balığı görmeden konuşamam doğru da söylüyor,burdan yarım saatlik yol,git göster gel götür yol parası felanda daha pahalıya mal oluyor.

6. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Kusura bakma Orhan ama bence akvaryumcu haklı.Yok pahasına mı verelim demişsin , bildiğim kadarı ile onlar çok daha ucuza balık getiriyolar.Yani 3-5 balığa 50 TL veremez adam sonuçta oda ticaret yapıyor...

7. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Daha ucuza getiriyorlar,10 misline satıyorlar.Burda akvaryumcunun neresi haklı anlamadım.Bende şu anda 2 tane yunus var onları götürseydin 5tl den verseydim benim ticaretim nerede?Benden alacak 5 liraya alacak,35 liraya satacak.Ne ala memleket,biz balıkları alalım 30 liradan satalım 5 liradan böyle adalet mi olur?Kusura bakmayın ama bu konuda size hiç katılmıyorum ki katılmayacağımda.

8. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Kardeş söylediklerini yazarken bir şeyi unutuyorsun onlar fiyatları arttırırken bir yandan da vergi ödüyorlar.Yani sattığı balığın vergisini ödemek zorunda bu yüzden de fiyatları yükseltmesi gerek yani demek istediğim balıkları akvaryumcu yerine bir arkadaşına,tanıdığına satarsan daha avantajlı olur.Çünkü onlar 1 gün önce aldığın balığı yarın tekrar geri getirdiğinde ya almıyorlar yada parasının yarısını veriyorlar yada yem le felan takas ediyorlar.

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    ''1 çift zebra,1 tane kocaman yaşayan erkek kayam ve dişisini aldım''
    Demişsin. İyi güzelde senin tahmin ettiğin 50 lirayı kimse vermez. Şahsen ben olsam bende vermem. Sonuçta bu adamda alıyor balığı koyuyor akvaryuma arada firede veriyor. Yaktığı elektrik parası vs. sonuçta oda masraf yapıyor.
    Zaten zebra para etmeyen tür. İnternetten ararştırırsan damızlık yumurta dökmüş çiftleri 5 liraya hatta ücretsiz bile bulabilirsin. Yaşayan kayada akvaryumculardaki satış fiyatı 10 TL. Gerisini sen hesapla ;)

10. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Tamam siz haklısınız.Akvaryumumdaki 2 yunus-4 yavru sp,3 sp,2 yaşayan kaya ve 1 çift zebramı elimden çıkartıyorum,akvaryumcuya para karşılığında satacağım,bunuda alır herhalde.Discus akvaryumu kurmaya karar verdim balıkları alırsa.Saygılar.

11. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Akvaryumcu'lar çok zorda kalmadıkça müşterinin getirdiği balığa para vermez.

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Aynen katılıyorum. Bunda elindeki türün ne olduğunun da önemi var. Ben tatlı suya veda zamanı sonlarına doğru leleupi yavrularımı ve Leptosoma yavrularımı almak için eve 3 kez geldiklerini bilirim ama tanesine o zaman 10 lira dedim ve geri gelmedim. Eninde sonunda 250 yavruyu ayrı ayrı esnaflar aldılar gittiler. O parayla tuzlu su kurmuştum.:)

13. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Yunus ve sarı prensese vermezler mi?Hadi yaşayan kayaları felan geçtik,zebralarıda geç.Verirler inşallah ya.

14. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA
    Sarı prenseslere ve yunuslarada tahmin ettiğin kadar rakam vermezler.Sarı prensesin 12 14 cm liği 10 tl den satılıyor yunusların 16 17 cm liği ise 15 20 arası değişiyor.Ben de 1 çift erkeği 16-17 cm dişisi 14 cm lik yaşayan kaya vardı yavrularımı yiyorlardı elimden cıkarcaktım. İnanırmısın 3 tane akvaryumcu dolaştım hiçbiri almam dedi.ve çiftini 20 liraya almıştım başka bi tanıdığa bedava verdim.yaşayan kaya çok sert ve pis bi tür ve parada etmiyor.Zebraya gelirsek 10 cm lik zebrayı 2 tl ye almıştım bi tanıdığımın akvaryumuna hediye.bence sen sp ve yunusları elinde tut satıcan yazık olcak

Sen dediğin rakama aldıysan akvaryumcudan fena kazık yemişsin. Akvaryumcunu değiştir derim.

15. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Orhan Discus ile takas düşünüyorsun anladığım kadarı ile,hobicide 4ile 6 cm 20 tl 7 ile 8 cm ortalama tek fiyatı 50 tl akvaryumcu biraz daha fazla söyleyebilir. Ya da formu iyi olmayan sağlıksız discus verebilir. Yani senin balıkları verdiğinde 2 tane Discus verirse çaktırmadan hızlı şekilde discus'ları alıp devam et.

16. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    İsmail abi 2 tane discusu al ve ortadan kaybol diyorsun yanitem03.gif.Abi suyunu felan hazırlamadan da koyarsak batarız ya.Balıkları şimdi versem su hazır değil.Nasıl halledeğiz?

17. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Sarı prensesle yunusunda modası geçi. Alır almasına ben sana söyliyim ne vericeğini damızlıklar ise 5 lira verir tanesine demedi deme Orhan. 5-6 cmlik sarı prensesi 2-3 liraya alıyorlar toptancıdan.
    Balıklarını akvaryumcuya vermek yerine çeşitli forumlarda ve sahibinden.com'da satışa çıkararısan değerinde satılacaklardır. ;)

18. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Fatih doğrusunu istersen,internet üzerinden hiç alış-veriş yapmadım.Sadece yazarak muhattap oluyorsun,varsın değerinde satılmasın.

19. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Sadece kocaeli ilinden elden teslim diye yazarsan bir yerde buluşup değerinde verirsin. Onun haricinde değerinde veremezsin ve buna katlanmak zorundasın. Başka şansın yok. Sadece 2 seçeneğin var malesef...

Sayfayı Paylaş