1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İnternet Sitesi Tavsiyeleriniz..

Başlığı 'Kızıldeniz Akvaryum Sistemleri' kategorisinde Kızıldeniz Akvaryum tarafından 10 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Arkadaşlar yakın zamanda internet sitemizi yepyeni bir arayüz ile sizlere sunacağız..
    Siz tavsiyeleri bizim için son derece önemli..Sizce neler olmalı veya olmamalı.
    Kısacası her tavsiyeye açığız:)

2. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Eksiksiz ürün bilgileri, talimatları, kısa videoları da olursa tadından yenmez.

3. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Yazdım not ettim...;)

4. Glsn

Glsn

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gülsün Odabaşoğlu
    Mercanların anemonların isimleri yazılsa; benim gibi acemiler için süper olur.

YMR_AY bunu beğendi.
  5. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Evet haklısınız Gülsün hn.
    Bu kısımda önemli, tşklr..

Glsn bunu beğendi.
  6. kayhan

kayhan

Yer:
    izmir
    İsim:
    coskun
    canlıların ref uyumu olup olmadığı kaç lt kadar tanklarda yaşaya bileceği mercanların hangi takviyelere ve ışık sistemine ihtiyaç duyduğu gibi müşteriyi alacağı canlı için başka sitelere araştırma için yönlendirmeden bütün bilgilere alacağı canlının yada ekipmanın altında bulabileceği bir site olabilir nacizane fikrim

7. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Akılımızda böyle bir kalıp var, ilerleyen zamanda eklemeler tabiki yapılabilir, güzel fikir, tşklr..

kayhan bunu beğendi.
  8. Archangel

Archangel

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kerem m
    İnternetten direkt satış konusunda stok takibi de önemli tabi İlyas Bey.Dükkanda elden satılmış bir stoğun gerçek zamanlı olarak internet stoktan da düşmesi için bir entegre sistemi süper olur.Netten canlı satışını sonunda teslimata ilişkin bir mesaj sistemi vs.de getirilebilir.Aslı hanımın yükü de hafifler belki :)

9. Archangel

Archangel

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kerem m
    Ek olarak canlı satışında stoktaki canlının boyutununda canlı bilgileri bölümüne yazılması sürekli size bu sorunun yöneltilmesini de önler bence.

10. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Güncel stok takibi özellikle canlılar için son derece önemli bir konu..
    Bahsettiğiniz mesaj sistemi üzerinde çalışıyoruz..Dediğiniz doğru en çok eşim sevinecek:)

11. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Evet boyut hakkında fikir verecek kısımda olucak.
    Mesela canlının yanına kıyas yapılabilecek bir mataryel konması gibi..

12. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Yabancılar bunu en basitinden madeni paralar ile yapıyorlar.

Kızıldeniz Akvaryum bunu beğendi.
  13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Site ön görünüm ve kullanım zaten aşağı yukarı sanal alışveriş yapanların çözdüğü ara yüze sahip ama alışveriş sonrası bazı küçük detaylar oldukça önemli. Son donmuş yem siparişi verdim ve açıkçası geri dönüşleri çok beğendim.

Bazı sistemlerin hazır alt yapısı geri dönüş maillerini yarı ingilizce saçma sapan atarlar. Bu kısım iyi düzenlenirse iyi olur. Örnek olarak önce verilen mail adresine siparişiniz alındı otomatik maili geliyor, ardından siparişiniz kargoya verildi şeklinde bir mail geliyor ve mail içeriğinde kargo takip numarası yanında kargo şirketinin kargo takip site kısmının linki de bulunuyor. En sonda satın alınan ürün donmuş yem gibi kritik ürün olunca cep telefonuna donmuş yemleri daha hızlı almak isterseniz kargo merkezine gidip sizde alabilirsiniz uyarısı cep telefonuna mesaj olarak atılıyor.

Bunlar işleyişte kurumu sağlam gösteren unsurlar kanımca.

Glsn bunu beğendi.
  14. fatih70

fatih70

İsim:
    fatih
    İlyas bende dıyecektim canlıların büyüklüğü hakkında bilgi verecek bir şekil yap mesela ebadını bildiğimiz bir metaryal koy ki hayal kırıklığına uğramasın vatandaş :)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  15. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Ürün,canlı alan kişinin sonradan ürünün altına yorum yapabilmesi sonradan alacak kişilere yol gösterebilir. Bazen biz insanlar teknik terimlerden bıkar (veya anlamaz) bu tür yorumları çok çabuk kavrar ve benimseriz. Çünkü bizizdir:) İnsan psikolojisini rahatlatan renklere özen gösterilmeli, samimiyet-güven gibi telkin edici renkler kullanmalı. Tıka basa doldurup içinin fos çıkmasındansa sade ve can alıcı noktalara temas edip dolu görünmeli. Canlılarda özellikle, tanka koyduktan sonra ne sorunlar yaşanabileceği hakkında bilgi alıcının bilinçli alım yapmasına yarar sağlayacaktır. Bugüne kadarki tecrübelerimde tuzlu suda en muallakta kalan konu test kullanımlarıdır. Yıllar sonra "ya ben bu testi yanlış yapıyormuşum" diyebilirsiniz. Bunun önüne geçmek için Sattığınız testlerin yapılış videoları sitenizi bir tik üste koyacaktır. Bunu seslendiren kişi karga sesli olmayıp, Aslı hanımın güzel sesi kullanılabilir :D Daha geniş bilgiler için portalımıza yönlendirme linki olabilir :rolleyes: En önemli konu da tuz ölçer satışında satılan kişiye üsteki cam kapağın suyu damlattıktan sonra üzerine kapağı kapatmasını söylemektir. Yoksa benim gibi suyu 2 ay döker durursunuz :koptum:

YMR_AY ve Glsn bunu beğendi.
  16. kayhan

kayhan

Yer:
    izmir
    İsim:
    coskun
    Herkesin yorumunu okuduğum kadarıyla İnternetki canlı alımlarındaki sıkıntı bence İlyas bey buda demek oluyor ki canlıların balık yada mercanların boy ebatları neler ile beslenmeli nasıl bir tankta yaşam sürdürürler gibi vs... bilgiler isteniyor sizde kanımca bunlara cevap verecek bir site oluşturmalısınız gibime geliyor.

17. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Alacağım canlının durumu hakkında (boyut,sağlık,renk) bilgisi dışında, nasıl ve ne şartlarda besleneceğini belirten yazıların olmasını gereksiz görüyorum.Satış yapılacak bir yerde yukarıda bahsettiğim özelliklere bakılır ,nasıl besleneceğini forumlardan öğrenerek beslemeye karar verdikten sonra canlı alınmalıdır.Kaldı ki isimlerinin belirtilmesi bile bu zamana kadar başarılamamış iken bu tarz bir istekte bulunmak anlamsız olur.
    Forum ile ticari satış yapan yerleri birbirine karıştırmamak gerekir diye düşünüyorum.

veysel bunu beğendi.
  18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi, adı, soy adı, fiyatı, kapladığı alan ebat büyüklük ne derseniz artık yeterli, gereken diğerler bilgiler gereksiz bence. Gereksiz derken zaten bu nedir şu nedir nasıl beslenir v.s. sorularla bunaltıyoruz karşımızdaki satanı.

19. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Canlılarda kullanıcı hatalarına karşı 3 yıla kadar garanti olsun :)

veysel bunu beğendi.
  20. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Arkadaşlar belirtmiş ama bir kez de ben yazayim bari.Ürünlerin kullanım alanları,minimum ve maksimum kullanım performansları,ayrıntılı açıklamaları,büyütülebilen ürün resimleri ve ebat bilgileri.Yani internet üzerinden satın alan kişi mağazaya gelmişcesine ürünü bilip,anlayarak alabilmeli.

Sayfayı Paylaş