1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İskelet profil için vernik..

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde Kızıldeniz Akvaryum tarafından 19 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Slm dostlar.. Yeni bir proje için taşıyıcı olarak demir profil kullandım. Paslanmasını hiç istemiyorum..:) Boya olarak da üzerini toz epksi boya atılarak fırınlandı. Her ne kadar boyayı atan en az 2 yıl garanti versede yinede içime sinmedi.Üzerine bir vernik atmak istiyorum. Tavsiye edeceğiniz bir çeşidi yada marka varmıdır?
    Yada başka bir işlem yapılabilirmi?

2. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    Cevap: İskelet profil için vernik..

Bence gerek yok ama illa ekstra koruma istiyorsanız akrilik vernik işinizi görür. Ama bu konuda aramızda en iyi bilgi sahibi Bülent abi, onun yorumunu beklemek lazım :)

3. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden

O zaman beklemekten başka çare yok:)

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Alüminyum ve ağaç dururken niye demirden yapıyorsunuz bu sehpaları ?

5. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Epoksi atıldı ise üstüne başka birşey atmaya gerek yok. Paranoya olur :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

6. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden

Eski sistemdeki profili 2 kat antipas ile boyatmama rağmen 3.aydan itibaren paslanmaya başlamıştı.
    o yüzden işin başındayken önlemimi almak istiyorum. Verniğe gerek yok diyorsanız da atmam..

7. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Peki konu açılmışken Uzmanına bir de ben soru sorayım :) Bülent abi benim sehpanın durumunu gördün en son paylaştığım resimlerde, sence ne yapabilirim tank kurulu üzerinde biliyorsun, görünen kısımlara herhangi bir uygulama yapabilir miyim?

8. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden

Halil bende çok istedim ağaçtan olsun, fakat uygun yükü taşıyıp sudan nemden etkilenmiyecek olan kereste çok pahalıya çıkıyordu..
    Haliyle vazgeçmek zorunda kaldım...

9. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Sanırım elektrostatik boya attırmışsınız, bu boyaya delik açmak/kazımak gibi işlem yapmadığınız sürece hiç bir şey olmuyor. Bende sehpamı bu şekilde boyattırdım...

10. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden

Süper o zaman sevindim..
    Şimdi bir de kaş yapalım derken gözden olmayalım. vernikte sonuçta boyaya zararı olabilir..

11. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Antipas ile epoksi kıyaslanamaz , eğer antipasın üzerine sağlam bir boya olsaydı birşey olmazdı. Epoksi hem dayanıklı hem de uzun ömürlü bir uygulama. Verniğin boyaya zararı olmaz, sadece eğer yüzey iyice epoksi ile kaplanmamış oksitlenme yapacak yerler kaldı ise ile yarar. Boyayı atandan emin isen arkana bakma

Erman mobilden durumu pek net anlayamadım, eğer bahsettigin gibi metalde çürüme ise sorun çaresi kolay.
    Çürüme olabilmesi için hava gerekiyor, sağlam bir boya ile usulüne uygun boyanırsa çürüme olduğu gibi kalır ilerlemez. Özellikle Polimetal gibi pas ile reaksiyona giren bir boya olursa paslanma riski ortadan kalkacağı gibi, iskeletin direnci de artar.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Sayfayı Paylaş