1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İstanbul Akvaryum kompleksi gezisi

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde brkfrt tarafından 1 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Selamlar,
    Bugün yeni açılan İstanbul akvaryuma bir ziyarette bulundum. Eksileri ve artılarıyla bahsetmek istiyorum.
    Öncelikle biraz aceleye getirildiği her halinden belli akvaryumun, henüz açılmamış tanklar mevcut. Her zaman ki gibi en büyük ilgi yine köpekbalıkları ve biraz da dev mürenlerin üzerindeydi. Dikkatimi çeken bir diğer nokta da resif tanklarında mercan kırığı kullanılmasıydı. Işıklandırma olarak metal lambaların haricinde sadece normal lambalarla aydınlatılan resif tankları da mevcuttu. Yer yer tanklarda ölü balıklar mevcuttu. Tanglere marul ve havuçtan oluşan yem demetleri verilmekteydi. ABD'de gittiğim çokta büyük olmayan boston akvaryumla karşılaştırdığım da burası nasıl dünyanın en büyüğü diye düşünmedim değil, sanırım ''tematik'' olarak en büyük, yani biraz kelime oyunu mevcut. Yoksa Boston'daki deniz anası bölümü bile burası kadar. Güzel noktalarına gelecek olursak; yağmur ormanları kısmına bayıldım, gerçekten çok güzel yapmışlar. Yine dev mürenler benim de çok ilgimi çekti. French angeller'ı temal abi için fotoğraflamaya çalıştım ama maalesef beceremedim. Suyu büyük ihtimalle Marmara'dan almışlar, dışarıda boru sistemleri gözüme çarptı. Akvaryumların dekorları da bir o kadar güzeldi. Hikayeyi burada noktalayıp, cep telefonumla çektiğim fotoğraflara göz atalım. Ziyaret edilmesi gereken bir yer mi sorusuna cevabım ise kesinlikle gidin olmasa da tavsiye ederim. Cuma günü iş çıkışı ve %50 indirimli olmasına rağmen bomboştu, umarım bilet fiyatları normale çekilir ve gereken ilgi gösterilerek daha iyi duruma getirilir.

volkantr34, Heliak, Fatih BARLAS ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: İstanbul Akvaryum kompleksi gezisi

Henüz yoğunluktan gitmek nasip olmadı ama gitmeyi çok istediğim yerlerden biri. Gezilip görülmesi gereken yerlerden biri. Umarım gitmek nasip olur.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Akvaryumlar çok sade gibi duruyor.Daha profosyonelce dekor oluşturulabilirdi bence.aliye:gif

volkantr34 bunu beğendi.
  4. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

Aynen Olcay abi katılıyorum sana...aliye:gif

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Teşekkürler Burak fotoğraflar için.. Olcay'ın dediği gibi çok sade gözüküyor ama onlarca akvaryum içerisinde bikaç sadelikle kalmışlardır diye umut ediyorum.. En kısa sürede gitmek istiyorum ama hafta sonları çok kalabalık oluyor biraz sakinleşmesini bekliycem.. O kadar kalabalığın içerisine girmek istemiyorum.. İlk günkü gibi görmemişler sürüsüne denk gelmek istemiyorum o zaman çileden çıkabilirim..

Sayfayı Paylaş