1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İstanbul akvaryumu gezdinizmi?

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde balyoznuri tarafından 11 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk
    Arkadaşlar İstanbul'da yeni açılan akvaryumu gezme fırsatım oldu yakın zamanda.Sanırım çoğunuz gezip görmüşsünüzdür.Gezemeyenler için birkaç kare fotoğrafla kısmende olsa tanıtmak istedim sizlere.

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

Devamı çok yakında bizi takip etmeyi unutmayın:Ftem02.gif

The_ReligiouS, fth-94 ve reis bunu beğendi.
  2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: İstanbul akvaryumu gezdinizmi?

Gitmek nasip olmadı henüz. İnşallah en kısa zamanda görebilmeyi umut ediyorum.

Fotoğraflar için teşekkürler. Devamını bekliyoruz.

3. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

İstanbullu arkadaşların bu konuda çok şanslı olduklarını düşünüyorum. Sanırım bu ikinci akvaryumları. Bu tip gelişmeleri görmek sevindiriyor beni.

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Özgün abi evet 2 tane büyük akvaryum mevcut. Birisi Turkuazoo diğeri ise Belediyenin açmış olduğu ve yapan firmaya kiraladığı İstanbul Florya akvaryum.

5. MertMurat

MertMurat

İsim:
    Murat

2. evet ama ilki pek iyi degildi
    fakat tatlı suya da agırlık verilmedigi sürece ve türlerin zenginleştirlmemesi dolayısı ile ilgimi cekmiyor
    1 kere gidersin 2. ye gitmezsin
    gülhanedeki akvaryum bile daha ilgi cekici idi ve hatta darıcadaki bile

6. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

İstanbul'da burnumuzun dibinde 2 tane mevcut ama bir türlü gitmek nasip olmadı.Özellikle İstanbul Florya akvaryum'da yağmur ormanlarını merak ediyorum.

7. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Bende dün Atatürk Orman Çiftliğine ufaklıkları götürdum, Akvaryum bölümüne girdim, gözüme sağlıklı çarpan tek balık tetralardı, 1 tane Yunus ve Kadangayı yan yana koymuşlar mantar var balıklarda, Tanıtımında başka bir işmin olduğu akvaryum 2 Toprheus atmışlar kasangaydı muhtemelen zaten stresten nevri dönmüş balığın :D. Sp tanıtımına albino şekerpembe atmışlar :D ve en son 3-4 yıl önce gittiğimde Türkiyenin en büyük tünel akvaryumu olacağı idda edilen yapı hala o günkü gibi inşaa halinde duruyordu ve çuval çuval mineralli kuartz kum vardı, Az kaldı bi çuval çökecektim orda boşa yata kadar bize faydası olsun diye. Hayvanların çoğu (maymunlar hariç) pek ilgi gördükleri söylenemez. Zaten baya bir kafes boşalmış. En kısa sürede elden geçirilip yeniden hayat kazandırılması gereken bir al almış artık çiftlik :(.

8. sarıprenses

sarıprenses

İsim:
    mehmet bilbay

aynen abi bende gittim hayvanların durumu çok kötü.Hele o hayvanlara verilen köpüklü yemyeşil su nerden çıkartıp veriyorlarsa artık orası meçhul.ANKARA ' ya böyle bir hayvanat bahçesi yakışmıyor.ATATÜRK ' e layık bi çiftlik olması dileğiyle inşallah.

9. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk

Arkadaşlar ben doğma büyüme A.O.Ç'nde yaşadım.Malesefe gün geçtikçe ilerlemek yerine gerilemek zorunda kaldı siyasi nedenlerden dolayı.Hayvanat bahçesi artık çiftliğe ait bi yer değil.Bu sene belediyeye devredildi yerine avrupanın en büyük botanik parkı ve hayvanat bahçesi yapılacakmış.Bu yüzden hiçbir yatırım yapılmıyor.Umarım yakın zamanda bahsettikleri proje hayata geçerde oradaki hayvanlarda huzura erer.

10. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Hayvanat Bahçesi belediyeye bide büyük şehir belediyesine devredildiyse yandık. Yapılacak olan avrupanın en büyük botanik parkı ve hayvanat bahçesi ya gökkuşağı parkı ve söğütözündeki yeşil hurdalık gibi atıl kalır, yada metrolar gibi hiç bitmez.

11. Mehmetcanler

Mehmetcanler

İsim:
    mehmetcanler

Kısmetse yakında gezeceğim gidip.

12. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç

forum etkinliği yapılıp toplu halde gidilebilir :serda:

13. taygun

taygun Guest

Atatürk Orman Çiftliğindeki ve Darıcadakine yıllar önce gittim. O zaman bu kadar ilgili olmadığım için alıcı gözle bakmadım doğrusu.

İstanbul'dakilerine de gidemedim. Herhalde üç tane var değil mi? Bayrampaşa, Florya ve sanırım bir de Kartal civarı bir yerdi sanırım. Bu lokasyon konusunda emin değilim.

Aytekin Bey'in çektiği resimlerden gördüğüm kadarıyla tuzlu su akvaryumlarının dekorasyonlarınde pek de iş yok gibi geldi bana. Zayıf göründüler.

Olmuyorsa zorlamasınlar ve bakımı da Portal'a devretsinler. Özellikle Temel'in ekibi bu işi çok iyi yapar. :D :D

Elinize sağlık Aytekin Bey.

Sağlıcakla

Sayfayı Paylaş