1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İstanbul Anadolu Yakası'nda En İyi Canlı Doğuranlar Nereden Alınır?

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde Neverlander tarafından 2 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Temel Hocam,

Ben bugün Fatih Pet'e gittim... Nazan Hanım, Fatih bey'in eski eşi imiş... Yani doğru biliyormuşum... Bu bağlamda onalr da sadece Uzak Doğu'dan ithalat yapıyorlar... Yani Emrah ve benim istediğimiz türlerin gelme ihtimali biraz düşük gibi görünüyor...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Abdullah hocam, Nazan hanım kanalıyla istenen türler gelmeyebilir doğrudur. Ancak farklı kanaldan ithalat yapıldığını Çoşkun abiden öğrendim. İstediğiniz tür stoklarda olduğu müddetçe getirilmesi mümkün.

3. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Bence balık talebinde tüm forumlarda ilgili balık paylaşılmalı ve talep arttırılmalıdır.Yoksa toptancı 3-5 balık için uğraşmaz.

4. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Bu konuyu unutup gitmişim Temel Hocam...

İstediğimiz türler stoklarda yoktur diye tahmin ediyorum... Bu iş biraz illegal olarak yapılabilir... Yani stoklar doğrudan Meksika'daki göl ve dereler... Oradan balık araklamış birilerinden bulunabilir bu balıklar... Ya da nette çok sayıda Amerika'lı var, kaçak olarak bu balıkları ABD'ye sokup üretmiş... Onlardan alınabilir... Ama yine biz değil dehayvan ticareti mevzuatına hakim birilerinin yapması lazım bu işi...

5. aykılıç

aykılıç

İsim:
    SELÇUK KARTAL
    Pekii arkadaşlar İstanbulda ithal canlı doğuran olarak az bulunan değişik anlıdoğuranları nerde buluruz...

Lir kuyruk plati, simpson plati. Uzun yüzgeç kılıç ve aykılıç...

6. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Aykılçları ORDAŞ'tan balık alan tüm akvaryumcularda bulabilirsiniz... Tabii bu akvaryumcuların hepsi Anadolu yakasında... Örnek olarak Üsküdar'da Boğaziçi 2 Petshop'u verebilirim...

Simpson ve Lir kuyruk platiye henüz rastlamadım hiçbir akvaryumcuda...

Hi-fin kılıçkuyruklar (1. nesilden hi-fin plati kırması olarak) ara ara Üsküdar, Ümraniye ve Maltepe'deki akvaryumculara gelmektedir... Ancak bunların sırt yüzgeçleri yabancı sitelerde gördüklerimizin yanında oldukça güdüktür...

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Eğer o linkin olduğu ana bölüme bakarsanız orda 100'lerce bitki tanıtımı olduğunu göreceğinize eminim.Yapımı devam etmekte olan ve tüm akvaryum severlerin bir çatı altında bu bitkiler hakkında bilgiye ulaşabilmeleri için yapılmış ve şuan 33 sayfayı bulan Türkiye'nin belkide en geniş bitki tanıtımlarının yapıldığı indeks bölümünden sadece 1 bitki ile Abdullah Bey'e bu şekilde yaklaşımınız sizcede biraz kasıtlı değil mi ? Firmalar hakkında herkesin çeşitli görüşleri olabilir kendisi orda ki kılıçkuyruklardan haz etmediğini söylemiştir sadece.. Yerden yere vurma gibi bir tavırı konuyu tekrardan okuduktan sonra gene göremedim.. Foruma üye olur olmaz 3 mesajınızın 3'üde Abdullah beye saldırı mahiyetinde olunca insan ister istemez düşünüyor ve düşündürüyor..

Saygılar

8. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    .............'e son iki gidişimde inanılmaz güzel kılıçkuyruklar vardı ve canlı doğuranlar bu sefer mükemmeldi... Oradan sırf son iki gidişimde 10 adet gerçek alnbino kılıçkuyruk, 6 adet KAAK, 4 adet normal kılıçkuyruk, 6 adet ramirezi, 4 adet SAE, 3 adet Keyhole ve 2 adet Echinodorus amazonicus aldım...

Ben ne gördüm ise onu söylerim... Bu mesajların yazıldığı zamanda canlı doğuranlarının haliperişandı... Son yirmi gün içindeki iki gidişimde ise özellikle kılıçkuyruklar mükemmeldi... Ama sadece 20 günlerini dolduran balıkları için hala "kefil" olamam... Ama Ramirezi ve Keyhole'ları için olabilirim... 20 gün bu balıklar için kefil olmaya yetecek bir süredir çünkü...

Bu arada ............'in bir bitkiyi satmasının hiçbir anlamı yoktur... Bu bitkiyi kar amaçlı satmaktadırlar... Onlar değilse bir başkası pek hala getirirdi... Önemli olan bitkinin ne olduğudur... Bitki resimlerinin bir kısmının ...........'in sayfasından alınmış olmasının da bir anlamı yoktur.... Çünkü o resimler onlara ait değildir... Sadece ..............'in sayfasındaki Tropica bitki resimleri netteki en büyük resimlerden biridir... Alınma ve kullanılma amaçları budur...

Bu arada üslubunuzu düzeltmenizi isteyeceğim... Heralde ........... ile bir çıkar ilişkiniz yoktur... Bu nedele de böyle düzeysiz bir üslup kullanmanızı gerektirecek de bir durum yoktur...

9. aykılıç

aykılıç

İsim:
    SELÇUK KARTAL
    Arkadaşlar hararete gerek yok, nasıl olsa birbirimizin yüzünü görmeden, sesini duymadan iletişim kuruyoruz. Bu da eksik ve yetersiz iletişime neden oluyor, o yüzden daha sakin yazmak anlaşılır yapacak bizi.....Nezaketle, dostça bilgi paylaşımı bize keyif verir. naçizane sözüm yanlış anlaşılmaya...

Bu.............' ithal kılıç ve plati getiriyor mu?

Bunun dışında ithal plati ve kılıç (Hifin) koca istanbulda olmazsa nerde olur?

10. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Güncellemedir...

Maltepe'deki okla gösterilen (yani Feyzullah Cad.'nden aşağı inerken sağdaki okulun hemn karşısındaki sokağın içinde Özlem Eczanesi'nin karşısındaki) akvaryumcu uzun süredir herhangi bir türde yeni balık getirmedi... Bu akvaryumcunun kapanacağını tahmin ediyorum... Şu an elinde sadece 5 adet erkek kılıçkuyruk kalmıştır... Bu nedenle en iyi kılıçkuyruk satanlar kısmından çıkarılmıştır...

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 14 Mayıs 2016
  11. radenko

radenko

Merhabalar bende şuanda konuyu okudum.
    ............... hakkında yapılan tartışmaya bende bir kaç şey sölemek isterim. ............... kılıç kuyruk alınmaz diye bir ibare var. Forum yönetiminden bir yönetici ve üye bir arkadaşımız karşı çıkmışlar. .............. özel ırklar konusunda şu anda muazzam çalışmaları olan bir ticari müesese çok çeşitli canlı doğuranı burada bulmak mümkün. Bitki ve canlı doğuran konusunda bu kadar aşama kaydetmiş bir yeri karalamak ne kadar doğru olur buda yoruma açık. Kar amaçlı bitki satışı yapıldığına dair bir ibarede mevcut. Arkadaşlar yazarken herhalde düşünmeden yazıyoruz dünyada bir ticarethane varmıdır ki kar amacı gütmeden iş yapsın. Hangi akvaryumcu veya ticarethane kar olmadan satış yapar. Bunu yapan varsa bu ticarethane değil vakıf olur.
    Saygılarımla...

12. Akvaryum Portalı

Akvaryum Portalı

İsim:
    Akvaryum Portalı
    Selamlar;

Akvaryum hobisine gönül vermiş herkesin ihtiyaç duyacağı ve yardım alacağı esnaflarımız hakkında tartışmayı platform olarak sadece iyi olan şartları daha iyi hale getirecek yapıcılıkta kabul edebiliriz.

Başlık içerisinde yazılanlar dikkatli okunduğunda, esnafımıza eleştiri getirdiği belirtilen üyemizin kendilerinden hatırı sayılır oranda alış veriş yaptığını görüyoruz. Belli bir türü belirterek konuya ve türe hakimiyeti son derece ortada olan üyemizin eleştirisi yapıcılıktan öte gidemez. Yapılan alış veriş bunun en büyük göstergesidir. Üstelik sizlere bu platform altında en çok met edilen akvaryum mağazasının sözü edilen mağaza olduğunu hatırlatır, karşılıklı yanlış anlaşılmaların mesajlara dökülmesinin ortada olmayan zarar vermeyi ortaya çıkaracağından başlık kilitlenmiştir.

Tüm üyelerimize dilediği esnaftan sağlıklı alış verişler dileriz.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Başlık kiliti mesajlar düzenlenerek açılmıştır arkadaşlar,

Kısa bir hatırlatma yaparak söz verdiğim ve unuttuğum istenilen türün ithal getirilmesi hakkındaki araştırmama geçeceğim.

Akvaryum hobicileri olarak bilgilerimizi paylaştığımız bir platformdayız. Bu platform kurulurken bu tarz platformların esnaftan kopuk olduğunu düşündük ve ilk etapta kendilerini bize daha iyi anlatmaları açısından katagoriler açtık. Ancak en küçük ve haklı şikayeti kabullenemeyen esnafların çıkmasınıda normal karşılmak gerek. Zaman içerisinde katagoriler kaldırıldı ve sadece 'akvaryumcunuzu tanıtın' adında anlamlı bir katagoriyi halen açık tutmaktayız.

Sadece bu platfomda bulunan 'akvaryumcunuzu tanıtın' katagorisini yönetim olarak tekrar ele alacağız. Kaldırılması veya kalması konusu görüşülecektir.

Başlıkta yazılanların düzenlenmesini isteyen mağazamızın tüm adı geçen mesajlar düzenlenmiş ve adları çıkarılmıştır. Ancak, tavsiye edildiğinde güzel olan, hatalı gelen veya hobiciyi tatmin etmeyen türler yazıldığına itiraz eden bir anlayışı kabullenmemiz söz konusu değildir. Sözü geçen mağazamızın hiçbir başlıkta adının geçmesine müsade edilmeyecektir. İyi veya kötü, tavsiye edilmelerine müsade o partideki balıkların sorunlarını açıklayacı mesajlarını platfomda görene kadar geçerlidir.

Arkadaşlar, gerçekten unutmuşum konuyu. Yarın akşam konuyla alakalı gerçek olurunu veya olmazını sizlere bu başlıktan yazacağım.

Saygılar...

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Özel türlerin getirtilmesi hakkında tanıdığım toptancı ve ithalatçı arkadaşlardan öğrendiğim kadarıyla. İstenilen türün getirilmesi mümkünmüş. Önemli olan stoklarda bulunmasıymış. Yakın bir arkadaşım, kısa süre sonra önemli oranda ithalat yapan bir firmaya geçiş yapıyor. Kendisi bu aşamadan sonra istenilen her özel türü bize sağlayabileceğini beyan etti.

15. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Micropoecilia parae ve Micropoecilia biffaccuraya hayatım boyunca ulaşamayacağım :( hiçbir pet shopta, en iyi balıkları olan yerlerdede, dandik kılıçları olan yerlerdede olmayacak hiç, bende resimleri ile avunacağım :(

16. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Umudunu kesme Emrah... Olmadı bir gün gider biz toplar Orta Amerika'dan getiririz... Tüm izinlerini falan aldıktan sonra...

17. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    İnşallah abi birgün kavuşuruz :)

Sayfayı Paylaş