1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İstanbul Beylikdüzü

Başlığı 'Portal Peyzaj Atölyesi' kategorisinde Tunabay tarafından 11 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Tunabay

Tunabay

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tuna TUNABAY
    Arkadaşlar herkese iyi akşamlar,
    Beylikdüzü ve civarı ürün çeşitliliği çok,güvenilir bitki almamı tavsiye edebileceğiniz biryer varmı?
    Şimdiden teşekkürler…

Akvaryumum sadece 10 lt mini tek bettalık bir tank ve aradığım boyu 4-5cm.yi geçmeyen zemini kaplayacak çimsi bitkiler.
    Önerileriniz benim için çok faydalı olacaktır,tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkürler…

Sezer han ve TencoMelih bunu beğendi.
  2. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Tuna bey merhaba bitkilide pek bilgim yok ama sanırım taban bitkisi cuba gibi bitkiler istiyosunuz bitkili besleyen artkadaslar yardımcı olur birde aydınlatma taban bitkilerinde önemli diye biliyorum:)

3. Tunabay

Tunabay

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tuna TUNABAY
    Zaten küçük bir tank olduğu için(hatta mini:) ) aydınlatma konusunda bir sıkıntım yok ama bakamayacağım bir bitkiyi alıp öldürmektense o kadar güzel olmasa da bakabileceğim çimsi fazla uzamayan, akvaryumun dekoratif unsurlarını kapatmayacak bir bitki türü arıyorum, bakalım başarılı olabilecek miyim?

4. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Küçük tank da değerleri sağlamak daha zor dur. Na no akvaryum kurulumlar genelde tecrübe etmiş hobiciler kuruyor ama yanlis kar yapmadan da bu isler ogrenilmiyor:) ustad kar yardimci olur mutlaka.

Sezer han bunu beğendi.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    cryptocoryne wendtii yeşil veya kahverengi türünden alabilirsin. Çok aşırı uzamaz, fazla ışık istemez, yanlara yayılır genelde arada bir sıvı demir gübresi ile takviye yapsan yeterli olur. İlla taban bitkisi ile uğraşmana gerek yok.

Sezer han bunu beğendi.
  6. Tunabay

Tunabay

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tuna TUNABAY
    Ok.Çok teşekkür ederim.Araştırıcam

Sezer han bunu beğendi.
  7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Ufak bir kütüğe tutturulmuş anubias'ta işinizi görür. Hem bettanızın üstünde dinlenebileceği bir alanıda olmuş olur. Taban bitkilerinin ihtiyaçlarını karşılamazsanız istediğiniz görünümü yakalayamazsınız. Nano'larda bile o tür bitkiler için ideal aydınlatma ve co2 takviyeleri yapılması gerekiyor.

8. Tunabay

Tunabay

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Tuna TUNABAY
    Verdiğiniz bilgiler ve tavsiyeler için teşekkürler.Taban bitkisi hevesim okuduklarım ve verdiğiniz bilgiler doğrultusunda bu tankta başaramayacağımı anlamamla sona erdi.Tavsiyelerinizi değerlendireceğim.
    Tekrar teşekkürler…

volkantr34 bunu beğendi.
  9. Sezer han

Sezer han

Bende müsadenizle şuana kadar kazandığım az miktarda tecrübemden yola çıkarak size işinize yarayabileceğini düşündüğüm bir uyarıda bulunmak isterim ; bitkilerinizi aldıktan sonra bir süre salyangoz giderici damlattığınız suda bekletin veya bitkilerinizi bu portaldaki hobici arkadaşlarımızdan temin ediniz, yoksa benim başıma geldiği gibi akvaryumunuz (hemde sizin ki bayağı minikmiş) tahmini 2 hafta içerisinde adi salyangozdan geçilmez olur.

Sayfayı Paylaş