1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İstanbul-Nitrat - Fosfat Emen ve Çok Şık Bir Akvaryum Bitkisi Olan Red Mangrove Fidan

Başlığı 'Tatlı Su Satış İlanları' kategorisinde Eser tarafından 13 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas

İlan Tarihi: 12-Eylül-2011

Kargo Ödemesi: Alıcı Öder

Kargonun Gönderileceği Şirket(ler):Aras Kargo, Yurtiçi Kargo, MNG Kargo, Filo Kargo, Diğerleri

Satılanın Adı veya Türü: Nitrat - Fosfat Emen ve Çok Şık Bir Akvaryum Bitkisi Olan Red Mangrove Fidanları

Adet: 50

Fiyat: 5 TL

İlan Türü: Bitki İlanı

Fotoğraflar:

Ek Mesaj:
    Satılan Malzemeler: Nitrat, Fosfat ve Silikat emen Red Mangrove fidanları

Adet Fiyatı: Red Mangrove fidanları tanesi: 5TL

İli/Semti: İstanbul, Kurtköy - Pendik

İrtibat Bilgileri: Tüm gün ÖM veya kar_delen6@hotmail.com; akşam iş çıkışı 17:30' dan sonra 0532 3667566

Nakliye ile İlgili Ek Bilgiler: Elden teslimat veya karşı ödemeli kargo

Fotoğraf:

BENİM SUMPUMDAN RED MANGROVE FOTOĞRAFLARI

İNTERNETTEN BULDUĞUM DÜNYADAN BAZI RED MANGROVE UYGULAMALARI

Diğer Ek Bilgiler:

Merhaba;

Elimde fazla olan bir miktar Red Mangrove fidanı kaldı ve satma kararı aldım.

Red Mangrove' ları internette Türk ve yabancı forumlardan araştırabilirsiniz. Bunlar tatlı su ve acı suda dekor, yeşillik, kökleri arasına yavru balıkların girmesi vb. için direkt akvaryuma ekiliyor. Tuzlu suda ise akvaryumumuza çeşitli yollarla giren ve/veya oluşan Nitrat, Fosfat ve Silikat' ı emiyorlar ve başta yosun olmak üzere pekçok problemi ortadan kaldırıyorlar. Marine tanklarda kullandığınız sayının fazla olması çok problem değil ama reef tanklarda 10lt ye 1 adet fidan ekmek gerekiyor çünkü fazlası Nitat ve Fosfat' ı aşırı emip sıfırlıyor ve mercanlarınıza bırakmıyor. Orta yoğunluklu bir reef tankında 10lt ye 1 adet Red Mangrove fidanı Nitrat, Fosfat ve Silikat' ı tam olması gereken seviyelere kadar çekiyor, fazlası kalıyor...

Yetiştirmek için fotoğraflardaki gibi kenarları suyun geçebileceği gibi bolca delik bir yoğurt kovası veya üstüne delikler açılıp yüzeyde yüzer bırakılmış bir strafor kullanabilirsiniz. Yeter ki fidanlar üstten en az 10-15cm su üstünde kalsın, filizleri suya asla batmasın. Üstlerinde de ben gündüz suyu aşırı ıstmasınlar diye geceleri 12 saat sarı gün ışığı renk tasarruflu lamba yakıyorum. İlk 1 ay köke gidiyorlar, sonra yaprakları çifter çifter vererek hızla büyüyüp sudan zararlı ne varsa emip büyüyorlar...

Saygılarımla
    Eser Atalas

Telefon Numarası: 0532 3667566

Üyeye Özel Mesaj Göndermek İçin Tıklayınız

Bu ilan Eser Atalas tarafından oluşturulmuştur. Bu ilanın hakları tamamen Eser Atalas ve Akvaryum Portali'na aittir. İzinsiz kopyalanamaz

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: İstanbul-Nitrat - Fosfat Emen ve Çok Şık Bir Akvaryum Bitkisi Olan Red Mangrov

Bu ilanda ticari tanıma giriyor Eser ama ilandaki bitkiler akvaryum esnafında olan bir bitki olmadığı için hobiciler faydalansın diye ticari tanıma alınarak klitlenmemiştir. Diğer ilanlar kontrol ediliyor.

3. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas
    Cevap: İstanbul-Nitrat - Fosfat Emen ve Çok Şık Bir Akvaryum Bitkisi Olan Red Mangrov

Teşekkürler...

Bitkileri Hawai' den tek getiren ve satan benim çünkü hiçbir akvaryumcu bununla uğraşmaz, karlı değil. $ = 1.80 olunca 5 TL hemen hemen maliyetim şuan...

4. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Bunların size giriş fiyatı 1.80 $ Mı ????

2. sınıf palyaçonun toptancıya giriş fiyatı 5.25 tl o zaman mangrow palyaçodan daha mı değerli ?

Bunları uçağa alırken bir sıkıntı çıkarmıyorlar mı ?

5. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas

Merhaba;

Bana şuan 50li paketle Hawai' den gelişleri $2.1 / adet gibi. Fidanın tanesine $1.5 veriyorsunuz ama kargosu en az $50-60 tutuyor :-(

Palyaçolar toplayıcıda $1/ adet hatta daha altı gibi çok komik rakamlara satılıyor Singapur vb. de ama onları da buraya getirmek zor ve pahalı. İthalatçılar ve biz balığa değil de beraber geldiği suyunun uçak kargo masrafına para veriyoruz aslında, balığın kendisi ucuz...

6. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Neyin ne olduğunu iyi biliyorum bende ithalatçıyım :)

7. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Şöyle bir tablo veriyim yurtdışı gelişi 5.25 tl toptancı satıyor 15 tl'ye bizim yurdum akvaryumcuları satıyor 40 50 tl'ye oldumu :)

8. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas

Biliyorum bunları...

9. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Size tavsiyem vergi levhası almanız Allah korusun maliye felan düşer peşinize eyvah sonra...

10. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas

Sağolun ama benim çapım o kadar büyük değil. Bize gelene kadar kimler var bu piyasada veya her tür piyasada...

11. mertyılmaz

mertyılmaz

İsim:
    Mert

Eser bu forumu baska forumlarla karistirma sakin.

12. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Valla ben bilmem vergi levhası şart size, Çünki siz baya bir ticari yapıyorsunuz sizin yerinizde olsam dükkan açarım...

13. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Mangrowlar tohum atıp dikiyorum diyiceğinize siz yurt dışından getirdiğinizi söylüyorsunuz 2 senedir ilanlarınızı görüyorum farklı yerlerde ve ticari ilan sitelerinde kimse babasının hayrına iş yapmaz... Bir türlü bitmek bilmiyor mangrowlar valla :D

Bu getiriyorum ediyorum uçaktan otobusten veya sıvı taşıyan kargolarla getiriyorum ve karsız satıyorum komik geliyor bana bu durum...

14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Abilerim konu başka yerlere gidiyor (herzamanki)gibi noktayı Temel abi koymuş...

15. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

Seviyorum Seni Alparslan :)

16. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas

Saruhan Bey;

Ben kar etmiyorum diye birşey söylemedim. Tohumunu ekiyorum çıkıyor da demedim. Hawai' den getirip satıyorum, kargo ve yurt dışı para gönderme masrafları dahil bana maliyetleri adet başına 4.50 TL lere geliyor dedim. Benden başka da hiçbir ticari veya hobici de getirmiyor bunu çünkü maliyeti gerçekten yüksek ve 5 TL den (ki ben hep hediyeli gönderirim) satarsanız kar falan pek etmiyorsunuz...

Benden başka getiren yok, ne hobici-ne ticari kimseye zararı da yok; Nitrat-Fosfat emmesi çok iyi ve tatlı su-tuzlu su akvaryumları için çok da güzel bir dekor. İnsanlar benden istemeye devam ettikçe getirmeye de devam edeceğim...

17. Eser

Eser

İsim:
    Eser Atalas
    Red Mangrove fidanları günceldir.​

Sayfayı Paylaş