1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İstanbul'da Akvaryum İmalathaneleri

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde hasanaytekin tarafından 21 Kasım 2010 başlatılmıştır.

 1. hasanaytekin

  hasanaytekin

  Mesajlar:
  952
  İsim:
  Hasan Aytekin
  BETA AKVARYUM

  Beta Akvaryum ilk olarak 1978 yılında, İstanbul/Bahçelievler'de kurularak Türkiye'nin 3. akvaryum imalathanesi ile sektördeki hayatına başlamıştır.

  Firmamız İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin bir çok şehrine ürün ve hizmet sunmaktadır ve 2002 yılından itibaren de Yunanistan başta olmak üzere bir çok Balkan ve Arap Ülkeleri ile ihracat yönünde ilişkiler geliştiriştir.

  Firmamız aylık 550 akvaryum üretim kapasitesine sahiptir.

  Beta Akvaryum olarak ev, ofis, su ürünleri ithalatçıları, üreticiler, akvaryum satışı yapan pet shoplar vb için hobi ve ticari amaçlı özel isteklere uygun tatlı ve tuzlu su akvaryumları, filtrasyon sistemleri(s.u.m.p.), teşhir tankları, satış ve üretim setleri, metal konstrüksiyonlar ve mobilya dolaplar üretmekteyiz.

  Beta Akvaryum yerli materyalleri kullanarak, maksimum kalitedeki üretimi gerçekleştirmeyi, akvaryum üretimi ve teknikleri konusunda uzmanlaşmayı ve %100 müşteri memnuniyetini sağlamayı kendisine misyon edinmiştir.

  Vizyonumuz 2006 yılında başladığımız, yeniden yapılanma çerçevesinde firmamızın üretimi olan ürünleri Avrupa Standartlarına ulaştırmak ve öncelikle yurt içi sektörde, nitelik ve nicelik konularında en üstbasamaklara yerleşmektir.

  Adres : Yarımburgaz Mahallesi, Atatürk Caddesi, No:10/B, 34306, Altınşehir/Küçükçekmece/İstanbul

  Telefon : 0 212 678 12 30 - 0 212 678 22 72

  GSM : 0 555 398 65 90

  Web : http://www.betaakvaryum.com

  E-Mail : iletisim@betaakvaryum.com

  Msn : beta@betaakvaryum.com


  GOOGLE EARTHVE GPS CİHAZLARI İÇİN KOORDİNATLARI AŞAĞIDA VERİYORUM, SEARCH BÖLÜMÜNE AŞAĞIDAKİLERİN AYNISINI YAZMAK YETERLİ OLACAKTIR...

  KOORDİNATLAR : 41 03 13.94 N 28 45 14.13 E

  ---------------

  TEKNİK AKVARYUM

  Firmamız 1954’ten bu yana evcil hayvancılık sektöründe hizmet vermekte olup Türkiye’deki evcil hayvancılık sektörünün oluşumunda önemli bir rol oynayarak bugün de 50 yılı aşkın tecrübesi ve yıllardır ödün vermediğimiz kalite ve müşteri memnuniyeti anlayışıyla sektörümüzün önde gelen kuruluşlarından biri olarak hizmet vermektedir.

  Toptan olarak Türkiye’nin dört bir yanındaki petshoplara ve marketler zincirine hizmet veren firmamız ayrıca ithalat ve ihracat alanında dünya çapında isim yapmış pet ürünlerinin Türkiye temsilciliğini ve balkanlar, Ortadoğu, orta Asya ve kuzey Afrika bölgelerine ihracat yapmaktadır. İlk olarak 1954 de İstanbul da Teknik Cam olarak kurulan firmamız burada cam üretimi yapmaya başlamış, aynı dönem içerisinde Alman Mr.Raul tarafından İstanbul da açılan Japon mağazası adlı işletmeye Almanya dan akvaryum ve balık getirerek aynı mağaza da yetiştirip satmaya ve akvaryum tadilatı ve yeni akvaryumların yapımı için bizim firmamızla çalışmalarına başlamıştır.

  Kısa bir zaman sonra Mr Raul un yardımlarıyla firmamız akvaryum imalatını ve balık üretimini öğrenmiş ve sektörde bu şekilde devam etmeye karar vererek Türkiye de ilk akvaryum piyasası oluşturulmuş daha sonraları İstanbul ile birlikte Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Adana gibi büyük şehirlere yayılmıştır.

  Bu alanda en büyük sıçrama Turgut Kınsun’un Almanya ve İsviçre de 3 yıl kaldıktan sonra Türkiye de bu işi yapmaya karar verip 1967 yılında ablasının eşinden Teknik Cam'ı Teknik Akvaryum olarak devir alması ve İstanbul da daha büyük çapta akvaryumlar yaparak tüm Türkiye'ye yayılması ile olmuştur. Burada ilk iş olarak Türkiye genelinde reklamlar yapılmış ve bu hobinin ticari olarak yayılması için bütün büyük illerde dükkanların açılmasına destek olunmuştur. Bu zaman içerisinde akvaryum için gerekli olan filtre, motor, termostat ve hortum gibi malzemeleri ve balıklar için gerekli olan balık yemleri, ilaçları ve çeşitli aksesuarları yurt dışından temin edilmiştir.

  Özellikle balık yemleri ve aksesuarları 1967 yılından itibaren Almanya da çalışan Türk işçileri vasıtasıyla Vitakraft ve Tetra firmalarıyla temas kurulup buralardan temin edilmiş, özellikle Vitavil ve Rosavil gibi Vitakraft ürünleri Türkiye de rağbet görmüştür.

  1967 yılında gelişmeye başlayan Teknik Akvaryum 1969 yılında Eminönü’nde ki bazı seyyar satıcıları teşvik ederek onlara dükkan açma imkanı sağlayıp burayı bugünkü İstanbul’un en büyük kuş ve akvaryum pazarı haline getirmiştir.

  Firmamız 1970 yılında balık üretimine ve toptan satışlara önem verip İstanbul Kumburgaz da bir balık çiftliği ve Fatih te bir üretimhane kurup ürettiği balıkları İstanbul piyasası dışında Ankara, İzmir, Adana, Bursa gibi Türkiye’nin her köşesine yaymakla birlikte İran, Irak, Suriye, Suudi Arabistan, Mısır, Libya, Yugoslavya ve Bulgaristan’a ihracatlar yapmaya başlamıştır.

  Her geçen yıl daha da büyüyen firmamız 1982 yılının Aralık ayında Fatih de Türkiye’nin ilk akvaryum sarayını kurdu. Bu sırada Türkiye de ilk kez Türkçe olarak akvaryum, balık, kuş üretimi ve köpek bakım kitapları bastırıp, yayınlattı.

  Yine aynı tarihler de firmamız balık yemlerini, balık ve kuş ilaçlarını üretip Fiser adı altında piyasaya sundu. Hollanda’nın VNK ve Fransa’nın Rena firmalarından akvaryum ve pet ile ilgili, Almanya’nın Eheim firmasından akvaryumla ilgili bir çok malzemeyi ithal edip Türkiye içinde bunları tanıttı.

  Fransa’nın Rena firmasının Türkiye distribitörlüğünü yapan Teknik Akvaryum 2002 yılında Waltham firmasının Rena’ yı kendi bünyesine alarak devam etmesi sonucu distribitörlüğü bırakmıştır.

  Firmamız 1992 den beri muhabbet kuşu, kanarya, papağan ve paraket yemleri ve bunların yan ürünleri, balık yemi ve kedi kumunu Grazia adı altında üretmekte ve ihraç etmektedir. En iyi kalitede ve uygun fiyatta olan kuş yemleri başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye genelinde Bauhaus, Carrefour, Bim, Migros gibi hipermarketler, büyük petshoplar ve bazı veteriner kliniklerinde bulunmaktadır.

  Yine firmamız akvaryum malzemelerinin bulunduğu bir Alman firması olan Jbl nin balık yemlerinin İstanbul toptan bayiliğini 2000 yılından beri yapmakla birlikte İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakasında ki noktaların büyük bir çoğunluğuna ulaşmaktadır.

  Ayrıca 2003 den beri, Brezilya nın en büyük yem üretim firmasının kedi ve köpekler için profesyonel maması olan Guabi nin distribitörlüğünü Teknik Akvaryum olarak yapmakta ve başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir, Bursa gibi bir çok ilde çalışmalarına devam etmektedir.

  2004 yılı itibari ile dünya nın en büyük muhabbet kuşu, kanarya, papağan ve kemirgen yemi üreticisi olan firmalarından biri olan Vitakraft'ın Türkiye temsilciliğine başlamıştır.

  Şu an firmamız akvaryum malzemelerini, Guabi, Grazia ve Jbl ürünlerini sadece İstanbul da 550, Türkiye genelinde ise 950 ayrı noktada müşteriye ulaştırma imkanı sağlamaktadır.

  Toptan ve Perakende Satış:
  Macar Kardeşler caddesi No:26 Fatih/İstanbul
  Telefon : 0 212 635 09 20 / 21
  Fax : 0 212 532 35 15
  Web : www.teknikakvaryum.com
  ---------------

  TUNA AKVARYUM

  1995 yılından beri müşterilerimizin hayllarini en en kısa sürede ve uygun fiyatı ile kaliteden ve titizlikten ödün vermeden gerçekleştirmenin gururu içindeyiz.

  Firmamız müşteri memnunyetini en üst seviyede tutmakta ve bundan ödün veremek için azami çaba sarfetmektedir.

  Yaptığımız tüm işlerde birinci kalite malzeme kullanarak en güvenli ve temiz işleri ortaya çıkarmaktayız.

  Maltepe / İSTANBUL
  İletişim : (532) 283 84 51
  Web : www.akvaryumimalati.com

  ---------------

  DİZAYN AKVARYUM

  1 Ocak 2008 tarihinde sizlerle buluşan bu sayfada, üretmekte olduğumuz ürün ve hizmetlerin yanı sıra geçmişimizi, kimliğimizi, kişiliğimizi, duygularımızı, inançlarımızı, yeteneklerimizi, meraklarımızı bulacaksınız. Bazen bunları resimlerde, bazen de ürün ve hizmetlerimizde görecek, hissedeceksiniz.

  Birbirini tamamlayan bir çok branşda başlayan bu oluşumda “Hız ve Esneklik” temel davranış biçimimizdir. Ayrıca takım oyununa inanan, üretmeyi ve yaratıcılığı seven, yardımlaşmayı ve paylaşmayı ilke edinmiş, evrensel değerlere saygılı, ulusal çıkarları ön planda tutan, Geleneksellik ile yenilikçilik dengesini kurabilen, imkansızı gerçekleştirmeyi başaracak kadar akıllı, sabırlı, dikkatli, kararlı, cesur, çalışkan, dürüst bir ekip yer almaktadır.

  Gerek teknik bilgisi, gerek tecrübesi, gerekse kurum işleyişini çok iyi bilen deneyimli kadromuzla, sizlere sürekli gelişen, kaliteli, bilinçli, düzeyli ürün ve hizmetler sunmak istiyoruz.

  Telefon : +90 216 540 35 36
  GSM : +90 535 473 10 52 / +90 532 744 91 88
  Fax : +90 216 540 35 36
  E-Mail : info@dizaynakvaryum.com
  Web : www.dizaynakvaryum.com
  Adres : Y. Dudullu Necip fazıl mah. Alemdag cad. seçkin sokak no 7 -C Ümraniye / İST

  ---------------

  MAS AKVARYUM

  MAS markalı akvaryumlar ilk olarak 1997 yılında üretilmiştir. Kalitesi ve özellikleri ile pazardaki diğer akvaryumlardan ayrılması ve akvaryum pazarına birçok yeniliği beraberinde getirmesi MAS Akvaryumların en çok tercih edilen akvaryumlar arasında yer almasını sağlamıştır.

  Akvaryum sektörünü birçok yenilikle tanıştıran MAS Akvaryum,

  Türkiye'de ilk plastik kapak takımlı akvaryum markasıdır. Böylece alüminyum, metal ve ahşap kapak sistemlerinde yaşanan problemlerin ortadan kalkması sağlanmıştır.

  • Türkiye'de ilk ve tek CE belgeli akvaryum markasıdır
  • Türkiye'de 2 yıl garantisi olan ilk akvaryum markasıdır
  • %98 nemli ve kapalı ortamlarda sorunsuz çalışabilen aydınlatma sistemi ile Türkiye'de ilk ve tek dünyada ise sayılı akvaryum markaları arasındadır
  • Türkiye'de ilk ve tek ihraç edilen akvaryum markasıdır
  • Müşteri memnuniyetini ve yüksek kaliteyi kendine ilke edinen MAS Akvaryum Sistemleri markası ile endüstriyel tasarım hakları 2007 yılı itibari ile Labünit firmasından şirketimiz tarafından satın alınmıştır.

  Firmamız kalitesi ile kendini kanıtlamış bir marka olan MAS Akvaryum sistemlerini daha da geliştirerek, hem yurt içinde hem de yurt dışında tercih edilen akvaryum markaları arasında yer almasını hedeflemektedir. Bu amaçla genç dinamik ekibiyle sahip olduğu tecrübelerini bir araya getirerek akvaryum sektörüne yenilikler ve yeni ürünler getirmeye çalışmaktayız.

  Standart akvaryum imalatına ek olarak, dekoratif ve yerine özel akvaryum tasarımları konusunda da profesyonel ekibimizle hizmet vermekteyiz.

  Son kullanıcılara daha yakın olmak ve daha iyi hizmet verebilmek için ürün satış noktalarımızı kısa sürede yurt çapına yaymayı ve sayılarını arttırmayı amaçlıyoruz.

  Adres : Ferhatpaşa Mah./Ataşehir - İSTANBUL
  Müşteri Danışmanı : 0530 322 29 70
  Telefon : 0216 471 56 17
  Faks : 0216 471 56 17
  ePosta : mas@masaquarium.com
  Web : www.masaquarium.com
   
  Beta Akvaryum bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş