1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İstanbul'da Dev Bir Akvaryum Var!

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde hasanaytekin tarafından 17 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Gözlerinizi kapatın, şimdi sizi dünyanın güzellikleri arasında sayılabilecek bir yere götürüyoruz. Daha önce hiç görmediğiniz su altı canlılarının bulunduğu ve birkaçının doğumuna bile şahit olabileceğiniz bir yere…

Açılmadan televizyonlarda, bilboardlarda ve radyolarda dönen haberleri sonrası hemen hemen herkes duydu bu dev akvaryumu. temel2:

10 bin sualtı ve 25 bin canlı türü ile 8 bin m2'lik alana kurulmuş "Turkuazo" dan bahsediyoruz. ;)

80 metrelik su altı tüneli ve 270 derece görüş açısı ile harika bir tecrübeye davetlisiniz! :)

Turkuazoo'da bir çok farklı tür köpek balığı, vatozlar, dev orfozlar, amazon balıkları, deniz atları, deniz yılanları, yengeçler ve ıstakozlar ile varlığından bile haberdar olmadığınız harika su canlılarıyla dolu bu mekanı 7'den 77'ye herkes görmeli.

BİLET FİYATLARI

Turkuazoo'ya giriş biletleri sitesinden veya girişte kapıtan temin edilebiliyor. Ödemeyi tüm kredi kartları veya nakit olarak yapabiliyorsunuz, fakat "müze kart" geçerli değil.

0-3 yaş : ücretsiz.
    3 - 16 yaş : 19 TL
    Öğrenci : 19 TL
    Yetişkin : 26 TL
    65 yaş üzeri : 19 TL
    2 çocuklu aile paketi : 79 TL (16 yaşına kadar çocuklu aileler için geçerlidir.)
    Aile paketinde her ek çocuk için 16 TL (16 yaşa kadar)

Önemli!

16 yaşından büyük çocuklu ailelerde aile indirimi uygulanmamaktadır. Yaş kontrolü için kimlik doğrulaması istenebilir. Listede belirtilen indirimler dışında herhangi bir indirim uygukanmamaktadır. Anaokulu ve ilköğretim öğrencileri için toplu gezi ve eğitim programları hakkında detaylı bilgi için egitim@turkuazoo.com üzerinden eğitim departmanımızla irtibata geçebilirsiniz.

AÇILIŞ SAATLERİ

Turkuazoo, haftanın 7 günü de faaliyet göstermekte olup, resmi taillerde yine ziyaret edebilmeniz için açıktır. Ramazan ve Kurban bayramlarında bayramın 1. günü saat 12:00'den itibaren her gün açıktır.

Yaşlı ve engelli ziyaretçiler için her zaman tekerlekli sandalye bulunuyor. Bebekli veya çocuklu aileler rahatlıkla bebek arabası ile Turkuazoo'yu dolaşabilirler.

Çalışma Saatleri

Hafta içi : 10:00 - 18:00
    Hafta sonu ve tatil günleri : 10:00 - 20:00

ULAŞIM

Turkuazoo, Forum İstanbul Alışveriş Merkezi'nde!

Adres : Turkuazoo/İstanbul Sualtı Dünyası Turizm Tic. A.Ş. Forum İstanbul, No : 3
    Kocatepe Mah. Paşa Cad. 34045, Bayrampaşa, İstanbul

Bilgi için : 0212 640 27 40
    Telefon : 0212 640 20 15

Özel arabayla ; TEM otoyolundan "Hal - Otogar" çıkışını üzerinden "Kuru Gıda Hali - Otogar" istikametini takip edebilirsinizi.
    E5 otoyolundan "Otogar" çıkışı üzerinden "Kartaltepe - Yıldırım - Kocatepe"istikametini takip edebilirsiniz.

Otobüs ile ; Kartaltepe'den geçen 32(Cevatpaşa - Eminönü), 32A(Cevatpaşa - Beyazıt) ve 32T(Cevatpaşa - Taksim) numaralı İETT otobüsleri ile ulaşabilirsiniz.

Metro ile ; Atatürk Havalimanı - Aksaray hattında hizmet veren metronun Forum İstanbul durağından alışveriş merkezi içine direkt giriş sağlanabilmektedir.

Kroki

Google Map

Yazar dip notu : Gidilip görülmesi gereken bir yer olduğu için çok detaylı resim eklemedim ;)

Heliak bunu beğendi.
  2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    İstanbuldayken ziyaret etmiştim. Çok güzel bir yerdi. Aslında bunun gibi yapılan akvaryumlarda diğer ülkeleri baz alırsak tünelde uzunluk normalden fazla. Geçerkten inanılmaz bir güzellik. Bazı etkinlik saatleride yer alıyor. Mesela bazı akvaryumlarda eğitmenle birlikte yüzebiliyorsunuz. Yada eğitmenin balıkları nasıl beslediğini görebiliyorsunuz. Biraz anonslara ve çevrenize dikkat ederseniz daha güzel bir gezi olacaktır. Tüm türler hakkında detaylı bilgide var. Olmadı size yardımcı olacak uzmanlarda var. Beni en çok beğendiğim akvaryumu ise piranha akvaryumlarıydı. Doğal su şartlarını sağladıkları için tüm pirhanalar suyun üzerine yönelmiş durumda. Ve saldırya hazır bekliyorlardı en ufak bir kıpırtıda hepsi atlayacak konumdaydı... Görmeye değer diye düşünüyorum...

3. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Bildiğim kadarıyla 14 yaşına kadar balıklarla yüzmeye izin veriliyor. Malesef bu güzellikten 14 yaş üstü ziyaretçiler mahrum kalıyor...

Yorumunuz için teşekkür ederim :)

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Bide İstanbulda yaşıyoruz arkadaş yaa hala gidemedim şuraya.:hasta:

5. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Olcay Abi Avatar 3d imax izleyebilmek için ve şu Turkuazoo ziyaret etmek için Konya'dan kalkıp gitmiştim. :) Ama ayağımız altında 1 saatlik yere gitme imkanım hiç olmadı. Yapacak birşey yok. Yakın yere her zaman gidiler mantığı erteleniyor bir şekilde...

6. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Ben ziraret ettim herkese tavsiye ederim çok güzel tasarlanmış bir yer ancak band üzerinden ilerlerdiğiniz bölüm çok kısa insan daha umutla daha uzun bir yer bekliyor :( Ama örnek olur da daha büyük bu tarz akvaryumlar kurulur

7. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    Çinde Şhanhay'da bunun çok daha büyüğüne gitmeseydim burdaki hoşuma gider di , ama insan daha iyisini görünce, güzel olsada küçüğünü beğenmiyor. Türkiye ve İstanbul için bence çok güzel, inşallah daha büyük ve kompleks yapımlara ilk adım olur.

8. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Her ne kadar bu hobiye gönül versemde, fiyatlar çok pahalı geldi bana...

9. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Geçen sene gitmiştim turkuazooya. Genel olarak memnun kaldığımı pek söyleyemem kendi adıma. Verilen emek çok büyük elbette ama daha iyisini beklediğimi de söylemeliyim.

Şuan çok net hatırlamıyorum hangi türlerdi ama birbiriyle uyumsuz olan türlerin bir arada bulunduğunu çok net hatırlıyorum. Üstelik tuzlu su akvaryumlarındaki dekorların yapay olması ( illaki böyle olacak ama...) insanın olaya soğuk bakmasına sebep oluyor. En azından durum bende böyle.

Ayrıca Hasan Beye kesinlikle katılıyorum fiyatı oldukça pahalı.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    5 milyon ton Marmara deniz suyu kullanılarak kurulmuş tuzlu su akvaryumları. :) Henüz görmedim dersem yalan olmaz ama gideceğim ilk fırsatta.

11. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Abi ben 12 yaşındayım ben yüzmek için ne kadar para vericem? Tabi biliyosan cevablarmısın?

12. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Berkan, 0212 640 27 40 nolu numarayı arayıp detaylı bilgi alabilirsin :)

berkan bunu beğendi.
  13. special_ist

special_ist

İsim:
    ünsal kurtoğlu
    Selam arkadaşlar ben Turkuazoo'da çalışıyorum soruları olan varsa memnuniyetle cevaplayabilirim. Sistemde toplam 6 milyon litre su bulunmakta bunun 4,5 milyon litresi içinden 80mt. uzunluğunda tünel geçen ana tanktadır. Dileyen Ziyaretçiler Dalış Yapabiliyor. Küçük Yaşta çocuklar Şnorkel Dalışı yapıyorlar Yetişkinler Ana tankta Tüplü Dalış Yapıyorlar...

zgrkaralar bunu beğendi.
  14. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Peki fiyatlandırma nasıl dalışlarda.

15. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
  16. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Dalış fiyatları nasıl??

17. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Yanlış hatırlamıyorsam 150,00 TL idi.

18. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Cevap: İstanbul'da Dev Bir Akvaryum Var!

Bu hafta sonu İstanbula geldim, ve bir akvaryumsever olarak elbette ki ilk gün ziyarete gittim. Türkiye standartarına göre ( Kimse yanlış anlamasın ekonomik standartlardan bahsediyorum ) çok iyi tasarlanmış ve zengin içeriğe sahip güzel bir yer olmuş. Mutlaka ziyaret edilmeli kanımca. Özellikle çocukların mutlaka götürülmesi ve aramıza yeni akvaryum severlerin katılması sağlanmalı...
    Özellikle resif akvaryumu adı altında orta yerde duran yuvarlak akvaryum muhteşem kanımca, içine yüzlerce palyaço balığı konulmuş, muhteşem olmuş. Barselona ve Londradaki Sea World leri gezmiş birisi olarak özellikle bu akvaryuma hayran kaldım.
    Ancak genel içerik olarak Londra ve Barselonaya göre biraz zayıf kalıyor. Öte yandan Londra da girişe 50 Pound öderken İstanbulda 20 kusur tl ye giriş yapabiliyorsunuz. Bu da ister istemez kaliteyi etkiliyor. Beni en çok rahatsız eden şey ise yüzlerce yapay marcanla süslenmiş ana tankın biraz yapay durmasıydı. Keşke herşey gerçek olsaydı...

19. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Özgün bey fotoğraflar için ayrıca teşekkürler ...

20. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Rica ederim.

Sayfayı Paylaş