1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İstem Dışı Sunucu Çalışması

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 6 Aralık 2010 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Selam arkadaşlar,

  Aslında bu duyuruyu biraz da ne kadar şanssız olduğumuzu anlatarak devam ettirmek lazım. Kesin bir yerimize nazar boncuğu takmamız lazım.

  Daha profesyonel bir sunucuya daha hızlı aktif ve sağlam ilerlemek adına geçiş yaptık. Hadi bunun ufak tefek geri bırakmaları oldu ama ne hikmetse yeni sunucumuza geçişin ardından sunucu yeni virüs programları ve daha hızlı server için çalışma yaptı ve yine biraz tuhaflıklar yaşadık.

  Hani nasıl desem okyanusu geçip su birikintisinde boğulmak mı derler veya boğulmak demeyelim de buralarda takılıyoruz diyelim.

  İnşallah artık bu şanssızlığımızda gider de engelli parkurdan düz parkurda koşmaya geçeriz.

  Keyifli paylaşımlar...
   
 2. kartal

  kartal

  Mesajlar:
  380
  İsim:
  mutlu avcu
  Abi son yazdığımız mesajlar kayıp.Benim dotyback hakkında son yazdığım mesaj yani senin bana yazdığın son cevaba yazdığım cevap yok ve en son yazdığım mesaj konusuyla beraber yok ve dıy bölümüne eklediğim resimli mesajda yok.
   
 3. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Dakikalık anlarda bazı mesajlarda yaşanmış olabilir Mutlu. Sana zahmet tekrar ekle zaten canım sıkkın bu işe hiç olmazsa keyfim yerine gelsin biraz.
   
 4. kartal

  kartal

  Mesajlar:
  380
  İsim:
  mutlu avcu
  Tamam Temel abi çok bişi değil ama ekliyeyim resimleri hemen.
   
 5. LostRua

  LostRua

  Mesajlar:
  3.604
  Yer:
  Konya
  İsim:
  Doğuş ARISOY
  Temel Hocam biz bu gidişle sunucu işinede gireriz. Baktık yapacak iş yok. :) Elleri kolları sıvayıp birşeyler yaparız. Nede olsa akla ve mantığa ne kadar aykırı şeyler varsa üzerinde tartışıp sonuca bağlanabilen tek portalız. :ay:
   
 6. U.Uçar

  U.Uçar

  Mesajlar:
  219
  İsim:
  Ufuk UÇAR
  Bir kaç mesajda-yorumda benim silinmiş maalesef:(
   
 7. zgrkaralar

  zgrkaralar

  Mesajlar:
  600
  İsim:
  Özgür KARALAR
  Ufuk hocam 1-2 kaybolan mesajlar oldu kusura bakmayınız :(

  Tekrardan yazarsanız eğer müsaitseniz tabiki. Çok menun oluruz :)
   
 8. Erman Pehlivan

  Erman Pehlivan

  Mesajlar:
  2.843
  Yer:
  İzmir / Torbalı
  İsim:
  Erman PEHLİVAN
  Geçmiş olsun diyelim.
   
 9. cirol

  cirol

  Mesajlar:
  4.090
  Yer:
  Avcılar-İSTANBUL
  İsim:
  İsmail ATEŞ
  Temel abi bu tür ufak sıkıntılar bizi yıldıramaz ,ama şuna inanıyorum kesin nazar var.Millet'in çoğu yani çekemeyenler ve olduğu yerde kuduranlar ziyaretçi olarak girip takipteler bunları çok iyi biliyoruz ama onlara şunu söyleyeyim portalımızda sorunlar ve aksilikler çıksada biz portal ailesi olarak bunların altından çok çabuk çıkacağız.Yani kendi kendilerine sevinmesinler.
   
 10. U.Uçar

  U.Uçar

  Mesajlar:
  219
  İsim:
  Ufuk UÇAR
  Bence böyle bir tanımlama yada genelleme hatalı.Ne yani ziyaretçi olarak bu forumu takip edenler bu forumu çekemeyenler yada olduğu yerde kuduranlar mı?

  Bende forumu bazen ziyaretçi takip ederim.Tabii herkesin bir nedeni vardır, benim nedenimde akvaryumla ilgili konularda araştırma, inceleme ve okuma yapmadan basit basit sorularla defalarca çeşitli yollarla rahatsız edilmem.

  Sadece bu sitede değil dünyadaki çeşitli sitelerde/forumlarda da ziyaretçi sayısı her zaman üye sayısı geçer, geçmesi de doğaldır.

  Bence ziyaretçi olanlara kızmak, onları suçlamak yerine site hitlerine katkıda bulundukları site izlenme/takip edilme oranlarını arttırdıklarına sevinmek lazım.

  İsterseniz bir de tersini düşünelim, forumu ziyaretçilere bazı site forumarı gibi kapatalım.O zaman ne olur? Ben size söyleyeyim, forum bir kaç düzine hobici arasında çevrimiçi gider gelir ve bilgi genelle paylaşılamaz.
   
 11. cirol

  cirol

  Mesajlar:
  4.090
  Yer:
  Avcılar-İSTANBUL
  İsim:
  İsmail ATEŞ
  Ufuk bey siz neden üstünüze alındınız anlamadım,ben bazı kişileri dedim farklı yere çekmenize gerek yok herkez istediği gibi ziyaretçi olarakta katılabilir.Bende ziyarettçi olup portalı beğenip üye olup paylaşım yapan çok üye dostlar biliyorum bunların başında bende geliyorum.Dediğim gibi farklı yerlere çekmenize gerek yok tekrar hatırlatmak istiyorum bizi çekemeyenler ....
   
 12. Erman Pehlivan

  Erman Pehlivan

  Mesajlar:
  2.843
  Yer:
  İzmir / Torbalı
  İsim:
  Erman PEHLİVAN
  Sakınılan göze çöp batar misali bende nazar var diyenlerdenim :) Herşey iyi olsun güzel olsun diye üzerine çok fazla titriyoruz, bu yüzden de oluyor olabilir. Ama gelip geçiçi bunlar ve her forumun başına gelebilir. Takılmamakla birlikte, ileriye bakmak lazım.
   
  cirol bunu beğendi.
 13. Fatih BARLAS

  Fatih BARLAS

  Mesajlar:
  6.828
  Yer:
  Pendik
  İsim:
  Fatih BARLAS
  Sunucunun saatindede problem var sanırım. Saat farkı?. Bu şekilde problemler olması normal ama bukadarı bence fazla.
   
 14. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert

  Fatih saat tarih ayarını yapmamışsın sanırım. Şimdi kontrol eder misin ?
   
 15. Fatih BARLAS

  Fatih BARLAS

  Mesajlar:
  6.828
  Yer:
  Pendik
  İsim:
  Fatih BARLAS
  Abi düzeldi. ben saat için söylemedim walla. :) Hizmet Sağlayıcısının bukadar problem çıkarması için söylemiştim.Saat düzeldi.
   
 16. U.Uçar

  U.Uçar

  Mesajlar:
  219
  İsim:
  Ufuk UÇAR
  Burada milletin çoğunu, ziyaretçileri veya çekemeyenleri suçlamanıza gerek yok.İfade tarzınız yanlış.Tabii çekenler kadar çekemeyenlerde olacaktır ama bunun mesaj silinmeleri ile bir alakası yok.Hiç bir forumda mesaj kaybı olmuyor bıu forumda olduğu kadar.  Farklı bir yere çektiğim yok, tabii ziyaretçilerin yazacak hali de yok.Sorun ziyaretçileri, çekemeyenleri vs. suçlamakla çözülmez.Sorun bilimseldir mutlaka bir yerlerde hata yapılıyordur.Mühim olan bu hatanın nereden kaynaklandığını bulmaktır.Onu bunu suçlamakla olmaz.
   
 17. balyoznuri

  balyoznuri

  Mesajlar:
  303
  İsim:
  Aytekin Öztürk
  Temel abi bu ismin ve yaşın olduğu bölümde yazıların hepsi başlık renginde ve bitişik olmuş.Gözden kaçtı heralde.Böyle olaylar çok normal geliyo bana güncelleme olur,silinir birçok şey olur sonuçta bir sistem bu mükemmel olması çok zor. Önemli olan bizim burda olmamız gerisi hava civa.Durmak yok yola devamtem05.gif
   
 18. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Ufuk abi sorun çözümüne odaklı gerekenler yapıldığından zaten olan oluyor. Dikkat edersen birçok yeni ve ilk uygulamalara imza atmaya çalışıyoruz ve tabi bu bir çalışma gerektiriyor.

  Hizmet alınan sunucumuzdan memnun olunmadığından bir üst sunucu hizmetine ve kuruma geçtik. Fakat dedim ya biraz da şans olacak, son güncelleme ile yakından uzaktan ilgimiz yok. Hatta sana hosttan gelen özür maillerini eklesem şaşırırsın. Yeni yer ve yeni yerde yeni bir çalışmaya denk gelmek olay budur. Yazılanlar biraz da sevginin verdiği bir hisle yazılmış ve nazara bağlanmıştır.

  Forumu gezen ve inceleyen herkes en iyisi için mücadele verildiğini görür. Ha şu da var. Şu anda biz 10 siteyi sunucumuzda barındırabilecek bir yapıdayız, yetmedi mi.. tamamen bağımsız sunucumuzu kurarız gerekirse. Rota ve hedef belli hafif sağ yapılır, belki bazen hafif sol ama buluruz inşallah.

  Aytekin orada durum gayet güzel. Tarayıcın nedir ? Ekran görüntünü eklersen ve işaretlersen anlarız durumu.
   
 19. balyoznuri

  balyoznuri

  Mesajlar:
  303
  İsim:
  Aytekin Öztürk
  Ok işaretiyle gösterdiğim yer Temel abi.İnternet explorer kullanıyorum.
  [​IMG]

  --- Ekleme; ---

  Temel abi tamam sorun düzelmiş.pardon:gif Sanırım benim pc den kaynaklıydı.
   
 20. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Bu da benim görüntüm. Mozilla kullanıyorum. İnternet explorer kaç bilemiyorum senin ki ama bir ayar çekelim senin tarayıcı için de.

  [​IMG]
   
  balyoznuri bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş