1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İstilacı Türler

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde emrah aytekin tarafından 28 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. emrah aytekin

emrah aytekin

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    emrah aytekin
    arkadaşlarım,abilerim merhabalar,
    Mağlumunuz tüm dünyada olduğu gibi ülkemizdede Karada,Havada,Deniz ve Gölerde bildiğimiz üzere bilinçsizce veyahut kaza ile doğamıza saldığımız yabancı bir hayvan tüm döngüye zarar vere biliyor bu zarar öyle bir zararki bir türü yok ediyor ve dönüşü olmayan sonuçlara sebep oluyor:(.
    Yabancı istilacı türler olarak yaşadıkları ekosistemden başka bir ekosisteme giren ve burada aşırı çoğalıp tüm ekosistemi etkisi altına alan bu yıkıma sebep olanlar ne yaazıkki biz hobi düşkünleriz...(BİLEREK VEYA BİLMEYEREK)
    Sürekli olarak deriz ya vay efendim çok para harcadım,vay efendim çok emek sarf etim,vesare vesayre...arkadaşlar nihayetinde insanız çeşitli zaaflarımız var istek ve arzularımız var tamamda bilinçli olmalıyız evimizde dost edindiğimiz ailemizin bir parçası yaptığımız hayvanımızın çevremiz için zararlarını ve yıkıcı gücünü bilmemiz gerk.

Bazı umursamaz vurdum duymaz insanların denizlerimize çeşitli balık türlerini saldığını ve bunların diğer canlı türlerini neredeyse tamamını yok etmek üzere olduklarını çok yerde görüyoruz biliyoruz.Bu konuda ticari esnaflarda bizlerde elvicdan yapıp çok dikkatli olmalıyız...

Bu benim şahsi fikrim bence portalımızda bununla ilgili birden fazla konu açılması ve insanlara bildirilmesi gerekiyor.

arkadaşlar sizlerden rıcam bu konu hakında bildiğimiz dünyanın farkli yerlerinde istilacı tür olupta bir sistemi yok etmiş olan konuları bu başlık altında paylaşırsak durumun nekadar vahim sonuçlar doğurduğunu anlamamıza faydası olacaktır...

herkese teşekkür eder hayırlı işler dilerim...

Montimahir bunu beğendi.
  2. tristan

tristan

İsim:
    kutlu
    Hobicinin yada esnafın doğaya saldığı yabancı türlerden başka asıl tehlike tankerlerin balans sularını bizim denizlerimize boşaltması. Tüm avrupa hatta yunanistan bile yasaklamışken bizde bu konuda bir yasak yoktu. Son durum ne bilmiyorum. Bilen varsa aydınlatırsa sevinirim.

3. Burakak123

Burakak123

Yer:
    Kartal-İstanbul
    İsim:
    Burak Aksoy
    Hatta balık ağına yavru imparator melek takılmıştı. Kesin Kızıldenizin oralardan gelen geminin balans suyuyla geldi. Hayvana yazık oldu. Çokta güzeldi. :(temo26

4. tristan

tristan

İsim:
    kutlu
    Şaka dimi bu :) Ne zaman hangi balık ağına, marmarada mı denk geldi. Gelmiş ve yaşamış haa... Çinekopa yem olmamış mı?

5. Burakak123

Burakak123

Yer:
    Kartal-İstanbul
    İsim:
    Burak Aksoy
    Karadenize gelmişti. 2012 gibiydi galiba.

tristan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş