1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İtalyada hayvan haklarına karşı tedbir

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde kerem11 tarafından 13 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Temmuz 2004 ten itibaren Kuzey İtalya nın Monza şehrinde yeni bir yasa çıkmıştır.Bu yasa fanusta veya benzeri kaplarda japon balığı besleme yasağıdır.Yürürlüğe giren yasa aynı zamanda sokakta ve pazarlarda civciv veya üzerinde oynanmış boyalı hayvanlarında satışının yasak olduğunu kapsıyor.Bir çok ülkede fanusta balık beslemek yasaklanmıştır.Bizler ise hala fanusları, yavruluk,japon,betta gibi canlıları beslemek için kullanıyoruz.Hayvanlara eziyet etmeyelim.Unutmamak lazım ki hayvan bakmak hayvanseverlik değildir!

Keşke türkiyedede olsa ama malesef olmayacak.

METİN SUVAR, zgrkaralar, BassKiller ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: İtalyada hayvan haklarına karşı tedbir

Kerem yurtdışındaki ülkelerde hayvanlara verilen değer Türkiyede malesefki insanlara verilmiyor. O yüzden hayvanlardan önce kendimizin değerinin bilinmesi gerekli. Bunlar ne zaman olur dersen ben bizim ömrümüzün yeteceğini düşünmüyorum.

BassKiller, brkfrt ve methapor bunu beğendi.
  3. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

O kadar umutsuz olma Fatih:) Ben ufak tefek değişiklikler gözlemliyorum; eskiden yavru kedileri çatılardan atan milletim yavaş yavaş evlerinin önüne birkaç tas su koymaya başladı. Yasa çöplüğü de iyi bir şey değil uygulayamadıktan sonra. Eskiden apartmanda köpek besleyeni tek bir şikayetle kapı dışarı ederken şimdi desibel cihazlarıyla kontrol ediliyor. Bu işte yasa çıkmasını beklemektense, mevcut yasaları denetleme merkezleri kurulsa daha iyi olur; bu merkezlerde gönüllü çalışacak binlerce de insan bulunur. Belki bizim yasalarda da vardır birçok metin ama hiçbirimiz bilmiyoruz; çünkü denetlendiğini görmüyoruz ve bilme ihtiyacı duymuyoruz. Zorda kaldığımız zaman sadece soru sormak için avukatlara para ödüyoruz.Mesela İngiltere'de her şey serbest, istersen evinde kaplan besle ki var besleyenler; tek şart o hayvana bakabilmek, eziyet etmemek. Yılın belli zamanları habersiz kontrole geliyorlar, komuşularla bile iletişime geçip bilgi topluyorlar. Bir ülkenin medeniyet seviyesi bence 2 şekilde basitçe gözlemlenir; kaldırımların yüksekliği ve sokak hayvanlarına verilen değer

fth-94 ve methapor bunu beğendi.
  4. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Ülkemize bu yasa gelse iyi olur,ama bizim insanımız yasalara önem vermiyor ki.1.5yıl önce benim başımada bir olay geldi.Parkta gezerken kedi sesleri duydum.Sesin nerden geldiğini anlamaya çalıştım,ve buldum.Çimenlerin içinde bir poşet buldum,ses ordan geliyordu,Ve manzara ortada:Bir azı bağlı poşedin içinde 3 tane kedi yavrusu vardı.Sonra o kedileri aldım ve eve götürdüm.Çok küçük oldukları için şırıngayla besledim,ve şuanda kedilerim şuanda 1.5 yaşında ve yavrularıda var.Hayvanlar bile kendi türlerine değer veriyor.Yavru keçinin annesi ölüyor,Keçiyi inek emziriyor.Keşke her insan oğlu hayvanlara değer verse

fth-94 bunu beğendi.
  5. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Ben malesef hiç bir uğraş görmüyorum.Kendimize ait olan bir canlı başka bir canlı tarafından baskı uygulandığında kendimize ait olan bişeye zarar gelmesin diye diğer hayvana zarar veriyoruz.Bencu bu kısır döngü haline gelmiş bi yandanda doğa kanunu diyebiliriz.

Büyük balık küçük balığı yer hesabı.Bence isterse ne kanunlar çıkarsa çıksın genede milletimiz kendinden başka bir şeyi düşünmediği için genede değişen bişey olmayacak diye düşünüyorum. !

6. quickBox

quickBox

İsim:
    Fatih YILMAZ

Harika bir yasa olmuş yetişkin bettanın anca yan yatarak içinde kalabileceği kadar su dolu bir poşette satıldığını bile gördüm. Eziyetten başka bir şey değil.

Sayfayı Paylaş