1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

İyot Banyosu Nasıl Yapılır

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde basma tulumba tarafından 4 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Merhaba,

cidden oranı ve net kullanımı hakkında bilgi verecek olan varsa sevinirim. Kendimi tatlı su banyosunun bir üst leveli olan bu alanda sınamak istiyorum. Önce kendim giricem, sonra balıklarım :)

Selamlar...

veysel bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıklardaki sorun nedir, seninki tamam da.:D iyot banyosu 4 litreye 5ml olarak yapılabilir ama hastalığın durumu ve sayısı dozajı aslında belirler.

veysel ve basma tulumba bunu beğendi.
  3. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Temel abi özellikle zoa 'ların arasındaki zararlılar için yapmak istiyorum.
    Tentürdiyot mu döküyoruz 5 ml? :)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hidrojen peroksit de olur, bu konuda bir makale yazıldı forumda daha iyi olabilir. Tabii bu zararlılar nedir bilmek lazım.

basma tulumba bunu beğendi.
  5. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Abi makaleyi okudum ancak yanlış makale mi emin olamadım. Orada tentürdiyottan bahsetmiyordu hiç. Ancak tedavi amaçlı banyo ile ilgili başlığı okudum.
    Zararlılar nedir bilmiyorum ancak bu genelde ithalattan yeni gelmiş, zoa'larda tam açmama olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle poliplerin arasında gizlenme şansı olduğu için gözle görmek ya da takip etmek de pek mümkün olmuyor. Fraglayacak zamanım olmadığı için bu yola başvurmak istedim.

Sayfayı Paylaş